Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Измамници в Emag - МД СМАРТ ЕООД

• 3 298
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
Да се включа и аз по темата. От моя гледна точка, посочената фирма МД СМАРТ ЕООД са измамници и в никакъв случай нищо не трябва да се купува от тях. Разбира се, това е моето лично мнение и дали ще го приемете си е ваша работа.
Конкретен продукт, по който си личи колко струва тази фирма, е Playstation 5 . Продават го за 2 000 лева в ЕМАГ, когато обявената цена на Сони за Европа е 499,99 евро за версията с диск и 399,99 евро за "дигиталната" версия.
Такива практики все още не са "престъпление" по смисъла на Закона и не разчитайте той да ви защити.

# 16
Не знам дали са измамници, но няма нищо странно да искат 2 бона за тази конзола, има голямо търсене и малко предлагане - в немския ибей има оферти по 1000 евро, включително и някакъв български тарикат иска 2750 евро..

# 17
Здравейте,

Аз също имах вземане даване с продукт, който МД СМАРТ ЕООД от Шумен предлагат в Емаг. Не си купувайте нищо от тях!

Бяха пуснали промоция на безжично зарядно с включен адаптер за 66 лв и си помислих, че е добра оферта. Това което пристигна беше само зарядното без адаптера и то в кутия която си личеше, че е изстрадала доста. След като инспектирах уреда се убедих, че това ако не друго, то е втора ръка.

Обадих им се веднага и им се оплаках за предните 2 неща, като поисках да върна продукта. Много любезно момиче ми обясни, че веднага ще пратят и адаптера, че всъщност продават и неща втора ръка, но това което са ми изпратили със сигурност е чисто ново. Ще прикача и снимки да видите. Аз вече бях твърдо решен, че не искам нищо повече от тях и настоях да върна стоката, за да ми възстановят сумата.

Върнах го за моя сметка, защото така ме инструктираха - не е редно това и това беше първият червен флаг.

Близо два месеца им се обаждах по 3-4 пъти в месеца и всеки път казваха че ще уведомят счетоводството да ми върнат сумата. Като видях че и 1 седмица след първото ми обаждане нямаше активност по сметката ми се вдигна и вторият флаг. На сайта пък зарядното се появи като анулирана поръчка- Трети червен флаг! Свързах се с поддръжката на Емаг и на следващия ден ми възстановиха 90% от сумата (забележете не пълната сума). До ден днешен чакам остатъка, не че се надявам, но все пак е нередно!

# 18
На мен пък друго ми е много интересно. Жалвате се тук за слушалките ,но не ви ли минава през ума ,че слушалките са поставяни вътре в ушите и няма как след това да бъдат продадени? Вие как ще се почувствате ако получите използван продукт? Прочетете внимателно закона за този тип продукти. Всеки един от вас върнал продукт запознал ли се е с условията за връщане? Много ясно на всяка една фирма са описани условията,но съм сигурна,че никой не ги е прочел.🙄 Лесно е да се оплюва фирма,но никой не си признава в какво състояние е изпратил продукта, нали? Много лошо сме научени,че клиента винаги е прав,но повярвайте ми това изобщо не е така.

# 19
Здравейте,
И аз искам да споделя кошмарния си опит с въпросната форма патрньор на ЕMAG, MD SMART. Отново става дума за връщане на продукт в указания срок и моето ходене по мъките продължи повече от 3 месеца. Аз обаче се заядох и реших да стигна до края, независимо какво ще ми струва. След като ме мотаха един месец, бях бясна и писах в КЗП. Не след дълго получих съдействие и уверение, че съм в правото си на потребител. Независимо от това, че предупредих MD Smart за решението, те продължиха с шикалкавенето и отлагането. Писах и на ЕMag, които се направиха на ангажирани, но - дотам. Мотивът ми да си причиня цялото това изпитание, съвсем не беше вече финансов. Писна ми селски тарикати и измамници, които печелят луди пари, използвайки ситуацията, в която онлайн търговията удари джакпота. Има много други читави търговци, които изгубиха бизнеса си в трудната ситуация през последната година и половина.  НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ MD Smart, за Бога!!!!

Общи условия

Активация на акаунт