Образователен Говорилник: 12-та сбирка на Ордена на Кокичето

  • 18 523
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 5 425
Лошото е, че всички влизаме в матрицата в 7 клас, а не трябва.
Аааа, не всички. Smile
Прекръсти се и плюй през рамо.

# 751
  • София
  • Мнения: 11 981
Мецане, какъв егоизъм? Това са големи деца, които могат да останат сами вкъщи и да си ходят на училище, не е задължително да идват с нас. Joy А една почивка с чист въздух и физическо натоварване, особено в тази ДО година, е полезна, дори задължителна, бих казала. Седми клас не трябва да се превръща в бясна истерия и да води до тотална промяна на живота.

# 752
  • София
  • Мнения: 6 671
Мецане, явно си писал и трил, но видях цитат по-долу.
Ами, аз смятам, че й трябва една седмица почивка, яко се е пренавила и ще се бъгне според мен, затова не чувствам вина, че настоявам за ски. Естествено, ако иска да остане, може да не ходим, но прецених, че за нейно добро трябва да отидем всички и да починем, най-вече тя. А и аз ще я оставя все пак да влиза /синхронно, асинхронно - Данделион - каквото и да е там, обърках се и аз вече Joy, ама някой беше написал, че като някои са на живо, а други онлайн, било асинхронно - и аз се чудих дали е така, но го възприех/ в математика и БЕЛ, за една седмица другите и да ги пропусне, няма да е голяма загуба.
Въобще - това със седми клас, скоро се зачудих - ние се пренавиваме, пренавиваме децата, важна е гимназията, наистина, най-вече заради средата и учителите, ама на никой не му зависи живота от това все пак, няма целия живот на това дете да се провали, ако не влезе в най-най-добрата и успешна гимназия. А и това е една седмица, все пак - колко толкова материал да изпусне?

# 753
  • Мнения: 6 301
Трих го, защото звучеше грубо, както забеляза и Данделион, и не трябваше да го цитира. Нямах намерение да те засегна, ами просто пак ме боли венеца шъмусеневидиигадостта, което не е оправдание де, но каквото писах, това и мисля, а просто ако не ме болеше, щях да го кажа много по-завоалирано и учтиво:) Ти за подготовката за ПУК също не беше много деликатна, и затова:) Ами огромна разлика има дали наемаш частен учител, или аз съм се занимавал половин час с детето от дъжд на вятър, което е просто като занимание с тати, а не учене с външен учител, и освен това, както и казах тогава, ако не беше в ДШ, където образованието е не на нулата, ами под нулата, нямаше въобще и да се занимавам. Ето и Мемчо каквото е писала за ДШ, е вярно до последната дума. Поради ДШ детето започна ПУК не с нулево, а с отрицателно ниво по български език. Добре, че беше в прекрасно училище, където не само, че навакса, ами излезе и с космическо ниво по БЕЛ след ПУК, което направо покриваше 1 клас.

Всъщност евалла на теб, че не се впрягаш толкова, защото всъщност и аз съм много против тази седмокласна истерия.
Писах това само заради гадния зъб, който макар че вече го няма, продължава да ме боли. То и детето казва - това не може да бъде, защото не може да те боли нещо, което го няма! Оказва се, може. Фу ама кога ще свърши тази мъка, не знам.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 15:29 от Татко Мецан

# 754
  • Мнения: 5 639
Нищо няма да изпуснат децата за седмица, че и за две, разбира се😀

Успех на седмокласниците, ще стискаме палци

# 755
  • София
  • Мнения: 7 277
51-ва страница, дзъннн - нова тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1305648.new#new

Заповядайте в Задругата на Жабешката отвара Joy !

Общи условия

Активация на акаунт