Януарски бебета - тема 3

  • 16 467
  • 740
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 912
Христос възкресе, дами.
Аз имам принцип, ако децата спят, да седнем на кафе. Това не се случва често обаче и то едновременно двамата. Преди няколко дена бяха будни, но много ми се сядаше на кафе. Избрах най най-крайната маса, нямаше никой около нас и  „седнахме на кафе” с децата. Ами какво да ви кажа, пихме го почти на крак. Сервитьора го оставил на края на масата и ММ тъкмо ми казва нещо, през това време, младежа го дръпна и го изля върху себе си. Горещо, добре че върху дрехите му, та слава богу не се ощави детето. Ей така пред нас, ми не успях да я хвана навреме, макар че пред очите ми... Той се стресна и се разплака. После хукнаха и двамата, всеки в индивидуална посока, така че се разделихме с ММ. Като видят някой с куче, досаждат на хората, заради кучето. Ако видят други деца, хукват към тях... Та пихме кафе на крак, но пък те си пиха следобедното мляко на масата. С деца на заведение трудна работа, а как ходят хората на почивка с деца, ми е абсолютен Х. Как ги хранят, как ги приспиват, кога лягат....особено с две и повече....? На възрастта на нашите деца, то си е чиста лудост.

# 346
  • Мнения: 957
Добре, че моите спят едновременно иначе ще хвана гората. И режима ни е бетон, така че знам кога ще ядат и кога ще спят. Иначе няма да оживея.

# 347
  • Мнения: 6 932
То пък една почивка ще е хахах не мерси !
Видях на едно кафе какво става ...😃😭
Август сме на сватба да не си помисли някой че Моника ще ходи хахах айде при баба си

Следобед излизахме с баща й в парка,на площадка както нямаше деца дойдоха две с дядовците си ...едното така се изкашля,такава гадна влажна кашлица буху буху направо ми призля да, беше далече от малката ама все пак...изобщо защо не ги мислят ....

Какво ви е мнението за болно дете и площадка...изобщо как да се опазим...не ми се боледува всеки месец😳

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 22:00 от Mimi9999

# 348
  • Мнения: 698
Мими, няма как да се опазим от болни деца по площадките. Това е другата причина, поради която не ходя ако има много деца.
 

Преди няколко дни въртя тротоарите в квартала и чух разговор на майка с дете.
Майката обясняваше по телефона как детето е с шарка, но не може цял ден да го държи вкъщи, затова отиват в еди коя си градинка!!!
Лошо ми стана честна дума.

# 349
  • Мнения: 4 660
Albaa с малки деца на море си е приключение, но моите си слушкат.
Режима им почти не се променя защото гледам да ги слагам да спят когато времето наближи. Миналата година седеше в количка сега сигурно ще ходи пеш. Много обича да върви, доста разстояние изминава без да иска на ръце и да се оплаква.

# 350
  • Мнения: 1 134
Мамчета а как преспивате мълчоганите??? Ни се люшкаме на ръце, иначе не заспива но и не знае къде се намира, върви и пада блъска се по мебелите, реве, тръшка се абе не вижда пред носа си но не ляга на леглото!!!

# 351
  • Мнения: 278
Ние се гушваме на леглото , гледаме малко филмче и така заспива. Още сме на морето при баба. И на мен режима му много ми помага, знам кага яде , кога спи и виждам че и за него е ОК. Малко тук се поразбута и вечер заспива по късно , но то и лято идва и се стъмва по късно, така че не го намирам за голям проблем.
Количка не сме вадили от както стана на годинка и даже ще я връщаме на сестра ми, че само заема багажника на колата 🤣. Върви си без никикъв проблем, а и се води на тротинетката. Отказах се и триколка да купуваме... явно е от вървящите деца 🤣
Днес на площадката имаше едно болно дете... една друга майка скастри ббаба му, че ако детето е болно ( каквото видимо беше) не му е там мястото ... ама реакция никаква. Взехме си играчките и си тръгнахме.
Днес ходихме в зоопарка ... голяма радост, мн говори на животните, лепваше се на оградите и те идваха при него 🥰 Мислех си че ще е малък за там , нооо пак ме опроверга.

# 352
  • Мнения: 957
Аз да се оплача.. След 3 дни температура и страшен рев, днес заведох едната девойка на лекар. Пак сме пред ангина, страшно зачервено и поддуто гърло и същата работа с венците. Изписа Шуслерови соли, Тонзилотрен и Джуниър ангин. Ако и утре продължи да вдига температура минаваме на Зинат. Понеже не сме си в Пловдив я заведох при тукашната педиатърка и жената ми каза, че има деца, които вадят зъби така-с ангини и отит. Ако ще е така с всички 20 и не знам си колко зъба, които остават, не знам..

# 353
  • Мнения: 912
това със зъбите е гадна работа. Хем го боли детето, хем ангина.
Ние също сме болни, бяхме на село по празниците и по цял ден навън на двора и сега всички сме със сополи. Аз вече и кашлям. Децата за сега само сополи, ама много сополи. Първата вечер едното вдигна температура посреднощ и повече не е вдигал. Засега не съм ги водила на лекар, ама им смуча сополите нонстоп с аспиратора. Не ги изкарвам навън, да не заразим някой, на майка ми съм забранила да идва по същата причина и сега се гледаме сами в къщи. Най-много на балкона да ги изкарам. Моите до сега не са боледували, дано да се разминем само с това.

# 354
  • Мнения: 6 932
Аз да се оплача.. След 3 дни температура и страшен рев, днес заведох едната девойка на лекар. Пак сме пред ангина, страшно зачервено и поддуто гърло и същата работа с венците. Изписа Шуслерови соли, Тонзилотрен и Джуниър ангин. Ако и утре продължи да вдига температура минаваме на Зинат. Понеже не сме си в Пловдив я заведох при тукашната педиатърка и жената ми каза, че има деца, които вадят зъби така-с ангини и отит. Ако ще е така с всички 20 и не знам си колко зъба, които остават, не знам..
С колко зъбчета сте 🙄🙄🙄

# 355
  • Мнения: 957
Аз да се оплача.. След 3 дни температура и страшен рев, днес заведох едната девойка на лекар. Пак сме пред ангина, страшно зачервено и поддуто гърло и същата работа с венците. Изписа Шуслерови соли, Тонзилотрен и Джуниър ангин. Ако и утре продължи да вдига температура минаваме на Зинат. Понеже не сме си в Пловдив я заведох при тукашната педиатърка и жената ми каза, че има деца, които вадят зъби така-с ангини и отит. Ако ще е така с всички 20 и не знам си колко зъба, които остават, не знам..
С колко зъбчета сте 🙄🙄🙄
Едната с 8, другата със 7. При тази с по-малко зъбчета излезе един кътник преди вторите долу. Другата точно сега вади двата кътника и е голяма мъка.

# 356
  • Мнения: 6 932
Да първите кътници са ужасни наща има първите четири кътника...не искам да си спомням сега вади кучешки малка дупчица имат 😃

# 357
  • Мнения: 4 660
На обяд се научи да спи без залъгалка, но вечер си я търси. Понякога иска да спи на спалнята взема си мечето и идва. Нали махнах кошарата слиза качва се когато си иска. Като цяло заспива сама в леглото.

# 358
  • Мнения: 6 932
Момичета днес в Бургас излязоха класиранията за ясла.Моника е приета не мога да повярвам,беше с малко точки, набор 2020...и късно я регистрирах...явно в самия комплекс няма наплив,борбата е в центъра 😄😳🥳
Мисля да я запиша,градината ми е супер удобна после да отида пеш до работа 🙂

# 359
  • София
  • Мнения: 702
Кикеър как махна кошарата толкова рано? Не пада ли от леглото? Моя син изобщо не спи статично, заема всевъзможни пози.
Има сополи от няколко дни и кучешките се показаха, май до сега най-тежко изживя тях, ни беше поносимо всичко. Остават последните 4 кътни.
Живот и здраве на 22ри май заминаваме за месец в Гърция, нямам търпение.☺
Мими, честито за яслата!

Общи условия

Активация на акаунт