🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 15 (Тема 3)

  • 56 559
  • 1 549
  •   1
Отговори
# 1 530
  • София
  • Мнения: 11 641
Нямат сайт за поръчки, а само с принтовете, поръчването става по мейл, ето тук обяснява Персиан:
https://fb.watch/3EYzIGFHWt/

# 1 531
  • София
  • Мнения: 7 924
Нямат сайт за поръчки, а само с принтовете, поръчването става по мейл, ето тук обяснява Персиан:
https://fb.watch/3EYzIGFHWt/
В сайта има имейл.

# 1 532
  • София
  • Мнения: 15 481
Може би защото имам храст в двора, розмаринът присъства доста често при печените меса - добавям по една клонка. Печени картофи също носят добре.
Също така слагам в лимонада и оранжада, а коктейли с джин стават супер с розмарин и краставица Wink
Три пъти решавах "този път ще купя розмарин" и трите пъти ми замирисваше ужасно и го връщах на щанда.. Simple Smile

# 1 533
  • Мнения: 14 116
Аз, за ужас на Манчо, много си уважавам чубрицата. Ама много.

# 1 534
  • Мнения: 28 690
И аз не харесвам розмарин, а имаме цял, огромен храст!

# 1 535
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Аз, за ужас на Манчо, много си уважавам чубрицата. Ама много.
Моите основни подправки са няколко и не усещам нужда от други. Черен пипер, чубрица, гюзум(не мога да се изкривя да кажа другата дума).

# 1 536
  • София
  • Мнения: 2 355
Не разбирам закачката Simple Smile Освен босилекът, който не е много характерен за нашата кухня, другите кво!? Ползват си се масово.
“К” и “г” - не са съседни букви, а как са се омешали - нямам идея 😜

# 1 537
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 117
И аз не харесвам розмарин, пък ако ще и много да отива на нещо си, няма да го сложа. И кориандър мразя. 😆
Чубрица обичам много, и останалите рутинни. Нямам против мащерката, но рядко я ползвам. Босилек само на песто понасям и ни харесва, на листа - не. Вкусът е нешо индивидуално и не мога да разбера защо Манчев се изнервя кой какви подправки слагал. Сега вярно, че няма как да джаснеш джоджън на риба примерно, ама за някакви супер незначителни и тотално в реда на нещата подправки се възмущава.

# 1 538
  • Мнения: 475
Няма закачка за българските подправки, защото не са български. Просто е достатъчно да се каже подправка. Отвори Wikipedia, достъпа е лесен и може да прочетеш за всички билки, плодове и зеленчуци с какъв произход са и ще стигнеш до извода, че в Бг реално е имало само магарешки бодил...преди всичко. Дори домата е прелетял от Америките!!!

# 1 539
  • Мнения: 28 690
И все пак, всичко е до вкус - нито риба, нито месо бих яла с портокали или ябълки, или сливи... Не харесвам смесването на вкусове, сладко-кисел сос за мен е "бльоджа" (нещо гадно и безвкусно). 🤪
И аз така си мислех, никога не смесвах двата вкуса, макар, че домашните обичат....но тази риба с цитруси ме изненада много приятно!
Иначе да, всеки си има вкус и готви така, както се харесва вкъщи....аз пък НЕ обичам чубрица. Гьозум също не обичам..... Прясна мащерка взех заради Манджев и се оказа неочаквано добра!

# 1 540
  • Мнения: 13 782
Няма нужда от поучителни лекции по ботаника, история и пр. Simple Smile Ясно е за какво става дума, като се каже "български" подправки.
Не разбирам закачката Simple Smile Освен босилекът, който не е много характерен за нашата кухня, другите кво!? Ползват си се масово.
“К” и “г” - не са съседни букви, а как са се омешали - нямам идея 😜
Уф, едва сега видях грешката там и те разбрах Simple Smile
Може и почти съседни да са (една под друга), зависи каква клавиатура се ползва.

# 1 541
  • София
  • Мнения: 485
Like_Smoke, страхотна си! Много благодаря! Flowers Tulip

# 1 542
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 001
У нас не се тачат юзъм/джоджен и копър (освен сух на таратор).
Но пък съм заредена винаги с розмарин, риган, мащерка, босилек, кориандър, куркума и т. н. екзотики.

Преди години правих едни скалопини със сос от мандарини. Невероятен вкус. Но съм затрила рецептата...

# 1 543
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Аз в предния ми пост казах три подправки и че други не ми трябват.
Но даже мога и само с една, най важната за мен подправка е черен пипер със или без други.

# 1 544
  • USA
  • Мнения: 7 334
Oбожавам пресни зелени подправки.В двора ми винаги има магданоз,босилек,тим(как се казва на български?),копър.От всички зелении,само розмарина не ми е много любим,защото е специфична и много ароматна подправка.
Покривките на Персиан въобще не ми харесват.Кичозни са ми.

Да правя ли нова тема? Ще има ли нова седмица? Не намирам инфо в интернет.

Общи условия

Активация на акаунт