Индукционни котлони, тема N2

  • 25 842
  • 716
  •   1
Отговори
# 150
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Да ти кажа, не е много грешно. Моята фурна, беше занулена. Когато Енергото правили ремонт обърнали фаза и нула. Така фурната ми стана офазена, като я хванах, така ме тресна, че чак питах хората около мене дали съм жив.

# 151
  • Мнения: 11 621
ToniShu, аз последния път пепелта я изсмуках с четката за прах на прахосмукачката. Фурната трябва да е изстинала напълно. Експерименти си правя...

# 152
  • Мнения: 147
Здравейте! Правим кухня и взехме индукционен плот Samsung. На няколко различни места бях попаднала на тезата, че индукцията е много вредна при бременност и бременна жена не трябва да готви на индукционен плот. Въпросът ми е това вярно ли е?

# 153
  • София
  • Мнения: 8 563
Производителят е длъжен да опише всякакви противопоказания за продукта в упътването. За моя Бош пишеше, че хора с конкретен вид пейсмейкъри не трябва да го ползват (явно несъвместима технология), за бременни няма нищо. По принцип, ако не си завряна в манджата, доколкото знам, няма риск.

# 154
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
При мен понеже кухнята се бави и още не е монтиран плота, който купих. Сега взимам някои съдове, че моите всичките са за смяна - не ги лови магнит. Та в тази връзка се замислих кой размер котлон ползвате най-често? Нямам опит с индукция, доколкото знам посочения размер на котлона е и максималния размер на съда. Ако сложа на котлон 21 см съд с размер 24см, котлона няма да работи, нали?
Взех плот тройка и големия котлон с диаметър 28 см е в ляво, а мислех да сложа плота в Г-образната част на кухнята....Grin Като купувах не се замислих за тая подробност............ Thinking

# 155
  • Мнения: 40 913
Нямам опит с индукция, доколкото знам посочения размер на котлона е и максималния размер на съда. Ако сложа на котлон 21 см съд с размер 24см, котлона няма да работи, нали?

Ще си работи като стой та гледай. Никакъв проблем няма с по-големи съдове, има минимален диаметър, под който котлонът не тръгва. Ако е доста по-голям просто няма да го загрява по периферията, което не е проблем за 1 или 2 см.

# 156
  • Мнения: 918


Днес ми пристигна индукционния плот на АЕГ. Хвърлила съм око на тези тенджери. Някой ползва ли ги, да сподели мнение.
В описанието пише, че предната и задната зона са 18см, това значи ли че по-голяма тенджера или тиган не мога да сложа?

# 157
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ами имах такава и сред първото готвене на Бост се зечерви и изметна.

# 158
  • Мнения: 40 913
В описанието пише, че предната и задната зона са 18см, това значи ли че по-голяма тенджера или тиган не мога да сложа?

Не. Можеш да сложиш и по-големи, но няма да се нагряват по периферията. Ако са малко по-големи, да кажем 20-22 см няма проблем.

# 159
  • Мнения: 6
Здравейте, ще купувам плот и много се чудя кой да избера. За сега май най важното ми е да има котлон за 28см, че мъжа накупил всички тигани големи. Спях се на няколко модела може ли мнения!
https://veto.bg/products/7dd4d5b0-5a05-43c2-94fb-f62a95b5e67e
https://veto.bg/products/1de40eae-3733-4e4c-aa92-1184ef8d7913
https://veto.bg/products/0021a705-52d1-41c8-a3d6-487e6e7026a3
Благодаря!

# 160
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Първия го забравете. Или Боша или АЕГ.

# 161
  • Мнения: 6
Благодаря за бързия отговор! На Бош видях, че пише schott ceran, но за аег не намерих дали е с такова стъкло. Има ли някакво осезаема значение от този вид стъкло?

# 162
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ами уж schott ceran e по-висок клас, но не смятам, че АЕГ ще заложат на нисък клас стъкло

# 163
  • Мнения: 6
Точно за този модел Бош имаше две мнения, че стъклото станало на шупли и от съдовете оставали бели следи, които не се чистят. И май клоня повече към АЕГ, но пустото чудене!

# 164
  • София
  • Мнения: 8 563
Ползваме Бош-а от година и половина - напълно доволни сме. Ако много се налага да му намеря някой минус, това ще е, че не може от висока степен директно да се изключи - трябва да намалиш до 0. Не знам как са другите индукционни, но на Бош-а следите, които остават, се чистят с препарат за стъклокерамика на Heitmann. Не разбирам каква драма би било за някого, все ще се наложи да си почисти котлоните човек...

Общи условия

Активация на акаунт