Киста на щитовидната жлеза

  • 1 945
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте,
имам Хашимото, за момнта с леко повишаване на АнтиTPO, и киста от смесен тип. Без нарушения на функцията, без отклонения в изследванията(освен антитела). Проблемът ми в момента е тази киста. Казвам, че е отсмеден тип тъй като преди години беше само възелче 1,5см, но от 6 месеца забелязах видима подутина на шията(в определена поза на врата) и така остановиха на прегледа, че върху възела се е образувала киста и общо цялото образование е 3см. Не е ясно колко е възел колко е киста, горе долу 30% паренхим и 70% течност. На ехограф не се вижда нищо притеснително. Имам няколко опции - операция за отстраняване на образованието, пункция, която ще е и биопсия или вариант три изчакване и проследяване през наколко месеца. Нямам болки, нямам козметични притеснения и за това реших да изчакам(за сега съм на вариант три).
Обясниха ми че биопсията е важна, но не не снае дали при пункцията ще излезе изобщо нещо...в последствие можеи скелерозиране...
Пиша тук с молбата ако има някой някъде, който е открил намин да намаля размера на кистата чрез билки,компреси или нещо подобно, горещо моля да ми сподели!
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 2 755
Смятам, че не трябва да отлагаш биопсията. Кистата може да бъде изсмукана на биопсията и да се види какъв е възела. Иначе за намаляване на възела помага да спреш млечните и глутена.

# 2
  • Мнения: 62
Благодаря ти много

# 3
  • Мнения: 468
Пункцията не е много сигурен начин,моя колежка си прави  пункция два пъти,след първата,пак се наля кистата,на третият път я премахнаха оперативно и така Аз имам голям възел,следя го от  15 г. не расте,но пък е около 6см.Страх ме е да се оперирам,защото ще ми махнат цялата жлеза.За сега го водят доброкачествен и не съм правила биопсия,но братовчедка ми,с много по малък,почти незабележим възел на пореден контролен преглед се появи съмнение за нещо нередно, направи биопсия и се потвърди злокачествено изменение,обхванало и лимфен възел,веднага и премахнаха щитовидната жлеза и част от лимфен възел,слава богу,хванаха го навреме и нямаше разсейки.За билки на мен ми препоръчаха Пореч,също дилянка, маточина, щитовидната жлеза,се влияе е от стрес,трябва спокойствие,не яжте зеле.Вземайте по 3-4 ореха на ден.

# 4
  • Мнения: 62
Благодаря ти

Общи условия

Активация на акаунт