Индукционни котлони, тема N2

  • 29 427
  • 755
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 963
Запали се с пламък или само почерня?

# 511
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 503
Когато готвим китайско, слагам хартия под уок-а и хартията почернява, но не се е запалвала.

# 512
  • Мнения: 41 939
Пробвах веднъж да пържа с хартия между плота и тигана - запали се хартията.

Индукционен плот???

# 513
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Индукционен, или не, стъклокерамиката е все същата.
Няма как да е същото - разликата в температурите е огромна, съответно каквото и да е покритието/боята, ще се амортизира в пъти по-малко при индукционния.
Ако боята е боклук, тогава може и да няма значение.

# 514
  • Мнения: 41 939
Индукционен, или не, стъклокерамиката е все същата.
Няма как да е същото - разликата в температурите е огромна, съответно каквото и да е покритието/боята, ще се амортизира в пъти по-малко при индукционния.
Ако боята е боклук, тогава може и да няма значение.

Каква боя в керамиката?

# 515
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Примерно това:

спрямо черния вариант. Под цвят - това имам превид.

# 516
  • Мнения: 41 939
Аз мисля, че това е бяла керамика, а не боя отдолу. По принцип цветните стъкла се правят със специфични добавки в самата смес, а не с боя. Ама няма да споря, че кой знае. Ето един цитат от Уикито:
"Калаен оксид с антимонов и арсенов оксид създават матово бяло стъкло, използвано за пръв път във Венеция за производството на имитация на порцелан."

# 517
  • София
  • Мнения: 12 026
Запали се с пламък или само почерня?

Цитат на: Черна станция link=topic=1300503.msg46141890#msg46141890 date=1678730732

Индукционен плот???

Да, АЕГ  е плотът - тройка. Не се запали с пламък, все пак няма кислород между тигана и плота. Но хартията бе изгоряла с дупка в средата.
Признавам, че бе в един от първите дни след купуването и може и моя да е била грешката. Но и тиганът замина в боклука,

# 518
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Аз мисля, че това е бяла керамика, а не боя отдолу. По принцип цветните стъкла се правят със специфични добавки в самата смес, а не с боя. Ама няма да споря, че кой знае. Ето един цитат от Уикито:
"Калаен оксид с антимонов и арсенов оксид създават матово бяло стъкло, използвано за пръв път във Венеция за производството на имитация на порцелан."
Нали това се дискутира, че пожълтява? Т.е. независимо какъв е материала който придава цвета, от високата температура пожълтява? Според мен, това се дължи на прекомерно високата температура, която със сигурност е значително по-висока при "керамиката".

# 519
  • Мнения: 41 939
Ама той е вътре в стъклото, не на повърхността. В разтопеното стъкло се слагат разни оксиди и си остават там, придавайки цвят. Забележи - в разтопеното стъкло. Та какво ще им стане после от много по-ниските температури на готвене?

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 2 375
Очевидно пожълтяват и си личи. Дали е отгоре, дали е отдолу или пожълтяването е вътре в стъклото е без значение. Т.е крайния резултат като е видим.

# 521
  • Мнения: 41 939
Аз пък не съм виждала и затова не съм анализирала причината. Просто разсъждавам, че цветното стъкло не е боядисано и не си променя цвета. Иначе може ли да се нацапа с нещо - може. Може ли нещо да се прецака повърхността - може, то и при черните има снимки с прецакана повърхност.

# 522
  • София
  • Мнения: 1 594
... и без това ми стои покрит с хартия по съвет от форума 😊

Това не е много добра идея, защото хартията пречи на сензорите на плота, предназначени да регулират температурата, както и да изключват зоните в случай на прегряване.

# 523
  • Мнения: 1 740
Защо слагате хартия и под тигана? Там е най-чисто след готвене. Аз, ако пържа, слагам 2-3 парчета домакинска хартия около него. След като приключа я хвърлям.
Вчера видях съд с диаметър 12см, имам котлон 4-ка, в упътването не пише за най-малкия допустим размер, а за препоръчителен. Та сега се чудя дали да взема. Имам съд 14см, на най-малкия котлон е държи добре...

# 524
  • Мнения: 41 939
Със сигурност има минимален диаметър, но не знам къде го пише при теб. Иначе 12 см не е чак толкова малко и най-вероятно на най-малкия котлон ще стане. Аз имам едно стоманено джезве (по-скоро канче с дръжка за греяна ракия) с горе долу такъв диаметър и става.

Общи условия

Активация на акаунт