Мислите ли си за .............смъртта

  • 7 376
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 416
Да, мисля си за смъртта... От своята не се страхувам.  Peace

# 16
  • Мнения: 96
Напоследък си мисля доста често за смъртта, сякаш изпитвам страх от това че може да умра или че може това да се случи с някой от близките ми.  Cry Мисля си какво ли ще правят децата ми без мен или аз какво ще правя ако загубя някой от близките си, мисля си дали ще мога да го преживея и тн.

# 17
  • София
  • Мнения: 676
Мисля си, даже по-често, отколкото бих искала.... И мен ме е страх, но по-скоро ми е мъчно за децата ми... как ще се чувстват и как ще им се отрази ако са все още малки...

# 18
  • Мнения: 147
          Мисля си.....и малко ме е страх, но ми се иска да вярвам, че умира само тялото, но не и духа ни. Иначе животът ни би бил безмислен....поне за мен.

# 19
  • Мнения: 268
Напоследък мъничето ми започна да излиза от бебешкия пуберитет и се забавляваме чудесно, много рядко повишавам тон вече, играем си, разхождаме се и въобще е прекрасно и тя е много щастлива. Загубила съм и двамата си родители приблизително на същата възраст и нищо не помня от/за тях. Напоследък все по-често си мисля какво ще стане с детето ми, ако ме няма и ми е мъчно, че няма да си спомня за огромната ми любов. Обмисляла съм варианти да се записваме на клипчета, да й говоря, но все се страхувам да не предизвиквам съдбата. Идеята с дневничето ми харесва и може би и аз ще направя нещо подобно....
Сега и аз се почевствах не много наред... newsm78 Embarassed

# 20
  • Мнения: 166
Мисля за смъртта от 10 - 11 годишна, когато една вечер си представих какво е да ги няма мама и татко, и кака... Беше ужасно! Разтреперах се цялата, без да мога да се спра! Беше може би нещо като нервен шок, но бях в абсолютно съзнание.
Сега, 20 години по-късно изпитвам абсолютно същото когато мислите ми ме хвърлят в тази посока. Панически страх - така мога да го обобщя като чувство. Страхувам се най-вече от факта, че от мен няма да остане дори мисълта, за тялото по-не ме е грижа - все пак се надявам да е сбръчкано Twisted Evil Дори веднъж сънувах, че умирам, но съзнанието ми продължи да се рее и да регистрира. Ако това е смъртта, нямам нищо против нея. Но ми се струва, че нещата хич няма да са така..... ще видим.
[Да, мисля си...затова и започнах да водя дневниче на Гери, в което й казвам всичко, което не бих могла да й кажа ако ме няма...а и понеже много бързо се развива и всеки ден е интересна с нещо, което след това се забравя така "запечатвам" на пръв поглед немаловажни неща, но които с удоволствие чета след време Mr. Green
Слънцето, абсолютно същата мисъл в един неприятен момент ме накара и аз да пиша книга на моето дете. Но не с такива подробности от нейния живот, а по-скоро с нещата, които бих й казала тогава, когато ще може да ги разбере и да са й полезни. Нещо като мама, дори когато мама я нама. Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 35 961
Да, мисля си и се страхувам , но за своите близки, за  себе си - не.

# 22
  • Мнения: 389
Мисля за смъртта и се страхувам, но не толкова заради мен, а заради майка ми, която ми споделя напоследък, че се чувства остаряла.

Към мисълта за моята смърт изпитвам по-скоро яд ... Как така някой ден слънцето ще грее и небето ще е синьо, а мен няма да ме има да се радвам на обичта на близките ми и дребните малки нещица.

# 23
  • Мнения: 3 268
Мисля все по-често...Страх ме е най-много от това,да не би да не мога да видя децата си порастнали и кой ще се грижи за тях ако ме няма.Страх ме е от някое тежко заболяване и мъките преди смъртта...Много ме е страх Sad

# 24
  • Мнения: 487
Да, напоследък по-често от преди.Страх ме е, но най-вече от смъртта на близките ми, старостта, самотата..  Sad

# 25
  • Мнения: 1 134
Мисля често за това.
Страхувам се повече дали няма да съм оставила нещо - недовършено, някого - огорчен, себе си - неосъществена, отколкото от самото умиране.

# 26
  • Мнения: 755
Мисля да ... разни странни неща ми се въртят понякога по темата... Shocked

# 27
  • Мнения: 6 164
Откакто се роди Крис - не! Heart Eyes

# 28
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Да,не много често но мисля.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Да, понякога , но веднага спирам да мисля, за да не предизвикам съдбата. Понякога ме навяват едни такива мисли, че започвам да се плаша.

Общи условия

Активация на акаунт