ДВОЙКА- УЖАС

  • 4 294
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
защото винаги ще има едно утежняващо обективната оценка обстоятелство. ако детето покаже знание за 4, ще получи 3. ако детето се яви без домашно, може вместо забележка да получи двойка. ако детето говори в час, може вместо забележка, да получи изгонване от час и неизвинено отсъствие...
защото всеки човек е склонен да не остава докрай обективен при взаимодействието си с другите хора.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отивам още днес в школото и изяснявам случая. Даже право при д-ра бих отишла. И бих го попитала, ако глобят детето ми в гр. транспорт, че е без карта, аз какво съм виновна, че те ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИМ ПОДПИСАЛИ БЕЛЕЖНИЦИТЕ (за да му извадя карта) ???!!! Значи те могат да се бавят 2-3 седмици, а родителите - НЕ! Безобразие, както навсякъде, така и в образованието.  #Cussing out

П.П: Абе защо и на учителите не им се пишат 2-ки? А има за какво... Днес е една програмата, утре - друга, днес съвет и хайде 2 класа заедно целия ден, утре нам още к'во си... ще кажете не е по тяхна вина... Но има И по тяхна вина фалове.  Crossing Arms

# 17
Подкрепям тезата да се реагира, така и детето няма да се чувства че е направило нещо нередно.
Ама какви са тези учители бе, няма думи просто  #2gunfire

# 18
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз също бих отишла направо при директора. Едва ли едно такова нише създание като тази /даже не мога да я нарека учител, защото за мен това е благородна професия и от нея трябва да лъха топлина/ може да ти помогне с нещо.
И айде да не защитаваме учителката, като допускаме, че детето може би греши и пресъздава неточно ситуацията. Аз цял живот от това страдах с мойте родители. Каквото и да стане все аз съм виновна. Психическите травми са големи в такива случаи.

# 19
  • Мнения: 1 671
По-добре първо отиди и говори с учителката и тогава с директора. За съжаление има учители, които се отнасят некоректно с децата и надвишават правомощията си. Миналата уч. година, като си карах учителския стаж, се нагледах на подобни гадове. Ако пренебрегнеш учителката и хукнеш при директорката, рискуваш "учителката" да настрои и други колеги срещу детето ти, а от това дъщеря ти няма да спечели. Но бъди твърда и покажи, че заради липсващо помагало не могат да се поставят бележки. Има други мерки, които трябва да се вземат и на първо място е нужно да контактува с родителя, а не да травмира излишно детето. Покажи, че твърдо си готова да отстояваш правата на детето - дано това я постресне и подхожда занапред по-професионално към учениците.

# 20
  • Мнения: 413
И айде да не защитаваме учителката, като допускаме, че детето може би греши и пресъздава неточно ситуацията. Аз цял живот от това страдах с мойте родители. Каквото и да стане все аз съм виновна. Психическите травми са големи в такива случаи.

Абсолютно подкрепям и мисля, че майката достатъчно добре познава детето си, за да прецени ясно има ли изкривяване на информацията. Бих си поговорила с тази учителка веднага! Цените на учебниците и помагалата са достатъчно солени и не може тя да няма елементарно разбиране по въпроса.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Егати лудостта....ми че тя може да поиска хиляда приложения да си купите........да напише книга и за това, че не сте си я взели да пише двойки........ #Crazy.оплачи се задължително......оценките са, за да оценяват знания, а не финансовите възможности на учениците

# 22
  • Мнения: 4 406
много странно реагира учителката- нещо не й е наред...
хайде, чакаме резултата от разговора ти с нея! няма да се даваш!

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Отивам още днес в школото и изяснявам случая. Даже право при д-ра бих отишла. И бих го попитала, ако глобят детето ми в гр. транспорт, че е без карта, аз какво съм виновна, че те ВСЕ ОЩЕ НЕ СА ИМ ПОДПИСАЛИ БЕЛЕЖНИЦИТЕ (за да му извадя карта) ???!!! Значи те могат да се бавят 2-3 седмици, а родителите - НЕ! Безобразие, както навсякъде, така и в образованието.  #Cussing out

П.П: Абе защо и на учителите не им се пишат 2-ки? А има за какво... Днес е една програмата, утре - друга, днес съвет и хайде 2 класа заедно целия ден, утре нам още к'во си... ще кажете не е по тяхна вина... Но има И по тяхна вина фалове.  Crossing Arms




Използувам темата да отговоря, че за градския транспорт все още важат бележниците от миналана година. Те затова не си дават зор още учителите.




А иначе проверете просто детето ви е разстроено нещо не мога да си представя за такова нещо на пишат 2 та те и още нямат бележници. А на нас родителите на петокласници още не са ни дали възможност да осигурим всички учебници и помагала.

# 24
  • Мнения: 2 724
Според мен първо поговори с учителката ,за да си изясниш ситуацията не защото нямаш доверие на детето си ,а за да го предпазиш от евентуален тормоз през останалото време на учебната година. Ако говориш първо с директора, нещата могат да се развият зле за дъщеря ти. Аз имах подобен проблем с моя син и повярвай ми ,по -добре е да се разберете с учителката / ако това разбира се е възможно/Стискам палци и успех!    Simple Smile

# 25
  • Мнения: 151
Според мен първо поговори с учителката ,за да си изясниш ситуацията не защото нямаш доверие на детето си ,а за да го предпазиш от евентуален тормоз през останалото време на учебната година. Ако говориш първо с директора, нещата могат да се развият зле за дъщеря ти. Simple Smile

И аз съм на това мнение. Така ще избегнеш по-големи проблеми. Успех!  Peace

# 26
  • Мнения: 3 405
В случая дъщеря ми се оказва несправедливо наказана, защото майка и не е разполагала с пари.

Това е голям парадокс и говори лошо за учителката. Можела е я изчака два дни. И как се поправя такава оценка, която не е за незнание?
Ако можеш говори с въпросната учителка или с директора. А детето си успокой, че това всъщност не е реална двойка.

# 27
  • Мнения: 6 164
Аз бих отишла да си поговоря с учителката и да елиминира тази оценка!

# 28
  • Мнения: 5 877
Това е идиотщина. Поговори с нея, но тя няма да изтрие оценката и да се извини публично на дъщеря ти, както би следвало. Човек, който прави такава глупост, надали има здравия разум да постъпи по този начин.

# 29
  • София
  • Мнения: 323
Благодаря за разбирането, включвам се едва сега, тъй като бях на работа. След първоначалния шок и сълзите, дъщеря ми се стегна и заяви, че желае сама да се справи със ситуацията. Категорично отказва аз да се намесвам. Не занм какво точно е намислила, за да убеди госпожата да анулира оценката,но мисля да и дам шанс. Ще пиша какво разрешение е намерил този казус. Още веднъж благодаря. Хубаво е човек да има с кого да спадели подобно разочарование.

Общи условия

Активация на акаунт