НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 138

  • 43 828
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 275
Ей, не сте човеци!
Къде сега ще търся пръжки и шкембе, които и така не намирам. Имайте милост към телци, за които стомаха е над всичко.
Иначе стандартно при мен

Не мога да разбера защо пържоли/кюфтета с брюкселско зеле не са фотогенични при мен. Представете си ги по ваш вкус и виждане.

# 751
  • Мнения: 26
Благодаря ти Jacky! С рускинята няма да се разберем, но Kino Macgregor е моя човек. Започвам от утре с нея 30 Days of Yoga for Complete Beginners.
Твоята щерка е от нашата група, Браво!
Моят син като беше по малък, казваше, че е кето и фаствал, когато нещо не му харесваше за ядене.
Аз завърших фаста с чаша бульон следобед и за вечеря имах много сериозно количество пилешки дробчета и зелена салата. Толкова ми бяха вкусни! В петък ще направя още един фаст за православния разпети петък, така съм решила.

# 752
  • София
  • Мнения: 3 954
Здравейте, започнах кето диета - искам да сваля мазнини и да се разтоваря, понеже 90% от храната ми са въглехидрати. И тук възникват някои въпроси - с какво да заместя сладкото? Няма да ям както сега, всеки ден по 1-2 бисквити и разни такива, но не мога да го спра изцяло - ще стане ли това заместване с така популярния скир? В търсене съм на лесна и бюджетна /ако съществува/ рецепта за кето хляб. Мога ли да дъвча дъвки? Как да сметна допустимото количество въглехидрати на ден като не мога да измеря мазнините?

# 753
  • Мнения: 16 876
Има страхотно вкусни кето десерти - торти, типамису, крем брюле, кексчета, мъфини, бисквити.
Имам реципти за кето хляб, но не съм изчислявала колко струват, та не мога да помогна.

# 754
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Дъвки може, стига да са без захар. Вземи си подсладител тип стевия и можеш да си правиш много различни десерти. Хляб също, с брашно от бадеми най-често. То не е от евтините обаче. Може и с брашно от кокос, но на мен не ми допада. Тази мадама има много добри предложения за рецепти, ако знаеш английски.
https://youtube.com/c/LowCarbLove

# 755
  • Мнения: 13 353
Здравейте, започнах кето диета - искам да сваля мазнини и да се разтоваря, понеже 90% от храната ми са въглехидрати. И тук възникват някои въпроси - с какво да заместя сладкото? Няма да ям както сега, всеки ден по 1-2 бисквити и разни такива, но не мога да го спра изцяло - ще стане ли това заместване с така популярния скир? В търсене съм на лесна и бюджетна /ако съществува/ рецепта за кето хляб. Мога ли да дъвча дъвки? Как да сметна допустимото количество въглехидрати на ден като не мога да измеря мазнините?
Скир е лееко далеч от кетото, според мен. Силно обезмаслен продукт е, май нещо от сорта на 0,1% масленост да беше. Един такъв никакъв ми е на вкус, камо ли да заместваш с него сладко, та това нещо няма сладък вкус? По-добре изяж някоя и друга лъжица заквасена сметана отколкото това. Аз бих мушнала и някоя ягода с нея ако ми се яде нещо такова, но не гоня  кето де, не знам как ти се вписва в общия разчет.
Но като цяло ако се опиташ да се въздържаш от сладко за някакъв период, няма да ти се яде както преди. Подсладителите донякъде са опция, обаче си поддържат навика да се търси и яде сладко...

За хляб - доста бюджетно идват 90-секундните хлебчета със смлян сусам вместо бадемово брашно. Имат си вкус на сусам обаче, не са толкова неутрални както с бадемовото.

# 756
  • София
  • Мнения: 3 954
Какви са тези хлебчета, интересно звучат. Скир има един в лидл, подсладен, не е лош. С него няма как да постигна нищо, освен да си убия глада за сладко, без да вкарвам в тялото си много въглехидрати. Поне така си мисля де, затова се допитвам ако някой я спазва, да каже дали е ок? Излиза по-евтино от ягоди и пр. горски плодове в момента, които не са ми и вкусни, та единствено за него се сетих.

# 757
  • Мнения: 13 353
Точно така го търси, като 90-секундно хлебче. Има вариации ама основното е 1 яйце, малко масло, бадемово брашно май 30 грама да беше или малко повече, може там да има по щипка бакпулвер и сол, може и подправки някакви. Това нещо се смесва добре в чаена чаша от големите и отива в микровълновата за минута и половина или докато стане готово, пробваш. По-бързо се прави отколкото се обяснява, честно казано. Става като малък мъфин в чаша.
Правила съм го с бадемово брашно, има по-неутрален вкус с него. Със сусам смлян в блендер също не е зле, ако харесваш вкуса. И да не те подвежда малкото количество, не ти трябва повече от това наведнъж, много засища. Пък и все пак едва ли само него да ядеш, тепърва ще слагаш нещо като го разрежеш на филийки.

# 758
  • Мнения: 959
Какви са тези хлебчета, интересно звучат. Скир има един в лидл, подсладен, не е лош. С него няма как да постигна нищо, освен да си убия глада за сладко, без да вкарвам в тялото си много въглехидрати. Поне така си мисля де, затова се допитвам ако някой я спазва, да каже дали е ок? Излиза по-евтино от ягоди и пр. горски плодове в момента, които не са ми и вкусни, та единствено за него се сетих.
Според мен в началото трябва да си по- стриктна и да не търсиш заместители на сладко и хляб.А този скир щом е и подсладен съвсем не става.Самите млечни имат голям процент въглехидрати.Прочети по подробно първа страница.Скоро попаднах на тази статия за разликите между  ВМ-НВХ, НВД и Кето https://smartlowcarber.com/kakva-e-razlikata-mejdu-vm-nvh-nvd-i-keto/
Аз от скоро съм на по- строг режим,докато преди карах по либерално.Всички тия мисли -"да си позволя нещо малко" в  последствие зачестяват и изиграват  много лоша роля.

Последна редакция: чт, 06 май 2021, 07:03 от dt

# 759
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз също съм на мнение, че в началото трябва малко по-стриктно и без заместители. Като цяло съм против и всякакви изкуствени подсладители от сорта на стевията, еритритола и т. н.  Като ядеш нещо с подсшадител тялото ти получава сигнал, че ще получи захар, но това не се случва и то остава в режим на очакване на захарта, следователно с малко трудно се задоволяваш, хапваш още малко, после още щото е режимно и ти се яде, но калориите си се трупат. Ако толкова примираш за сладко изяж лъжица фъстъчен тахан по-добре.

# 760
  • Мнения: 6 841
И аз си мислех в началото да започна по-либерално с намаляването на въглехидратите. Всякакви подсладители не са ми по вкуса и предпочитам да не прибягвам до тях. Гладът за сладко лекувах съвсем в началото с някой не-режимен плод (ябълка,круша), по съвет от темата постепенно започнах да избягвам. Добре ми се отразяваше да сдъвча няколко сурови Бадема (2-3-5) или малко парче скаморца, или да пия чай (вода), когато усетя, че нещо ми се яде. Този период на "да ми се дояде нещо между храненията" отмина за 10-тина дни. Моят начин може би не е правилен, но не исках да стресирам тялото си. При мен се получи.

# 761
  • Мнения: 1 411
« Ѕmile », гладът за сладко е зависимост и навик, още повече при човек, който до вчера се е хранил основно с въглехидрати. Ти сама се възспираш с разсъждения от рода на "не мога без сладко". И аз така си мислех преди, ама един черен шоколад седи в хладилника от няколко седмици и уж му се точа, ама все забравям да си хапна. Съветвам те в началото да започнеш максимално изчистено, без кето гъзарийки, да хапваш стабилно 2-3 пъти на ден без да ограничаваш прекомерно количеството и да не посягаш към сладкото. Навик се развива за 3 седмици. Дай си време, повярвай в себе си и се храни добре.

# 762
  • София
  • Мнения: 3 954
Благодаря на всички за съветите! Simple Smile

# 763
  • Мнения: 6 622
На мен глада за сладко ми го потушава мазно месо. Като усетя, че ми се яде нещо нередно си хапвам мазно месце до насита и съм забравила за сладкото. Освен това този режим не означава, че до живот няма да ядеш сладко. Понякога си позволявам отклонения, но после си се връщам в релси бързо. Сега по Великден се разбих два дни от козунак. Много обичам и нямаше как да пропусна. След това минах на яйца и месо. Днес ще ям агнешко.

Между другото този Скир е страшен боклук. Подсладен е с аспартам. Дъвките също. Като бях бременна с малката обръщах повече внимание на състава на нещата. Само като видях какво съдържат дъвките.. Тогава ги отказах. За свеж дъх си нося малко шишенце вода за уста. В ДМ има във формат за път.

# 764
  • Мнения: 13 353
Познато звучи. Като чуя как някой край мен казва Ама не мога бе, все ми се дояжда сладко!... Обикновено се смея и казвам Ами вземи се наяж едно хубаво с кюфтета че да не си мислиш за глупости! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт