Любов или само секс?

  • 11 386
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 17 407
Яд ли Ви е, че има мъже, които не изневеряват? Или истината боли.

Не съм ги проверявала всичките.
Коя истина имаш предвид, щото от това, че нямат собственост върху партньора си - повечето много ги боли, да.
Simple Smile

# 226
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Чарлс има охрана и до тях пиле не може да прехвръкне, тоя не. Ама наистина ви се вижда маловажна дреболия лудия, агресивен и злобен мъж.
Е, ми то на чужд гръб и сто тояги са малко, убеждавам се като чета тая тема.

Не ми се вижда маловажна дреболия, но даже и christina1980, която разбира логистиката на забраните за доближаване признава, че реално законът не може да защити авторката. Ей това е най-жалкото. Точно поради това безсилие тя е намерила утеха и нормално общуване при колегата и вече е навряла главата в пясъка.

Авторката обяснява и разбира нещата добре, влиза, чете, отговаря и ми се искаше в тази тема да се напишат варианти за измъкване от съпруг-насилник, така че да е полезна и на други жени в положението на авторката, но за съжаление това не се случва.

Само че пенсионираният Казанова е казал на госпожата в прав текст да си стои на г...а. И си джитка на два фронта. Това на любов ли ви прилича? Авторката нали това пита. Ами за мен не е. Чарлс не би го казал това на Камила. Ако я обичаше, нямаше да я кара да стои при мъж насилник. Напротив, щеше да го е грижа за нея и да я измъкне от там.
Според мен той е обичал починалата си съпруга. Сега с коя ще се хване му е все тая. Често вдовците не могат да прежалят жена си и търсят най-практичния вариант за тях.

Естествено, че е обичал жена си. Естествено, че си обича сина. Нр знаем обстоятелствата около смъртта и, но мъжът може да се чувства  виновен за смъртта и, дори и да не е.

Може да не и казва, че я обича, защото смята, че и го показва, за да не я равнопостави с децата си, защото се чувства виновен, че е с жена след смъртта на жена си.

Всички участници в сагата са 50-60 годишни, с отгледани, но все още млади деца, може би внуци. Изработили са си някакво удобство, начин на живот и не желаят да си ги развалят. Нормално. Имат социален статут, деца, някои имат възрастни, болни родители с леко различни разбирания. Тези хора са оформили ценностната си система във времена, в които на браковете се гледаше по друг начин, макар и женените масово да хойкаха.

Мъжът на авторката също е хойкал по жени и сигурно би продължил ако обстоятелствата го позволяваха. Съдбата се е изгаврила с него, слабохарактерен е, а вече и много, много болен. Вкопчил се е като пиявица в единствения човек, който от страх седи с него и тормози ежедневно жена си.

Нали не мислите, че селяндура с петима яки братя, сестра на някоя мутра, братовчедка на бос от подземния свят биха се прибирали всяка вечер и биха позволили пияндур да им рови в телефона, да им досажда с бръщолевици, че да трябва и диетична вечеря да му готвят и да го чакат да припадне, което с около 220гр чист алкохол, който ежедневно му нахлува в кръвта рядко става преди 3-4 сутринта?

За парите, които а авторката му плаща като заплата, тя би могла да си наеме охранител на непълен работен ден, та поне да може да се изкъпе на спокойствие вечер.

Тя нищо, никога не е поискала от него. Носила е на плещите си отглеждането на децата, бизнеса, отговорността. Лудият даже се обаждал по нощите на клиенти да ги заплашва. Който не е имал собствен бизнес може и да не разбере какво означава това.

Реално, мъжът и си има собствено жилище, може би и второ след като родителите му са починали. Секс отдавна не му трябва. Трябват му пари за ток, телефон, отопление, вода, диетата, малко лекарства и около 700мл водка дневно. Това е. Сигурна съм, че авторката с кеф би се погрижила да не умре от глад и студ, защото си личи, че го уважава въпреки всичко, което и е сторил. Даже е възпитана децата си в уважение към него въпреки пороците му, макар че не изисква от тях редовни посещения и помощ с отглеждането му. Ако родителите и и децата и ходеха по-често на гости можеше и сами да я подтикнат да се разведе.

# 227
  • Мнения: 5 480
Уж следя темата от самото начало, но пропуснах къде авторката споменава, че мъжът ѝ е насилник, освен заплахите и цирковете като е поискала развод. 30 години с пръст не я е пипнал, но като се развеждат има почти 100% вероятност да я убие? Тя каза, че не се е развела, защото не може да е с другия, не защото мъжът ѝ я заплашва. Или с развитието на темата се развиват и мотивите?

# 228
  • Мнения: 32
Бих искала да престанете да обсъждате мен и всички около мен,защото всичко това или ми е ясно или е твърде смешно и безполезно.
Който иска да коментира,моля да се върне назад и да прочете въпроса в темата!Той няма нищо общо с настоящите обсъждания.

# 229
  • София
  • Мнения: 35 098
Като не искаш да те обсъждат, поискай да заключат темата.
Иначе, волята е на потребителите какво да коментират.

# 230
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Уж следя темата от самото начало, но пропуснах къде авторката споменава, че мъжът ѝ е насилник, освен заплахите и цирковете като е поискала развод. 30 години с пръст не я е пипнал, но като се развеждат има почти 100% вероятност да я убие? Тя каза, че не се е развела, защото не може да е с другия, не защото мъжът ѝ я заплашва. Или с развитието на темата се развиват и мотивите?

Не споменава, че мъжът е насилник, защото отказва да го осъзнае по ред причини.

Авторката спомена, че няколко пъти е поставяла ултиматуми. Ултиматуми в безпроблемна връзка никой не поставя.

Самият факт, че не са се развели въпреки неизпълнението на ултиматумите показва някакъв вид натиск върху нея или насилие.

Нали никой не мисли, че ровещите по чужди телефони изведнъж спират като им се направи забележка?

Много е показателно дистанцирането на авторката от родителите и, а също от децата. Това също подсказва насилие и контролиране на връзките.

Мъжът си служи с насилие, психологическо основно засега.

Манипулаторите успяват да представят насилствения контрол като загриженост и едва ли не семейно задължение. При дългогодишно съжителство с подобни екземпляри и изолация от други близки жертвата почва да мисли, че поведението на мъжа е нормално. Тя отдавна няма база за сравнение.

Извънбрачната връзка на партньори на подобни изроди не разваля връзката. Връзката е развалена от поведението на насилника, често подпомаган и прикриван от родителите му и близките му.

Ако за нещо не съм права или съм пропуснала, моля авторката да поясни.

# 231
  • Мнения: 3 350
Жената попита дали любовникът я обича.
Аз честно казано, нямам представа. Може и да я обича, но пък обича и другата щом е с нея. Най-вероятно и двете ги обича.

# 232
  • Мнения: 18 298
Гледа удобството. Някой да му готви и чисти. Мъжете от това поколение за разлика от по-младите хич ги няма в къщната работа. Сигурно има и ризи за гладене, чайчета за варене и прочие уют. Авторката изглежда му е по-желана (вкл. сексуално), ако може да му предостави тия екстри, ще я вземе.
Но... схватки с мъжа й не ще. Ако тя си реши проблема, хубаво. Ако не, той и на два стана добре си тъче.

# 233
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Гледа удобството. Някой да му готви и чисти. Мъжете от това поколение за разлика от по-младите хич ги няма в къщната работа. Сигурно има и ризи за гладене, чайчета за варене и прочие уют. Авторката изглежда му е по-желана (вкл. сексуално), ако може да му предостави тия екстри, ще я вземе.
Но... схватки с мъжа й не ще. Ако тя си реши проблема, хубаво. Ако не, той и на два стана добре си тъче.

Точно. Със забележки, че явно обича авторката щом си рискува благоденствието да излиза с нея, но я обича и уважава прекалено много за да допусне нещо да и се случи. Човекът не е престъпен елемент и не би си послужил с насилие.

Не тъче на 2 стана. Има си компания у дома и секс и общуване с авторката.

# 234
  • Мнения: 18 298
Съгласна съм, Невена, просто обяснявам защо живее с другата, което някои приемат за признак на голяма любов... Имам познати в този възрастов диапазон, знам какво търсят и ценят един в друг... цитирам "Да няма кой една супичка да ти сготви..." Това е голяма трудност за такъв мъж. По-млад ще си сготви, ще иде на ресторант или ще си поръча храна за вкъщи, но 60-годишният търси "супичката" от жената до себе си... Е, говоря за България. Дори за провинцията по-точно.

# 235
  • Мнения: 17 407
Е, няма да търси на чии деца да си припише имотите. За секс и интимност на тази възраст е забранено даже да се помисля.

# 236
  • Мнения: 18 298
Или е ненаситен, та една жена не му стига... Thinking

# 237
  • Мнения: 3 350
Или е ненаситен, та една жена не му стига... Thinking
На 60 г браво казвам аз ! Ако спи и с онази- евала 👏

# 238
  • Мнения: 32
Аз да поясня ,че взехте пак него да обсъждате.Лично за това защо е с нея съм го питала още в началото като заживяха заедно защо го е направил.Отговорът беше -защото не мога да живея в самота и да те чакам цял живот,душевните рани най-трудно зарастват  и трябваше да те забравя.Бях питала и защо точно тя--а ми  ,защото я познавам отдавна и й дадох нов шанс и че нямал време от работа да търси нова,все попадал на елементарни или меркантилни.
Това за супичката не е верно.Човекът през деня се храни навън ,а вечер е фен на сухата храна,дори е забранил да се готви вкъщи,за да не се умирисва.
Аз даже съм му казвала,че съквартирантката му е като домашен любимец.

# 239
  • София
  • Мнения: 35 098
Съквартирантката едва ли за единия покрив е там.

Общи условия

Активация на акаунт