Дистанционно обучение за учениците - Тема 15 /Февруари 2021/

  • 32 180
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
В метрото може да се спазва дистанция в часовете от рода на 06:10. След това става много трудно и на практика - невъзможно. Не всички пътуват по бързата линия 1, някъде интервалите на влакчетата са 7 минути в пиков час. За транспорта над земята въобще и не коментирам. Не е лошо преди да генерализирате, да имате някакъв допир с реалността.
Точно от "досег с реалността" го написах. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 659
[video][/video]За времето от 6.март 2020 до 5.март 2021 на синът ми ще се съберат 39,на дъщеря ми 38 учебни дни, това при липса на отсъствия изобщо. Има цели предмети, които в ДО не се провеждат, поради разни причини и от децата се очаква, че като студенти задочници ще си научат по изпратени листове във Вайбър.
Много от проблемите на училищата в големите градове, ги няма в малките населени места, но решенията са отново на база София. Дори и тук има училища, в които могат да си позволят да разделят класовете на потоци. Нашето е с две сгради, в едносменен режим. За мен беше много по-добре да се върнат към двусменния, но да учат в реална среда. И това редуване на ученици трябваше да е препоръчително, по колко класа на каква площ да се съберат, а не тези тогава, другите после. При нас реално по две седмици ще учат 5, 6 и 7 клас по един до два класа клас на етаж...

# 17
  • Мнения: 19 296
Някой може ли да ми каже присъственото за 7ми клас до 17ти ли е или до 12ти?

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:21 от Не се сърди, човече

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
и аз не я виждам как ще стане тая работа с две седмици редовно, две седмици ДО. Учителите ще станат луди от превключване, ако водят часове на повече от един випуск.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
и аз не я виждам как ще стане тая работа с две седмици редовно, две седмици ДО. Учителите ще станат луди от превключване, ако водят часове на повече от един випуск.
На пет випуска преподавам-8, 9, 10, 11 и 12 клас. Програмата ми е решето. Докато изляза от едните, трябва да бягам към другите. И тъкмо да хвана някаквъ синхрон, те ще се сменят по схемата след две седмици и така най-голяма ще е загубата при ДО, а при присъственото нищо кой знае какво няма да може да се свърши за две седмици. Цялата схема от 6 седмици ще е с резултат нула. В добавка, за да е удобно на ръководството, вместо двата випуска да ги пръснат по четирите етажа на гимназията, те ги сбиват на един етаж, но там нямам думата, само ще им го кажа, че не е добро управленско решение в условията на пандемия.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:28 от Не се сърди, човече

# 20
  • София
  • Мнения: 2 659
3 етажа училищна сграда за 5, 6 и 7 клас - общо 12 класа. За всяка от шесте седмици ще има в училището по 4 класа, които ще учат на първия етаж през стая...
Колосална мисъл се иска да се измъти това.
Безобразие е да се прави политика върху учителите и децата, а.точно това се случи.
А дали хората умираха пред болниците заради вируса, или просто вирусът показа пробойните в здравеопазването е друг въпрос, защото от години из дълбините на България хора си умират без бърза помощ и без болници.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 720
Някой може ли да ми каже присъственото за 7ми клас до 17ти ли е или до 12ти?
17 включително

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:25 от Не се сърди, човече

# 22
  • Мнения: 1 032
Това редувне на класове вероятно ще се влоши обучението още повече във въпросните седмици. не виждам как учителите, които имат випуски в една смяна, но един вкъщи, а друг в училище, ще се справят. Имат ли условия да работят половин или цял ден от училище - материали, интернет, компютър - за момента от вкъщи като си ползват личните, в училище ли ще си ги носят. Хаос ще е това. И най-вече интернета...

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:26 от Не се сърди, човече

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
По-скоро ще накарат учителите да са постоянно в училище и там да водят онлайн.

# 24
  • Мнения: 1 032
По-скоро ще накарат учителите да са постоянно в училище и там да водят онлайн.

да де, ама ще имат ли условия тези хора? Малко се съмнявам

# 25
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Лиляна ДО е пълен булшит.Сестра ми е с три деца, аз имам едно в ЧУ. Единият е шести клас,другият е на 3г.,а средният е първи.Пълна лудница.Отдавна и замина отпуск и прочие....Постоянно трябва да е вкъщи с някое от децата.И това от миналата година.Колкото и да се старае,колкото и да се въртят с мъжа й,баби и дядовци трябва да си Факир, за да успееш със всичко.
Сигурно ще прозвучи егоистично, но тези деца нито ходят в моловете,улиците и градския транспорт сами.Та колко време е възможно един работещ да издържа семейството със всички разходи вкл.ипотека.?.Всичко това под формата на пандемия!

# 26
  • Мнения: 21 450
По-скоро ще накарат учителите да са постоянно в училище и там да водят онлайн.

да де, ама ще имат ли условия тези хора? Малко се съмнявам

Ами те да му мислят.

Аз лично смятам, че за тези десет дена само ще се разконцентрират и тия, дето бяха що годе концентрирани и свикнаха с ДО. Възприемам го като принудителна възможност да се видят децата на живо, което ще им е приятно(дано да не платим твърде скъпо това удоволствие) и да имитират някакво присъствено обучение, че да мирясат малко най-кресливите родители.

Никак не ми е спокойно, но явно ще се настъпва лопатата периодично за хатъра на... не знам и аз вече на кого.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 718
http://www.danybon.com/coronavirus/org-prisustveni-i-online-chasove/

МОН: По-големи почивки при онлайн обучението, за да се синхронизират с присъствените учебни часове
Организация за провеждане едновременно на присъствени учебни часове и на часове в електронна среда

# 28
  • Мнения: 1 738
Добре, а като тръгнат децата и почнат да карантинират класове, по-добре ли ще е? Защото едно е да са онлайн и да излизат навън след това, друго е да са под карантина.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 13:30 от Не се сърди, човече

# 29
  • София
  • Мнения: 2 659
http://www.danybon.com/coronavirus/org-prisustveni-i-online-chasove/

МОН: По-големи почивки при онлайн обучението, за да се синхронизират с присъствените учебни часове
Организация за провеждане едновременно на присъствени учебни часове и на часове в електронна среда
Това не е от вчера. От началото на януари е така.

Общи условия

Активация на акаунт