Януарски бебета - тема 3

  • 16 542
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 088
Питах я да я доведем ли за преглед каза не....смятай ....вече се замислям да я сменям...дано вечерта мине леко 😭
Иначе за около час я свали сега е нормално всичко

# 331
  • Мнения: 698
Мими, дано мине спокойно нощта!
Стискам палци. Много странна педиатърка, аз бих я сменила с някоя
по - заинтересована. 
Още повече, че преди месец два бяхте в болница..
Според мен е редно да я прегледа, за да се види зъби ли е, вирус ли
Успех и пиши!

# 332
  • Мнения: 4 660
На лекар се ходи ако подържа 3 дни висока температура. В повечето случаи след втория ден спада. Аз лично избягвам да седя пред лекарски кабинети по време на пандемия.
Понякога педиатъра казва какво да давам по телефона, не мисля да я сменям. Е разбира се ако има и други симтоми не яде не пие изглежда отпаднала я нося същия ден.

# 333
  • Мнения: 65
Аз ще споделя своя опит с температурата, баткото беше много труден с температурата. Това, което педиатъра ни казваше (то всеки си говори различно де), е че над 38 не е от зъби. И какво научих от нашата педиатърка, която е и хомеопат. През първите 3 дни давам ампула вит. С (за тази възраст 1вия ден цяла, после 2-3 по 1/2), пръскам сребърна вода в гърлото и носа(тъй като не мога да видя какво е положението), при грипни състояния хомеопатия (която се дава поне 5 дни). И успоредно с това много течности, колкото е възможно време на въздух, и антипиретици разбира се.
 Не казвам, че без ясна представа за състоянието е правилно да се дава нещо превантивно, но след като с баткото се е случвало да изпие 2-3 антибиотика се научих поне частично да реагирам. Сега с малката по същия начин. Миналата седмица имаше температура общо 30 часа, и най - висока стойност 38,7, водихме я на преглед, но всичко беше наред. И същия ден спря да качва от само себе си. Така и не знам какво й беше 🤷‍♀️
Успех и силно се надявам да е било нещо леко и да е наред всичко.

# 334
  • Мнения: 7 088
Благодаря ви само вчера в 15 беше 38 ...днес е добре яде,играе меря я често повече от 37.4 не е вдигала .
Дано мине леко макс 3 дена ....че идват почивни дни ...

# 335
  • Мнения: 278
Мими как сте ? Дано всичко е наред вече при вас 😊

Моя разбойник също иска да бърка в количките, но се карам и не давам. Иначе на площадката много играе. Качва се сам по стълбите на пързалката , пуска се , друса се на едно конче , от време на време изявява желание да го люлея , но предпочита сам да си ходи по катерушките. Като му писне почва да събира боклуци и ги носи и изхвэрля в кошчето ... обикновено това е момента в който се прибираме 🤣

# 336
  • Мнения: 7 088
Точно три дена с т.После изби обрив малки червени точици по гърдите и корема.Звънях на личната 😳дигна в неделя цяло чудо 😳....та каза да не я мажем,наистина за два дена минаха .
Замислям се да я сменя ...не ми вдига, не ми връща обаждане,не я прие за преглед, никакви изследвания 😕събота не вдигна телефона си,изключен беше (ходихме на частно,че бяха станали три дена...)
Добре е излизаме в парка играе,взима чуждите топки и какво ли не засега няма сърдити майки,носим и наши ама чуждото по-интересно.

Единия кучешки леко е пробил горе😃

Днес се запозна с тебешира,надраска някакви линии сама 🥳🤣и естествено го облиза ...🤮

# 337
  • Мнения: 4 660
Кво да правим ами ремонт. Мъжа ми санира къщата децата тичат наляво надясно. Днес падна от стълбите и ожули си бузата 🤦‍♀️ докато простирах дрехи на двора. Всеки ден въртя поне една пералня простирам прибирам. Ядене миене прибиране все едно и също. Страшна жега днес 🥵

# 338
  • Мнения: 7 088
Наистина голяма жега от вчера я мажа по лицето и ръцете с Юриаж имам от миналото лято,годен 50фактор.
Ние сме на село....но все едно съм в Бургас  ....баща й има работа все по двора ..то пък "големия "двор....😳🤬🤐
Та излизах два часа сама ...няма да ги чакам да се наканят,малката изтрещя вкъщи по цял ден.

И на нас ни предстои да ни слагат дограма на двете тераси...и едната е с винкел ще има сваляне,прахоляци,бръмчене,ще трябва да се изнесем на някъде ...😶

# 339
  • Мнения: 914
И ние сме на село. Само че сме цял ден на двора. Днес беше адска жега по обяд, та ги съблякох по бодита с къс ръкав и панталони. Резултат, едно сополиво чааве. Дали защото са на чуждо място, спаха само веднъж на обяд за 1 час и към 19ч. станаха непоносими мрънкала. То ревове тръшканици, а ние не оставаме да нощуваме на село, а ходим при свеки в Шумен. Заспаха в колата, не можахме да ги приберем на време, макар пътя да е 15 мин с кола. Ми така е с деца, на чуждо място, никога не можеш да си правиш планове...

# 340
  • Мнения: 963
Охх, и ние сме на морето при другата баба. Чаках с нетърпение да дойдем, да сменим малко обстановката нооо.. В къщи, си е в къщи. Тук щъкат навсякъде, няма ми я хубавата ограда, която ги държи в "безопасната зона", пипат всичко, отварят всички чекмеджета.. Много хора има около тях, много се превъзбуждат. Хем има кой да ги гледа, хем се чувствам 100 пъти по-изморена. Отделно почти по цял ден сме или на двора или на площадката. Не искат да влизат в количката, не искат да се прибират вътре.Ръце,кръст,нищо не ми остана.
 И тук днес беше много топло, но ги оставих по бодита с дълъг ръкав, че от морето си подухва един вятър. Едната от вечра е с някаква температура 37,6. Не знам от какво,не е крива, играе си. Абе пълна лудница е..

# 341
  • Мнения: 7 088
Успявате ли да седнете на кафе,заведение с децата ....На село сме обадиха ни се на идем на кафе ...имаше едно бебче 8 м.спящо ...наща откачи верно наближаваше обяд,спеше й се ама ...седи в мен ,в баща си(силно казано седене😃) извива се,катери се на стола ключовете на колата му ръба .....Накрая мисля че събуди бебето 🙄...майката го взе,тя започна да се хваща за количката да се набира абе чудо ..искаше му бибата това беше върха нададе един рев/вой и я прибрахме 😃😃мисля че това й беше ходенето на кафе!😭

# 342
  • Мнения: 963
Честно казано от миналото лято не съм сядала на кафе с тях, но едва ли ще стоят.
Вчера едно дете на тяхната възраст на площадката дойде им им осмука бибероните, които бяха закачени на количката. Майка му и баща му нищо не казаха, въпреки че видяха. Е, ние пък без да искахме му счупихме количката за кукли..

# 343
  • Мнения: 698
Изобщо не си представям да седна на кафе с Тони. Не бих го причинила нито на себе си, нито на него, нито на другите посетители.
То аз съм особена в това отношение, даже и по площадки ходя само ако има не повече от две деца.

# 344
  • София
  • Мнения: 723
И аз като Вики не съм и помисляла да сядам на кафе, няма да се разтоваря , по-скоро ще се напрегна.🤣 А площадки с много деца са си опасни, децата са по-големи и онзи ден едно дете щеше да го отнесе с една люлка, та си е опасно според мен на този етап.

Честит Великден момичета , желая ви здраве и много семеен уют!

Общи условия

Активация на акаунт