Струва ли си да се боря?

  • 5 816
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 185
Авторке, за какво можеш да се хванеш в този човек вече? Останала ли му е някоя непоказана добра страна? Всъщност, ти кой негов образ обичаш и не можеш да пуснеш, защото разбрахме, че той има много и все неприятни напоследък.
Спечелил те е с доброто си отношение към голямото ти дете; може би се обвиняваш, че отново си направила несполучлив избор на мъж, но още си прекалено млада ти и децата ти да живеете затънали в дългове, дебнене и страх тази вечер скандалът за какво ще е.
По-спокойно ще ти е сама и вярвам, че ще си стъпиш на краката! Няма да останеш и без мъж до края на дните си. Но този батак го оправи възможно най-скоро, защото кредитите му ще станат твой проблем.
Мани ги тия борби да спасяваш връзката. За това трябват двама.

# 16
  • Мнения: 273
Тя се тревожи най-вече за голямото момче, доколкото разбрах, как ще преживее втора раздяла. Обаче раздялата е м/у мама и чичо Х., преди това е била м/у мама и тате. Децата може и би трябвало да продължат контакта с бащите си. Но! Ежедневния контакт и съжителство с таткото, на който вяра да нямаш, не е опция. Има се за тарикат, на това и ще учи дечицата. Не и не!

# 17
  • Мнения: 37
Госпожо, четете ли какво пишете?  Ако четете, няма да има нужда да задавате въпроси какво да правите.  Мъжът Ви е един смотаняк и лъжец, който не показва и грам уважение към Вас и е неспособен да се грижи за детето си.  Така става като се взимате със социопати.  Хващайте парцалите, махайте се от него и се надявайте, че няма да Ви създава повече проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 625
Взела си спестявания на детето си. Това е бил момента да си тръгнеш, окончателно и безвъзвратно. Едно е ти да затъваш с него, но в случая завличаш и детето си.
Поне върнахте ли му парите?
Няма какво да спасяваш на една фалшива връзка. Опитай да спасиш себе си и децата. Да не се окаже малкото някой ден с един куп дългове още на 18 години.
Допълвам. Спестяванията на децата са на децата. Те не са да поправят грешките на възрастните. Така единствено ще научиш детето си да харчи до дупка или да крие парите си, за да ги спаси.

# 19
  • Мнения: 1 119
Патологичен лъжец и измамник. Манипулатор, който сега го играе жертва.
Като по сценарий.
По-добре се отърви навреме от него. С времето, детето ще приеме и разбере.

# 20
  • Мнения: 5 925
Аз разбирам защо задаваш въпроса заслужава ли си да се бориш. Всяка жена, която е вложила чувства ще си го зададе.
Също така разбирам защо те е лъгал-да те спечели, да те заслепи, да те впечатли. За съжаление, ти няма как да си знаела за проблемите му. Не си отначало с него. Не мога да преценя той дали е лъжец или лъже, за да спаси нещо. Независимо какви фирмени проблеми има, лека полека той може да вкарва нещата в ред. Или да обяви фалит и да започне начисто. За това той сам си знае. Но вашите отношения са най-важни, бизнесът си е бизнес, ако човек е гъвкав ще се оправи. Ако не е-ще заработи за друг. Обаче никой не може да ти каже как да постъпиш. Ти тук пишеш под емоции и не е възможно някой да ти даде правилна оценка. Ние не ви познаваме.
Бракът е в добро и зло. Значи не може един мъж да си загуби парите и жената просто да тръгне. Само който не е правил бизнес в България може ей така, с лека ръка да съди. Зарязвай, тръгвай, ще те завлече... То, ако беше така, всички съветнички щяха да се развеждат. Но колко го правят де факто?
Мисли, мисли с главата си. И говорете, обсъждайте.
 Говорете си, бе хора! Не търсете решение сред непознати, дето се хранят с вашето нещастие.
 И така ще разбереш има ли нещо за спасяване. Най-лесно е да скъсаш. По-трудни е да останеш и да изградиш отново.

# 21
  • Мнения: 2 204
Един вид да искаш елементарна последователност, да очакваш че човека до теб няма 23 самоличности като ти пробутва оная за работа с клиенти, да искаш някаква базова откритост, вкл. яснота във финансовите ви отношения (да ви пита човек за чий се жените, като си делите парите, телефоните и т.н. на мои и твои), да искаш да не те правят на маймуна с маймунски етюди - значи да си голддигер ли? Защото тогава май повечето сме златотърсачки, все тая пола.

Авторке, правилно ти казаха вече, че този човек е патологичен лъжец. Той най-вероятно си вярва поне в някаква степен на свободните съчинения, с които те успива. Може и разни зависимости и други отклонения да има, за които още не подозираш. Но дори и само това да е, такъв няма смисъл да го държиш дори в далечното си обкръжение, какво остава пък като първа дружка.
Единствената причина, поради която не бих ти казал да приключиш с 200 е, че имаш две малки деца. Но ти сама ще знаеш какво да направиш, човек като се опари си дърпа ръката без да изчислява трябва ли. Щом и сега ти тежи да живееш с актьор, то като натрупаш критична тежест ще му биеш шута без да питаш, ти не си в самозаблуда или нещо. Просто ти предстоят едни не много приятни дни или месеци, приготви се психически.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 786
И се омъжи, нали? Беж сега при адвокат и се развеждай по най-бързия начин щото скоро ще се окажеш солидарен длъжник и тогава ще видиш откъде изгрява слънцето, хич няма да ти е до спасяване на това долно същество, а ще се чудиш дали ще имаш покрив над главата.

# 23
  • Мнения: 16
Един вид да искаш елементарна последователност, да очакваш че човека до теб няма 23 самоличности като ти пробутва оная за работа с клиенти, да искаш някаква базова откритост, вкл. яснота във финансовите ви отношения (да ви пита човек за чий се жените, като си делите парите, телефоните и т.н. на мои и твои), да искаш да не те правят на маймуна с маймунски етюди - значи да си голддигер ли? Защото тогава май повечето сме златотърсачки, все тая пола.

Авторке, правилно ти казаха вече, че този човек е патологичен лъжец. Той най-вероятно си вярва поне в някаква степен на свободните съчинения, с които те успива. Може и разни зависимости и други отклонения да има, за които още не подозираш. Но дори и само това да е, такъв няма смисъл да го държиш дори в далечното си обкръжение, какво остава пък като първа дружка.
Единствената причина, поради която не бих ти казал да приключиш с 200 е, че имаш две малки деца. Но ти сама ще знаеш какво да направиш, човек като се опари си дърпа ръката без да изчислява трябва ли. Щом и сега ти тежи да живееш с актьор, то като натрупаш критична тежест ще му биеш шута без да питаш, ти не си в самозаблуда или нещо. Просто ти предстоят едни не много приятни дни или месеци, приготви се психически.
Точно че за чен бракът е това в добро и в лошо...
Аз не съм се отказала от него,няма и да го напарвя защото е зле финасово побеснявам,от факта че тук могат да ми кажат непознати че съм търсила пари,но той да се държи така все едно съм търсила това ме съсипва.Не мога да си обясня защо избощо ме е лъгал,защо продължава да го прави аз съм била финансово независима когато се захвана с мен,не ссе притеснявам че ще останат и децата без покрив тъй като съм опезпечена от тази гледна точка от родителите ми много добре,живеем в мой апартамент, имам къща в същия град,и две къщи в съседни села...никога не съм търсила пари,търсих отношение.
Искам да му помогна да оправи нещата колкото и да е трудно изход винаги има,особенно от финасови проблеми,просто той твърди че се е променил на база проблемитее който аз виждам че не са от миналата годинаа,непрекъснато говоря с него,опитвам да говоря с него за всичко... просто чувам едво и също,че не днае това как ще се оправи,че няма да се оправи нищо между нас,че не може да върнем времето назад,че е станало ежедневие да се отдалечим,че му нямам доверие, пък аз сигурно съм откачена романтичка ли,идеалистка ли не знам мисля че с много старание от двете страни и време всичко може да се оправи,но той не иска да положи малко усиле и извинението че има 1000 неща на главата няма кога да обърне внимание на семейството си,няма как да не мисли финасовите си проблеми непрекъснато... и се чувствам в безизходица.

# 24
  • Мнения: 215
Здравейте,за първи път искам мнение чрез форум,просто се чувствам доста объркана и в безизходица....

Омъжена съм от 2 години,имаме детенце на 8 месеца,голямо гонене падна от към страна на мъжа ми че да ме спечели,то направо голям театър е било ама... в началото беше мъж мечта,добр,мил внимателен отделяше толкова много време на мен и на другото ми дете(имам дете от друг мъж,с когото се разделихме),беше страшно грижовен,много искаше да се оженим,то бяха пръстени чудо,сам беше отишъл да запази дата за подписването...

Спечели ми доверието,сърцето мойто това на детето и искаше много още едно дете,което и аз поисках след добре изиграния цирк.Знаех че си има собствен бизнес,които върви добре,,винаги за всички харчеше доста,пък винаги му казвах че не е необходимо.

И забременях,през октомври 2019 , през февруари2020... всякаш целия свят който имах се срути...човека който уж беше мил и грижовен се превърна в едно повърхностно същество което дори не знаех познавам ли,чудех се сън ли е,оказа се че бизнеса не върви добре,даже никак,към днешна дата се чудя на кредити ли е било всичко при него на кражбии ли не знам,беше съдружник в голяма фирма,от която за 1 ден прикрючи всичко,като уж вървеше по мед и масло,опитвайки се да ме убеждава че били неблагодарни,че само пари влага и не си струва и сам с неговота фирма ще е в пъти по добре...добре и аз му вярвах,само че днес той има запор наложен заради тази фирма,дължи пари по договор за кредит който е взел от съдружника си,дължи пари и по неуредици с документи на фирмата и още куп неща...джипа с който се яви пред нас един ден,се оказа лизингов,като се хвалеше колко пари е дал,не стига че не ги е дал ми и и едва си плащал лизинга,беше непрестанно какво имал,какво купил,как много е работил за да стигне до тук,колко му завиждали всички...лъжи в които му оплете страхотно,приятелите ми роднините всички му вярваха,само се говореше колко е добър и колко внимателенн как се дължи с мен.... е милия мъж го няма сега,не знаех какво да правя мислех като пълна глупачка че като се роди детето ще се чукне в главата млако и ще спре с лъжите,за които дори не си струва да лъже,той не ме е впечатлил с пари а с отношението което имаше...

Е родих и сина му, и той не спря да ме лъже,не спря да крие положението от мен относно парите, като аз винаги съм оставаля моята заплата,болнични, майчинство всичко оставям в един шкаф,исках от него като нормално семейство да знам аз взимам семата Х на него му остава сумата Y и разполагаме на месец с това,без да бъркам изобщо това че винаги е твърдял колко пари има в банката,които никога не съм искала да смята към това с което разполагаме,но той просто не полжела,не стига че не пожела но той освен че в банката нямал нищо,нищо не му оставало,пък и дължи доста крупни суми...

Говорих,молих се да сподели проблемите,искам да му помогна да ги реши....не той просто ме лъже всеки ден с розлична история...

Остана без нищо,буквално през ноември миналата година нямаше пали за лекарства на бебето,добре че длугото дете има касичка,с която живяхме цяла седмица докато той ме лъжее че чака преводи всеки ден,накрая се оказа че няма изобщо никакви преводи....всички около мен го оправдават че искал да ме спечели,за това ме лъгал за пари,пък видиш ли като не дължа на парите да му простя.... но той не лъже само за това,лъже за всичко за отношенията с родителите му също ме бе излъгал,уж живееше сам,уж не се поглеждали пък се оказа че живея с мъж който когато те тропнат по масата,дори да са ме обидили мен,дори когато ми заявиха в очите че децата цял живот щели да се делят,както били делени цял живот мъжът ми и сестра му( от един баща са), защото едното никакво не им,като се има в предвид че детето е на 5 години,доста държеше на тях особенно докто живеехме в една къща,и преди появата на малкото те също имитираха отоншение все едно е тяхно внуче,той остана безпристрастен,не си направи труда дори да защити това дете което твърди че е приел за негово.

Вечно е зает,вечно няма време да прекара с нас,уж беше уговорка че покрай малкото ще помага,ще поема част от ангажиментите.... не.

Напрежението напоследък доста ескалира между наас,доста разправии относно това че искам честност,уж все се обещава и после наново...бам хващам в лъжжа и то едни лъжи  за най обикновени битовизми...миналата седмица беше последния грандиозен скандал,аз изпаднах в нервна криза уж бяхме почнали на чисто ииии пак лъжа..вече не се държи както преди,няма никаква емоция ляга и се започва едно ровене ро телефона,ако не ровене говорене...няма никаква нежност,няма нищо...

И след скандалала се прибра при техните,не можел да.разбере как се е стигнало до тук ....искал да помисли как да оправи нещата.

Сега чувам че нямало как,не знае как ще се оправи това между нас след толкова казано и направено,той не можел да върне времето назад.....а аз по мила от всякога се опитвам да оправя нещата между нас в името на децата поне,нямам правото да ги оставя без баща особенно голямото си веднъж го направих с него,той толкова е свикнал със мъжа ми.
Сега седи срещу мен едно студено същество заради което съм потъпкала всички принципи,като се чувстам толкова унижена толкова незначителни,да се моля на един лъжец да оправим нещата с нас,който твърди че не вижда как ще стане...породи в мен съмнения изобщо че ме обича,по точно че и някога ме е обичал.... чувствам се в капан,може би имам наистина голям стлах да не оставам сама...за тора и повялвах на всичко.
Не знам как да се боря,не знам струва ли си да се боря.....

Е такива си личат още в началото. Как така се лъжете толкова лесно? Каже ви някой две три мили думи и няколко евтини лъжи и вие лапате мухи и налапвате въдицата.

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте,за първи път искам мнение чрез форум,просто се чувствам доста объркана и в безизходица....

Е такива си личат още в началото. Как така се лъжете толкова лесно? Каже ви някой две три мили думи и няколко евтини лъжи и вие лапате мухи и налапвате въдицата.
Да тачно такава съм,очевидно вярвам ва всеки за всичко...казах че явно съм луда не знам какво е това тъпота ли,но аз вярвам на всички винаги най-много съм мразела лъжата,каквото и да става съм била искренна  и вярвам че и хората са такива като глупаво дете,защото в последствие оставам много разочарована но..факт че го правя

# 26
  • Мнения: 21 650
Това никак не е за хвалба, пък и не мисля, че е вярно. Едва ли си толкова наивна, просто си искала да си уредиш живота, което е нормално. Ако те ухажваше градския бедняк, едва ли щеше да излъжеш толкова лесно, така че и материалното е имало роля.

Да не те е смятал за имотна партия?

# 27
  • Мнения: 215
Здравейте,за първи път искам мнение чрез форум,просто се чувствам доста объркана и в безизходица....

Е такива си личат още в началото. Как така се лъжете толкова лесно? Каже ви някой две три мили думи и няколко евтини лъжи и вие лапате мухи и налапвате въдицата.
Да тачно такава съм,очевидно вярвам ва всеки за всичко...казах че явно съм луда не знам какво е това тъпота ли,но аз вярвам на всички винаги най-много съм мразела лъжата,каквото и да става съм била искренна  и вярвам че и хората са такива като глупаво дете,защото в последствие оставам много разочарована но..факт че го правя

Лошо няма. Но внимавай. Че цената за това е висока. Ще останеш най-вероятно сама без покрив и затънала в дългове. С емоционални терзания хукнала по врачки и "специалисти" те да те "оправят" и лъжат и да те дооскубят ,ако нещо ти е останало.
На колко си години?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Точно това и аз щях да напиша. Имотна си. Златотърсачът явно е той.

Няма да се откажеш от него? Тогава какви съвети търсиш тук? Ние няма как да го накараме да спре да те лъже. Той е такъв по душа, попаднала си на долен в душичката си екземпляр. Стой си с него, не го оставяй щото за теб бракът е в добро и лошо (за него явно не е ама и това не можеш да видиш), играй го спасителка, раждай му още деца. Скоро ще започнеш да си продаваш имотите за да го измъкваш от батаците, бас ловя.

# 29
  • Мнения: 7 442
Никой не се променя, бил си е такъв, лъгал те е, на теб ти се е искало да е така и си му вярвала. Доста голяма вина имаш и ти самата. Една разведена жена трябва да си отваря очите на четири. И не разбрах като си толкова обезпечена защо си бъркала в касичката на детето?
Конкретно на въпроса: не, не си струва да се бориш, бий си камшика, нанеси се в някои от жилищата, които имаш, почвай работа, щом печелиш добре, намери някой да ти помага за децата.

Общи условия

Активация на акаунт