Измамници в Emag - МД СМАРТ ЕООД

  • 22 338
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Закупих си батерия за HTC Desire 500 от MD SMART, защото старата ми батерия издържа само един ден в режим standby.
Новата обаче издържа цели 30 мин. в режим standby. От 100% до 0% само 30 мин. Без ползване на телефона.
Разбира се, пак си ползвам старата, а новата отиде директно в коша за боклук.
Всичките ми поръчки от Emag са големи разочарования и както имаше пост по-горе... със самото влизане в сайта си се прецакал.

# 31
  • София
  • Мнения: 245
Да бях прочела по-обстойно тази тема, но уви… Харесах си кейс за телефон, който намерих само при тях и затова го поръчах (през ЕМАГ). Дойде кейсът, но съвсем друг модел. Първо беше трудно да се свържа с тях, след като най-накрая ми вдигнаха се разбрахме те да ми изпратят правилния с наложен платеж, а аз да им изпратя за моя сметка сгрешения като след като го получат щели да ми върнат парите заедно с доставката. Моята част изпълних още на същия ден, но те тяхната не. Междувременно вече се бях свързала с ЕМАГ още докато не ми вдигаше никой на посочения телефон, но те освен да ги контактнат, няма какво друго да направят за съжаление. Изчаках малко, като почти всеки ден звънях, но никой не вдига и не връща обаждане. Звънях пак на ЕМАГ и те провериха и ми потвърдиха, че от МД СМАРТ “точно днес са получили продукта ми и в най-кратък срок ще се свържат с мен”. Ами не стана така. Още седмица мина докато накрая ми вдигнаха и вече стана ясно, че просто нямат наличен модела кейс, който съм поръчала. Понеже аз наистина си го харесах им казах, че мога да изчакам ако лигат да го поръчат и доставят. Уж на следващия ден щеше да ми върне обаждане с информация и да се разберем, но нищо. И от тогава не ми вдигат. Писах им СМС като ги заплаших с КЗП. Отговориха ми, че са предали към счетоводството поръчката ми за възстановяване и през следващата седмица ще си получа парите. Две седмици нищо! Писах им няколко СМС-а. Сега ще се обадя отново на ЕМАГ като им разкажа отново, че няма никакво развитие моя случай. Вече км бях споменала, че са некоректни и трябва да преосмислят договора си, но сега ще им го повторя. А ако в понеделник не ми вдигнат и не видя възстановена сума смятам във вторник да сигнализирам КЗП. И да спомена само още две неща: 1. поръчката ми е от 30.08. и 2. не ми е до парите, само 30-40 лева са, но въпросът в принципен. Отделно те с цел лъжат за малко суми, за да си оставим нещата така, а те като излъжат 1000-2000 човека за тях се получава много добра сума! Така че, който смята да има вземане даване с тях - поръчвахте само с наложен платеж и преглед! Аз си платих наложения без преглед и затова сега си патя…

# 32
  • Мнения: 1
И мен ме измамиха, поръчах си външна батерия и пристигна дефектна, не можеше да зарежда, върнах им я, седмица по късно гледам молбата ми за връщане е отхвърлена, звъня на mdsmart никой не си дига телефона, или дава заето, виждат че звъня и нарочно не вдигат, подадох оплакване към емаг, казаха че са се свързали с тях но нищо не стана пак, откраднаха ми парите, приватизираха си и батерията която им изпратих ЗА МОЯ СМЕТКА, защо да вдигат 😂нямам думи, явно мамят една дузина народ и си вземат парите алчните му дебили. Да бях прочел първо тука.

# 33
  • Мнения: 23
Не харесвам Емаг. Преди година поръчах шампоан и беше с изтекъл срок. Представете си произведен преди 10 години. Отказах го на куриера още като го видях е платих само доставката. Оттогава гледам с лошо око на офертите им и бих купила само неща от пластмаса, дърво, които нямат срок....

# 34
  • София
  • Мнения: 245
Ъпдейт от моя страна - успях да си взема парите след месеци мъчение, но явно с настоятелност и пуш от страна на ЕМАГ се получиха нещата.

# 35
  • Мнения: 433
Минавам да отбележа положителен ефект от темата - попаднах на тяхна оферта в ЕМаг, за стъклен протектор за S8. Споделих на мъжът ми, че цената ме примамва (14,99 лв.). Той обаче се усъмни и ми препоръча да си направя една справка в Гугъл. Хоп - не щеш ли, изникна тази прясна прясна тема, изчетох я... и определено реших да не пълня гушата на тия шмекери. Ами, благодаря, за инициативата да предупредите хората, надявам се отговорния държавен орган да вземе отношение и да прекрати практиката на тези мошенници!

# 36
  • Мнения: 1
Тъкмо щях да поръчам от МД Смарт неща за над 200 лв, но разглеждайки цените на другите търговци в Гугъл, попаднах на тази тема. Прочитайки я се отказвах да пазарувам от тях. Да им е честит изгубения клиент, заслужили са си го. За съжаление повечето търговци в БГ са такива. Не са прочели една книга за маркетинг, но се имат за велики бизнесмени и след време като им умре бизнеса почват да псуват държавата, че не помагала.

Относно госпожата, която ги защитава, че видиш ли слушалките били "хигиеничен" продукт, как да си ги вземели обратно. Ами ще си ги вземат не ами и пушек ще се вдига. Всяка нормална фирма на запад, не може да си позволи да загуби и един клиент, и е готова да му удовлетвори и най-голямата прищявка само и само да не го загуби пък дори и да се набута. Пък камо ли да върне парите за върната стока. Защото един загубен клиент никога няма да се върне и ще каже на още поне 10 клиента как са го прецакали. Като работих в Щатите сме връщали пари на клиент, който беше изял храната, но каза че не му харесала. Или на друг сме правили нов сладолед, след като каза, че другия го бил изпуснал зад ъгъла. Само и само да им угодим и да са доволни, въпреки че явно чийтват.
За съжаление малко търговци в БГ уважават клиентите си. Повечето гледат на тях като на балъци и длъжници на които все едно им се прави безплатна услуга.

В интерес на истината трябва да кажа, че досега съм връщала няколко неща от ЕМАГ и от техни търговци и никога не съм имала проблеми.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 20:40 от gybka

# 37
  • Елхово
  • Мнения: 1 394
Аз също имах много неприятности с тези Бай Ганьовци -  MD SMART. Дъщеря ми си купи за Коледа смарт часовник. Когато пристигна нямаше нищо общо с написаните характеристики. Цената не беше малка, а 120 лв., отвратително китайско менте. Приеха заявка за връщане, но цяла седмица не вдигат телефоните. наложи се намеса на Емаг и тогава тези мошеници сами ни потърсиха. Върнахме продукта, но два месеца не могат да ни върнат парите. Не отговарят на тел. или мейл. Пак с намеса на Емаг в петък и преведоха по сметката 115 лв. Не знам какво са сметнали, че трябва да си удържат и защо сумата е такава. Когато върнахме часовника платихме куриерските разходи, в размер на 7 лв. и пазим касовата бележка. Не си и помисляйте да пазарувате от тези мошеници -  MD SMART!

Аз също изгорях от MD Smart и чак сега потърсих информация в нета! Поръчах калъф за телефон 30 лв. Пратиха м съвсем друг модел, даже не за моя телефон! Почнах да им звъня, не вдигат! Заявих връщане, веднага ми звъннаха - казаха прати ни го, ще ти пратим калъфа, който си поръчала! Върнах го по Еконт за моя сметка и до там! Нито пари, нито калъф! Звънях на Емаг, подали са уж запитване, но седмица мина отговор няма! Не съм за 30 лв., но им върнал калъфа за моя сметка, те ще го продадат и моя калъф го няма! Ще пиша до КЗП!

# 38
  • София
  • Мнения: 19 242
Аз също изгорях от MD Smart и чак сега потърсих информация в нета! Поръчах калъф за телефон 30 лв. Пратиха м съвсем друг модел, даже не за моя телефон! Почнах да им звъня, не вдигат! Заявих връщане, веднага ми звъннаха - казаха прати ни го, ще ти пратим калъфа, който си поръчала! Върнах го по Еконт за моя сметка и до там! Нито пари, нито калъф! Звънях на Емаг, подали са уж запитване, но седмица мина отговор няма! Не съм за 30 лв., но им върнал калъфа за моя сметка, те ще го продадат и моя калъф го няма! Ще пиша до КЗП!
Разбира се, че трябва да пишете, но в КЗП нещата стават бавно. Иначе трябва да претендиране и за връщане на парите за обратното изпращане, защото вината не е ваша.

# 39
  • Елхово
  • Мнения: 1 394
Моята сага с МД СМАРТ ЕООД най сетне приключи! Сто пъти звънях на Емаг, точно месец отне от поръчката до възстановяване на сумата! Ако не бях толкова настоятелна нищо нямаше да ми върнат! В един момент уж ще ми възстановявят  парите и МД СМАРТ звънят че ще ми пратят продукта, но пак нищо не пратиха! И на края Емаг ми възстановяви сумата! Бъдете настоятелни, не ги оставяйте!

# 40
  • Мнения: 2
Благодаря ви, аз съм от тези които търсят инфо преди да купят и понеже ми се видя съмнително евтино, след тези коментари явно стоката е менте и не мисля да се набутвам от този търговец .....

# 41
  • Мнения: 3
Изпратиха ми грешен продукт (описанието в emag не отговаряше на продукта който получих). Върнах им го обратно с куриерска услуга за тяхна сметка разбира се, защото грешката е тяхна. Не приеха продукта, оставиха го в офис на куриер и след 1 седмица куриера ми го върна обратно, т.е. + 2 доставки за моя сметка. От emag ми казват да го пратя ОТНОВО ЗА МОЯ СМЕТКА и че търговеца ще ми върне сумата по сметка, но като чета ревютата се съмнявам, че това ще се случи.
-1 звезда за търговеца
-2 звезди за emag, затова че не предприемат нищо по върпроса, знаейки че това е некоректен търговец.

# 42
  • Мнения: 113
Изпратиха ми грешен продукт (описанието в emag не отговаряше на продукта който получих). Върнах им го обратно с куриерска услуга за тяхна сметка разбира се, защото грешката е тяхна. Не приеха продукта, оставиха го в офис на куриер и след 1 седмица куриера ми го върна обратно, т.е. + 2 доставки за моя сметка. От emag ми казват да го пратя ОТНОВО ЗА МОЯ СМЕТКА и че търговеца ще ми върне сумата по сметка, но като чета ревютата се съмнявам, че това ще се случи.
-1 звезда за търговеца
-2 звезди за emag, затова че не предприемат нищо по върпроса, знаейки че това е некоректен търговец.


Има една успоредка за 66лв с 16лв доставка не бих дал толкова а и щом всички се оплакватв по добре не
Заслужават да поръчам нещоми да не го взема

# 43
  • Мнения: 4
Хора.... Купих си зарядно за 5лева... няма такъв боклик. И имаше позитивно ревю. Оставих ИСТИНСКО ревю и не го приеха от Емаг. Тези са пълни шарлатани, които продават стоки тип Илиенци, само че с красиви снимки за внушение. И отидох намерих този въпросния магазин, който обсъждате и гледам САМО позитивни ревюта. Замалко да поръчам зарядното, но вече не им вярвам и реших да проверя какво има. И оппппп. Ето ги нашите красавци тука вече измамили доста хора. Ами четете преди да купувате, интересувайте се. И емаг отбягвайте търговците. Само лош опит имам там и повече няма да повторя. Успех!

# 44
  • София
  • Мнения: 19 242
Изпратиха ми грешен продукт (описанието в emag не отговаряше на продукта който получих). Върнах им го обратно с куриерска услуга за тяхна сметка разбира се, защото грешката е тяхна. Не приеха продукта, оставиха го в офис на куриер и след 1 седмица куриера ми го върна обратно, т.е. + 2 доставки за моя сметка. От emag ми казват да го пратя ОТНОВО ЗА МОЯ СМЕТКА и че търговеца ще ми върне сумата по сметка, но като чета ревютата се съмнявам, че това ще се случи.
-1 звезда за търговеца
-2 звезди за emag, затова че не предприемат нищо по върпроса, знаейки че това е некоректен търговец.
Жалба до КЗП плюс официална жалба до Емаг, може и румънското.

Общи условия

Активация на акаунт