Косопад - 19

  • 42 384
  • 792
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 368
Лоринда, благодаря! Flowers Hibiscus
Happy 2,
За нищо ,дано тук с групови усилия успеем да намерим нещото което работи и да имаме резултатите който всички бленуваме ❤️
Пропуснах да кажа,че използвам и
Medicutical Cellagen follicles revitalised/ по рядко/ шампоан и балсам от серията против косопад. Serioxyl почти всеки ден. Шампоан Aphogee за увредена коса, и 2 мин. Реконструктор, редувам с Semidi lino energizing shampoo и Aveda damage remedy.
Старая се да имам протеин и хидратация в зависимост от нуждите на косата. За момента има превес хидратация защото косата ми е по скоро тънка и суха/ужасна комбинация/, добре е,че поне е чуплива и изглежда прилично,но аз си знам колко е зле.
Това всичко в добавка с прием на желязо и витамин С/сутрин на гладно/ и поне 4ч. разлика с приемането на витамин С, Омега 3 fish oil, evening primrose oil и L lysine.
На този комбиниран режим съм вече 2ри месец, преди това беше само мазане с какво ли не,но за себе си разбрах,че трябва да е комбинация от прием и третиране.
Изследванията ми показаха феритин в норма,но не и оптимални нива за нови растежи/32 е моят феритин/, целта е 70-80.
Лошото е че естрадиол ми е висок, чудех се дали някой го е преборил и как? Не искам да приемем хормони,дали няма някой по натурален вариант?
Какво желязо ползваш за феритина?

# 496
  • Мнения: 39 750
Л лизина с каква цел го пиеш?

# 497
  • Мнения: 453
Лоринда, благодаря! Flowers Hibiscus
Happy 2,
За нищо ,дано тук с групови усилия успеем да намерим нещото което работи и да имаме резултатите който всички бленуваме ❤️
Пропуснах да кажа,че използвам и
Medicutical Cellagen follicles revitalised/ по рядко/ шампоан и балсам от серията против косопад. Serioxyl почти всеки ден. Шампоан Aphogee за увредена коса, и 2 мин. Реконструктор, редувам с Semidi lino energizing shampoo и Aveda damage remedy.
Старая се да имам протеин и хидратация в зависимост от нуждите на косата. За момента има превес хидратация защото косата ми е по скоро тънка и суха/ужасна комбинация/, добре е,че поне е чуплива и изглежда прилично,но аз си знам колко е зле.
Това всичко в добавка с прием на желязо и витамин С/сутрин на гладно/ и поне 4ч. разлика с приемането на витамин С, Омега 3 fish oil, evening primrose oil и L lysine.
На този комбиниран режим съм вече 2ри месец, преди това беше само мазане с какво ли не,но за себе си разбрах,че трябва да е комбинация от прием и третиране.
Изследванията ми показаха феритин в норма,но не и оптимални нива за нови растежи/32 е моят феритин/, целта е 70-80.
Лошото е че естрадиол ми е висок, чудех се дали някой го е преборил и как? Не искам да приемем хормони,дали няма някой по натурален вариант?
Какво желязо ползваш за феритина?
Kokix,
Вашият феритин е към долния край на нормата и би ви посъветвал да се стремите към нива над 70, за да помогнете за минимизиране на загубата на коса и за осигуряване на оптимален растеж на косата.  Препоръчвам да увеличите хранителния си прием на желязо (зелени листни зеленчуци).  Портокаловият сок ще ви помогне да усвоите по-добре диетичното желязо.  Без рецепта лизинните добавки също могат да помогнат за това.  Има добавки с желязо, които могат да се използват, Floradyx е растителна основа, която причинява малко, ако има някакви странични ефекти.  Бих посъветвал да внимавате, ако ще използвате добавки с желязо, тъй като се смята, че високите нива все повече влияят върху здравето на черния дроб, сърдечната дейност и метаболизма.
Това е препоръката от лекарят.
Желязото е Gentle Iron 20mg. Като аз взимам 2*20мг. Имам и билковата кръв на Floradix liquid iron and vitamin formula от която взимам по 10мг. вечер но не толкова редовно.
Мariat, L lysine по предписание на лекаря за по добро усвояване на желязото и срещу херпесите който доста често ми излизаха.

# 498
  • Мнения: 39 750
Л лизин и аз чакам и го почвам. Има връзка и в борбата с косопада. Скоро питах темата за АйХерб.
Момичета объркала съм се. Аз съм питала за Л-аргинин
Ето отговорът на Денис
Аргинин - това е АК, участва в синтеза на различни протеини в тялото - мускули, тъкани, подпомага различни процеси, кофактор на синтеза на някои хормони ( напр. на растежния хормон), с ползи при ССЗ (вазодилататор), СЧТ, подпомага синтеза на колаген - по-бързо зарастване на рани и тъкани, участва в синтеза на кератина, респ. с ползи за косата, подпомага кръвооросяването на скалпа и растежа на косата, подпомага имунната с-ма ( лимфоцити, регулира функцията на Т-клетките в случай на хронични възпалителни заболявания) , има противовъзпалително действие, с ползи при ИР и ЗДиабет ( подобрява метаболизма на глюкозата, инсулиновата чувствителност),  с адаптогенни свойства - ползи при стрес, тревожност и т.н. 
Аргининът подпомага репр. функция при жени и мъже вкл.  с ползи при еректилната дисфункция.
За спортуващите, това е най-популярния азотен бустер - който дава сила, издържливост, подпомага изграждането на мускулна маса, топи мазнини, подпомага възстановяването, предпазва от мускулен разпад и т.н.

ПП.
Комбинацията Аргинин,  Орнитин и Лизин стимулира растежния хормон.

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 16:14 от mariat

# 499
  • Мнения: 368
Lorinda
Благодаря! И аз знам , че не е хубаво да се пие желязо, ако няма дефицит, но съм с феритин 20 и искам да стигне до 70 , поне да знам ще има ли разлика. Реално желязото ми беше към 7 и нещо последно, при долна граница 5 и нещо...да се надяваме, че няма да е проблем. А по отношение на фирмата- gentle iron намирам само на Jaimieson, но не и на Solgar ,което ми изглежда по - добро? Идея в коя аптека може да го има?

# 500
  • Мнения: 453
Lorinda
Благодаря! И аз знам , че не е хубаво да се пие желязо, ако няма дефицит, но съм с феритин 20 и искам да стигне до 70 , поне да знам ще има ли разлика. Реално желязото ми беше към 7 и нещо последно, при долна граница 5 и нещо...да се надяваме, че няма да е проблем. А по отношение на фирмата- gentle iron намирам само на Jaimieson, но не и на Solgar ,което ми изглежда по - добро? Идея в коя аптека може да го има?

Kokix,
За България не мога да помогна, аз живея в Англия, но Солгар са много добри така,че би трябвало да е ок и желязото. Гледай да е по големи милиграми за да не пиеш със шепи 🙃 .Трябва да е чисто желязо без добавки и допълнително към него 1000 мг витамин С.
Във витамините за коса не е достатъчно количеството.
Mariat,

Ето какво намирам за L-lysine:
ЛИЗИН ТБ 500МГ 50БР SOLGAR e хранителна добавка, съдържаща есенциална аминокиселина Л-лизин, която има имуностимулиращо действие, подобрява усвояването на калция и подпомага възстановяването. Лизинът стимулира растежа и развитието на костната тъкан, подпомага усвояването на калция в тялото и подържа нивата на азотния баланс при възрастни. Тя спомага при образуването на антитела, хормони и ензими, помага при образуването на колаген и възстановяването на наранени тъкани. Друг положителен ефект на аминокиселината е регулирането на триглициридите в кръвния серум. Л-Лизинът участва в борбата с вирусите причинители на възпалено гърло и херпеси. Ниските нива на аминокиселината могат да доведат до анемия, силно зачервени очи, ензимни разстройства, косопад, липса на концентрация, раздразнителност, слаб апетит, репродуктивни разстройства, забавен растеж и загуба на тегло.
На мен ми е препоръчан от лекар след направени изследвания специално за косопад.

Последна редакция: вт, 27 апр 2021, 17:06 от Lorinda

# 501
  • Мнения: 368
Kokix,
За България не мога да помогна, аз живея в Англия, но Солгар са много добри така,че би трябвало да е ок и желязото. Гледай да е по големи милиграми за да не пиеш със шепи 🙃 .Трябва да е чисто желязо без добавки и допълнително към него 1000 мг витамин С.
Във витамините за коса не е достатъчно количеството.
Под без добавки имаш предвид само желязо? Това, което заглеждах беше нещо от сорта на 24 мг желязо + някои витамини като Б12, Б6, Б5 + Вит.Ц малки дози. Жалко, че в България избора не е толкова голям..

# 502
  • Мнения: 39 750
kokix, забранила си си личните. Исках да ти дам сайт за добавки.

# 503
  • Мнения: 420
Момичета, някоя от вас има ли опит с инжектирането на глутатион ?
Дерматолога ми го препоръча за кожата и косата ?

# 504
  • Мнения: 39 750
А, не, ама ще ми е интересно да науча повече. Би ли споделила?

# 505
  • Мнения: 368
kokix, забранила си си личните. Исках да ти дам сайт за добавки.
А,де, не знам защо така..уж нищо не съм забранявала..ако е удобно постни го тук?

# 506
  • Мнения: 39 750
Ами, да не е реклама?
В България има сайт, от който може да си купиш показаните по- горе марки витамини. булвит(на латиница) се казва. А оригиналният английски сайт Холанд енд барет прави доставки и то България.

# 507
  • Мнения: 368
Ами, да не е реклама?
В България има сайт, от който може да си купиш показаните по- горе марки витамини. булвит(на латиница) се казва. А оригиналният английски сайт Холанд енд барет прави доставки и то България.
Благодаря ти!

# 508
  • София
  • Мнения: 615
kokix, ТСХ при здрави хора е между 0.5 и 1.За косата по-важни са стойностите на Т3 и Т4, трябва да са горната 1/3 на референтните стойности.За ФХС и ЛХ, да в идеалния вариант трябва да са 1 към 1 или с малка разлика в полза на ФСХ.По-високо ЛХ сочи за СПКЯ.
Ако тези резултати не се дължат на временно неразположение на организма е напълно възможно да доведат до продължителен косопад.
Мия си косата с шапоан Низорал, Милва и такъв за боядисана коса.Като с  Милвата и Низорала мия по 1-2 пъти месечно.В моментите, през които имах засилване на косопада се миех само с Низорал.
Противокосопадни под формата на лосиони и ампули не ползвам, моето мнение е, че те не работят.

Гледам за Феритина пишете.Аз като най-голям защитник на високите нива на Феритина в темата ви казвам, че това няма общо, освен ако няма доказана анемия или нива под долна граница.Самата аз съм била винаги с завидно високи нива на Феритин, но те не ми спряха косопада.Свобония прием на желязо е доста опасен, желязото е токсично.А железния панел не се състои само от желязо и феритин.Трябва да се видят нивата на Цинк, Мед, Транферин Церулоплазмин и т.н.Всички те са свързани и ако се пипне едно всички тръгват по веригата.Най-добре е да се посети хематолог и ако той прецени, че има нужда от допълнителен прием на желязо чак тогава да се вземе.
Друг момент е, че при хипофункция на ЩЗ често се наблюдават ниски нива на Феритина, и докато не се компенсира хипофункцията нивата не се коригират.

Л-Лизин....няма да ви казвам колко опаковки съм изпила...Grinning
Аргинин не пипам, не е по Рей Пийт Grinning

Lorinda колко са ти високи нивата на Естрадиол?
Освен ако не са над горна граница, изследванията само на естрадиол сами по себе си не означават нищо.

# 509
  • Мнения: 453
kokix, ТСХ при здрави хора е между 0.5 и 1.За косата по-важни са стойностите на Т3 и Т4, трябва да са горната 1/3 на референтните стойности.За ФХС и ЛХ, да в идеалния вариант трябва да са 1 към 1 или с малка разлика в полза на ФСХ.По-високо ЛХ сочи за СПКЯ.
Ако тези резултати не се дължат на временно неразположение на организма е напълно възможно да доведат до продължителен косопад.
Мия си косата с шапоан Низорал, Милва и такъв за боядисана коса.Като с  Милвата и Низорала мия по 1-2 пъти месечно.В моментите, през които имах засилване на косопада се миех само с Низорал.
Противокосопадни под формата на лосиони и ампули не ползвам, моето мнение е, че те не работят.

Гледам за Феритина пишете.Аз като най-голям защитник на високите нива на Феритина в темата ви казвам, че това няма общо, освен ако няма доказана анемия или нива под долна граница.Самата аз съм била винаги с завидно високи нива на Феритин, но те не ми спряха косопада.Свобония прием на желязо е доста опасен, желязото е токсично.А железния панел не се състои само от желязо и феритин.Трябва да се видят нивата на Цинк, Мед, Транферин Церулоплазмин и т.н.Всички те са свързани и ако се пипне едно всички тръгват по веригата.Най-добре е да се посети хематолог и ако той прецени, че има нужда от допълнителен прием на желязо чак тогава да се вземе.
Друг момент е, че при хипофункция на ЩЗ често се наблюдават ниски нива на Феритина, и докато не се компенсира хипофункцията нивата не се коригират.

Л-Лизин....няма да ви казвам колко опаковки съм изпила...Grinning
Аргинин не пипам, не е по Рей Пийт Grinning

Lorinda колко са ти високи нивата на Естрадиол?
Освен ако не са над горна граница, изследванията само на естрадиол сами по себе си не означават нищо.
S.Magnifica,
Благодаря,че се включи. Нивото на естрадиол е 1,290
pmol/L
45.4 - 854 R
19 Mar 2021
И е част от пълен панел кръвни изследвания. Леко завишен холестерол при ниво горна граница 5, моят холестерол е 5.1- съответно моментално взех мерки за хранителен режим, много вода, този път наистина много вода и само 1 кафе на ден.

Общи условия

Активация на акаунт