Може ли направо на детска градина на 2г и 8 месеца ? Отзиви?!

  • 1 318
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
Малкият ми син е на 2г. и 5 м. и от м.септември е в първа група. Проблеми - никакви!
НО- миналата година беше на ясла - тоест - подготвен е!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
И аз съм притеснена, понеже малката след седмица тръгва направо на градина, а е на 2 г. и 9 месеца. Не сме били на ясла, доста самостоятелна е, но аз се притеснявам, че ще е най-малка. Да питам мамите с по-големи деца - като дойде време за училище, имате ли инфо - може ли 2 пъти да е в предучилищна? Не искам Лора да тръгва под 7 години на училище и ще я задържа с набор 2004 и без това е седмица преди 2004-та родена.

# 17
  • Мнения: 3 042
Да питам мамите с по-големи деца - като дойде време за училище, имате ли инфо - може ли 2 пъти да е в предучилищна?

Не. Предучилищна и след това задължително първи клас.
Когато щерката тръгна на предучилищна казаха, че само веднъж може да се посещава.

# 18
  • Мнения: 844
Да питам мамите с по-големи деца - като дойде време за училище, имате ли инфо - може ли 2 пъти да е в предучилищна?

Не. Предучилищна и след това задължително първи клас.
Когато щерката тръгна на предучилищна казаха, че само веднъж може да се посещава.
Писах и в друга тема. Може. Първата година не искаш да издадат на детето  свидетелство за първи клас от ДГ (ако детето ще тръгва на училище не с набора си и не е навършило 7г. трябва да подпишеш декларация, че си съгласна - аз я  отказах) , а следващата година го даваш на друга ДГ или на училище и от там вземаш това свидетелство. Моята щерка е живият пример за това.

# 19
  • Мнения: 442
Да питам мамите с по-големи деца - като дойде време за училище, имате ли инфо - може ли 2 пъти да е в предучилищна?

в детската градина на мила, миналата година децата от трета група и от предучилищната бяха в една стая. занимаваха ги заедно. тази година големите тръгнаха на училище, а малките повтарят предучилищна.
и аз искам така да направя с радост - тъй като е родена в началото на годината, ми се иска да я дам на градина с предния набор, но после да си тръгне с нейния набор на училище.

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Най-малките пролетно време вече не ги приемат. Според мен ще можете да я дадете чак септември месец най-рано за детска градина - първа група.

# 21
 Simple Smile  bouquet Благодаря на всички за отговорите ! Изненадахтем с толкова много отговори . За приемането аз пуснах молба и говорихме - няма проблем / за сега де , защото до април месец има още мноооого време  Praynig/
 Решихме с Таткото , че градината ще е по-добре  по много причини , програма , занимания и ако ще боледува /  PraynigДай Боже това е рядко , рядко и леко да минава / , то поне да се учи на нещо .
 Моля мамите дето са дали дечицата на ясла да не скачат ! Казвам го от лични наблюдения на майките около мен .
  Благодаря ви за отговорите !

# 22
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Мисля че може. Peace

# 23
  • Мнения: 2 792
Да питам мамите с по-големи деца - като дойде време за училище, имате ли инфо - може ли 2 пъти да е в предучилищна?
Когато дойде време за предучилищна, в тези случаи, родителят има избор или предучилищна група, или  четвърта група и после предучилищна. Това е за нашата детска, Димана също беше в нея, но при тях децата  не се разделха на четвърта група и предучилищна, сега при Момчил се сформираха отделни групи той е малък(тръгна на градина на 2г. и 4 месеца) и трябваше аз да реша в коя група да го запиша записах го в предучилищна, така че ще тръгне и по-рано на училище, имам свойте основани за това.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 477
Мами, много ви благодаря за инфото. Имаме още време, живот и здраве до предучилищна, ама аз да си знам от сега.  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 391
Simple Smile  . За приемането аз пуснах молба и говорихме - няма проблем / за сега де , защото до април месец има още мноооого време  Praynig/
А попита ли в каква група ще приемат детето.Защото по това време първата група ще са доста по-големи и вероятно септември ще я прехвърлят при други деца и учителки.Тъй като първата група ще е втора на септември.Пред теб стои въпроса : като свикне за 1-2 месеца с тези деца,как ще понесе смяната и през лятото в сборните групи пак възникват проблеми.И хоп септември с нова обстановка,деца и персонал.
             По принцип няма проблем с възрастта,а с организацията.Всички родени в края на годината тръгват на ДГ по-малки от три години,но с набора си и проблем никога не е имало.  bouquet

# 26
  • Мнения: 17 407
Дъщеря ми ттръгна на градина на 2г 8м- без никакъв проблем. Дай го детето! Peace

Общи условия

Активация на акаунт