Агресивен питбул

  • 2 152
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте имам мъжки питбул на 1 годинка. Живее заедно с мен в къщата. През деня е много добър тича играе си, дава да го пипаш, но от известно време вечер стана агресивен. Като легне не дава да го доближиш, започва да ръмжи и е готов да нападне. Никога не бил бит, тормозен или нападан. Някакви съвети на какво се дължи и какво да правя?

# 1
  • Мнения: 10 168
Нямам питбул, но правилата са еднакви за всички кучета.

Трябва му обучение!
Точно сега е най-подходящата възраст. Даже малко закъснявате.

На тази възраст все още продължават да се опитват да спечелят водещо място в йерархията у дома. Трябва ясно и категорично да му се покаже кой командва. Не го глезете. Не му давайте храна от масата. Не му позволявайте да се качва на вашето легло. Това е само една малка част от правилата, които трябва да наложите.

Някои въпроси към конкретната ситуация :
- къде ляга кучето? На негово одеало, легло и т.н.?
- през деня като легне как се държи? Да не би пък нещо да го боли? Знам, че като изпитват болка и стават агресивни.

Така или иначе трябва да положите известни усилия за възпитанието на кучето си. Особено от тази порода. Ако имате възможност, обърнете се и към специален треньор. Аз ползвах за моето куче и той много ми помогна.

Във Фейсбук има групи за възпитание на кучета с много добри съвети.
Едната се казва "Питайте мама Еми".
https://www.facebook.com/groups/240272283165804

Последна редакция: ср, 03 фев 2021, 12:49 от utro77

# 2
  • Мнения: 1 119
Възможно ли е, като го пускате в двора да го дразни някое друго куче/котка?

Достатъчно ли яде?

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 647
Това е порода от селектирани кучета с водеща характерна черта агресията и силата. Не забравяйте, че обучение е много важно.
Да не изяде някой ден вас или някой съсед Simple Smile трябва да си знае какви са правилата и  "къде му е мястото", колкото и гадно да звучи. Това винаги е най- трудното във възпитанието

# 4
  • Мнения: 6
Рядко се среща с други животни и то не в двора. Хапва си нужното количество за деня.

Възможно ли е, като го пускате в двора да го дразни някое друго куче/котка?

Достатъчно ли яде?

# 5
  • София
  • Мнения: 20 576
Преглед при ветеринар.Да изключите физически проблем.Въореки,че това са търпящи кучета и не показват.
Налага доминантност.
Изисква твърда ръка и отношение.
И постоянни тренировки,тичане,да се уморява.
Вземете мерки.

# 6
  • Мнения: 10 168
Ивето Иванова 665797, пак си повтарям въпроса къде и върху какво ляга кучето вечер?
Предполагам, че става дума за някакво негово одеало/постелка, която приема за своя собственост и си я пази. Това, разбира се, обяснява агресията, но е проблем и трябва да се работи, за да се отстрани. Кучето никога не би трябвало да се обръща с агресия към стопанина си.
Това е едно на ръка. Ами проблем е и породата на кучето и природно заложената агресия. Трябва да се възпитава, социализира, извежда на разходки с други кучета, за да не проявява агресия към хора и животни.


Интересно ми е поради какви причини хора без опит с  кучета решават да си вземат баш такава трудна за контролиране порода....

# 7
  • София
  • Мнения: 20 576
Природно заложена агресия?
Ще умра от смях.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 968
Когато го разхождате,направете услуга на хората около Вас и му сложете намордник.
Ако изпохапе някое дете...не ми се мисли.
Не можете да го командвате и няма да Ви послуша.
Да,кучетата трябва да са наясно къде в йерархията стоят.
Това е силно,младо животно,което иска да вземе надмощие.
И аз мисля,че не породата е виновна,и малко,сладко йорки ще се държи по същия начин,ако не се възпитава правилно.
Имах познат,на когото питбулът изпохапа цялото лице.Посегнал е към храната на кучето,да премести купичката...След като не Ви уважава и приема за лидер,стойте далеч,докато се храни.Съветват винаги преди да му дадете храна,да хапнете Вие нещо... Да не го допускате да се качва и спи на леглото...

# 9
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 876
Имахме бул териер години, почина от рак на гърдата. Никога, по никакъв повод не е ръмжала или проявила агресия към когото и да било, нито към животни, но от бебе (взехме я на 2 месеца) сме я възпитавали строго следвайки книги, съвети от любители на породата и тн., и стана една лигава кучка, дето и муха не можеше да нарани. Никога и при никакъв повод не сме й посягали. Само със строг тон, ако направи беля примерно, схващаше и навеждаше глава. Беше толкова добродушно куче, сърцето ми се къса като си спомня за нея.. 🥲
Водете кучето на треньор и работете сериозно с него, защото тези породи са едни от най-изоставяните - човекът си мисли, че може да се справи с подобен род куче и като види колко много работа иска, се отказва и го зарязва. Не бъдете от тези хора, не оставяйте кучето да расте диво, опасно е. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт