Косопад - 19

  • 42 189
  • 792
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 368
kokix, ТСХ при здрави хора е между 0.5 и 1.За косата по-важни са стойностите на Т3 и Т4, трябва да са горната 1/3 на референтните стойности.За ФХС и ЛХ, да в идеалния вариант трябва да са 1 към 1 или с малка разлика в полза на ФСХ.По-високо ЛХ сочи за СПКЯ.
Ако тези резултати не се дължат на временно неразположение на организма е напълно възможно да доведат до продължителен косопад.
Мия си косата с шапоан Низорал, Милва и такъв за боядисана коса.Като с  Милвата и Низорала мия по 1-2 пъти месечно.В моментите, през които имах засилване на косопада се миех само с Низорал.
Противокосопадни под формата на лосиони и ампули не ползвам, моето мнение е, че те не работят.

Гледам за Феритина пишете.Аз като най-голям защитник на високите нива на Феритина в темата ви казвам, че това няма общо, освен ако няма доказана анемия или нива под долна граница.Самата аз съм била винаги с завидно високи нива на Феритин, но те не ми спряха косопада.Свобония прием на желязо е доста опасен, желязото е токсично.А железния панел не се състои само от желязо и феритин.Трябва да се видят нивата на Цинк, Мед, Транферин Церулоплазмин и т.н.Всички те са свързани и ако се пипне едно всички тръгват по веригата.Най-добре е да се посети хематолог и ако той прецени, че има нужда от допълнителен прием на желязо чак тогава да се вземе.
Друг момент е, че при хипофункция на ЩЗ често се наблюдават ниски нива на Феритина, и докато не се компенсира хипофункцията нивата не се коригират.

Л-Лизин....няма да ви казвам колко опаковки съм изпила...Grinning
Аргинин не пипам, не е по Рей Пийт Grinning

Lorinda колко са ти високи нивата на Естрадиол?
Освен ако не са над горна граница, изследванията само на естрадиол сами по себе си не означават нищо.
Благодаря за изчерпателния отговор . По отношение на щитовидните хормони - по ниските стойности на ФТ3 и ФТ4 и съответно по високите на ТСХ ( но в нормата) към хипофункция ли съответсва да сочат? Винаги съм смятала ,че за да има реално последици стойностите трябва да са излезли от границите и да са придружени със симптоматика, съответна за състоянието.
За ЛХ разбирам, че може би сочи към СПКЯ, но отново- възможно ли е при отсъствие на деуги симптоми(нямала съм липсващи цикли, прекомерно окосмяване). На фона на толкова много информация и допълнителния стрес съм много объркана..
За феритина,  по чуждестранните форуми все чета как се тъпчат със желязо, за да си вдигнат феритина,  нищо че им е из нормите, пък и препоръчано от трихолози..

# 511
  • Мнения: 39 575
Аргинин не пипам, не е по Рей Пийт Grinning
Може ли с 2-3 думи да напишеш защо. Все още не съм стигнала до материали на тази тема в една негова група и ще ми е от полза. Благодаря.

# 512
  • София
  • Мнения: 615
Lorinda, висок е Естрадиола.Концентрирай се върху него.
Подобряване на работата на черен дроб, лимфа, бъбреци, потене.Намаляване на подкожните мазнини, ако имаш такива и увеличаване на мускулатурата.Преглед при гинеколог.Ако ти изпишат противозачатъчни, съвета ми е да не ги пиеш, търси други начини.
Холестерола не се повишава от храна, повишава се от хипофункция на ЩЗ.Твоя е Ок.
Пиенето на кафе не е проблем, стига да е след хранене.
kokix, да при ниски Т3 и Т4 има хипофункция на ЩЗ.
Симптомите при всеки човек са различни, не е нужно да имаш цялата палитра.Аз нямам никакви симптоми на хипофункция, но за сметка на това имам такива за хипер, пък съм си хипо отвсякъде.
За Феритина съм чела много, ама наистина много.За това казвам, че съм била и най-големия му защитник в темата, виждах го като панацея едва ли не срещу косопада.Това обаче беше една от многото ми заблуди.
Аз не мога да ви преразкажа цялата информация за всичко прочетено, за това се опитвам да ви давам жокери и да ви насоча вниманието върху това, че “медала” има най-малко 2 страни.Търсете и другите страни преди да вземете решение, което касае здравето ви.
За Феритина ще приключа с това, че е най-важно да се устави защо е понижен, каква е първопричината.

mariat, с 2-3 думи от самия Рей Пийт https://www.youtube.com/watch?v=8JnpNwFnicU
И малко по-дълго от един наш сънародник във форума на Рей Пийт https://raypeatforum.com/community/threads/arginine-depletion-ma … -for-cancer.4553/

# 513
  • Мнения: 368
За Феритина ще приключа с това, че е най-важно да се устави защо е понижен, каква е първопричината.
Благодаря ти. Предполагам причините за ниския феритин трябва да се търсят от хематолог?

# 514
  • Мнения: 4 769
Kokix, при мен е същото положение с желязото и феритина. Към долна граница. И вече май съм с хроничен косопад. Откак се помня имам, кога повече, кога по-малко. И аз се чудя при какъв лекар да отида, за да установи причината.
Аз направих подобие на Вълшебството, но наистина се чудя дали е съвсем безобидно за ползване. Особено с тези етерични масла и това Мумийо, което все пак попива през кожата, не знам дали няма противопоказания... И сега така си стои в шкафа.

# 515
  • София
  • Мнения: 615
За Феритина ще приключа с това, че е най-важно да се устави защо е понижен, каква е първопричината.
Благодаря ти. Предполагам причините за ниския феритин трябва да се търсят от хематолог?
Да, хематолог и евентуално гастроентеролог ако има съмнения за неправилно усвояване.
А ако хематолога прецени, че има нужда от допълнителен прием на желязо, то тогава може да го пиеш без притеснение.

# 516
  • София
  • Мнения: 769
А какво ще кажете за витамин Д, той кога може да повлияе негативно , предполагам ако е с ниски стойности. Аз ходих да пусна изследвания и  отблелязах,че искам и вит. Д , но в резултата така и не присъстваше, бяха го пропуснали и така и не разбрах стойностите му при мен как са. В такъв случай след като не знам  как е, предполагам няма как да го приемам допълнително като хран. добавка, защото той може и да си е в норма при мен? Или може да се приема допълнително без това да е проблем? Как мислите?
(Феритина също ми го пропуснаха в изследванията плюс още няколко показателя дори...за първи път ми се случва такова нещо)

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 13:33 от LoLo30

# 517
  • Мнения: 282
Въпреки че недостигът му е често срещан (т.е. има вероятност да имаш такъв), не е безопасно да се приема, без да се знаят стойностите му. С всички мастноразтворими витамини трябва да се внимава много.

# 518
  • Мнения: 289
А какво ще кажете за витамин Д, той кога може да повлияе негативно , предполагам ако е с ниски стойности. Аз ходих да пусна изследвания и  отблелязах,че искам и вит. Д , но в резултата така и не присъстваше, бяха го пропуснали и така и не разбрах стойностите му при мен как са. В такъв случай след като не знам  как е, предполагам няма как да го приемам допълнително като хран. добавка, защото той може и да си е в норма при мен? Или може да се приема допълнително без това да е проблем? Как мислите?
(Феритина също ми го пропуснаха в изследванията плюс още няколко показателя дори...за първи път ми се случва такова нещо)
По принцип, когато има нисък феритин и нивата на вит. Д и вит. Б12 са ниски. При мен вит. Д е под долна граница, а другите 2 са в долната граница.

# 519
  • Мнения: 368
А какво ще кажете за витамин Д, той кога може да повлияе негативно , предполагам ако е с ниски стойности. Аз ходих да пусна изследвания и  отблелязах,че искам и вит. Д , но в резултата така и не присъстваше, бяха го пропуснали и така и не разбрах стойностите му при мен как са. В такъв случай след като не знам  как е, предполагам няма как да го приемам допълнително като хран. добавка, защото той може и да си е в норма при мен? Или може да се приема допълнително без това да е проблем? Как мислите?
(Феритина също ми го пропуснаха в изследванията плюс още няколко показателя дори...за първи път ми се случва такова нещо)
Дерматолога мен ме убеждаваше, че косопада почти винаги бил заради липса на вит.Д. Истината е,че може да е причина, ако имаш лек косопад, нищо фрапиращо. Но не и ако става върпос за тежък такъв с видими резултати.. при мен лично имаше лек недостиг, бях под долната граница, но не и в графата липса. Та най- добре си го изследвай и така пий.

# 520
  • София
  • Мнения: 769
Благодаря ви. Да, май наистина е най-добре да го изследвам, за да се знае съсигурност.   А понеже има два вида изследвания:  Витамин Д (25-OH-Vitamin D)  и  Вит. Д3 (Витамин Д3 (1,25-(OH)2 – Vitamin D3) кое от двете трябва да направя?

Последна редакция: ср, 28 апр 2021, 14:00 от LoLo30

# 521
  • София
  • Мнения: 615
Напоследък все повече чета, че трябва да се изследва Витамин Д3 (1,25-(OH)2 – Vitamin D3), то показвало реалните нива, а 25-OH по-често било ниско, но било нормално това били серумните нива.
Аз съм изследвала само 25-ОН защото до този момент пишеше, че той е важен сега пък ново 20...Grinning
А витамин Д е всъщност хормон и изключителен важен не само за косата.

# 522
  • Мнения: 368
Като информация за нивата на Д намирам това в сайта на една лаборатория :

Интерпретация на резултатите:
Определянето на серумните нива на 1,25-дихидрокси витамин Д при хора с предполагаем дефицит на витамин Д има малка информативна стойност.
Нива на 25-ОН витамин Д между 52,5-72,5 nmol/l показват недостатъчност на витамина.
Нива на 25-ОН витамин Д < 50 nmol/l показват дефицит на витамина.

Как да се разбират тези неща обаче и аз не загравям..

П.С: някой има ли мнение за така наречените Functional medicine doctors? И дали има такива в България?

# 523
  • Мнения: 103
Благодаря ви. Да, май наистина е най-добре да го изследвам, за да се знае съсигурност.   А понеже има два вида изследвания:  Витамин Д (25-OH-Vitamin D)  и  Вит. Д3 (Витамин Д3 (1,25-(OH)2 – Vitamin D3) кое от двете трябва да направя?
витамин d 25-OH

# 524
  • София
  • Мнения: 615
П.С: някой има ли мнение за така наречените Functional medicine doctors? И дали има такива в България?
Детокс Център, те се доближават най-много до това понятие.6 месеца, та ако не  и повече бях техен пациент.
Бях изключително доволна от отношението и загрижеността, но за съжаление не постигнах никакви трайни резултати.

Сега се сетих и , че някой беше питал за пишман “трихолозите” от център Лилия...
Първо те не са никакви трихолози...освен ако не са изкарали някаква допотопна диплома междувременно.
Ако имате излишни пари дайте ги по-добре за благотворителност!Или за почивка, качествена храна, но не и на тия измамници!На камерата им се вижда точно толкова, колкото се вижда и на увеличително огледало в домашни условия.Тя явно е сложена там само и единствено за Уау ефект.Самата Лилия Арсова е с доста изтъняла и разредена по темето коса.Те разбират от косопад, колкото аз разбирам от ядрена физика.Целта им е единствено и само да си продават съмнителната козметика.Аз се завъртях там много за кратко, питаха ме дали съм медицинско лице..и не можеха да ми отговорят на нито един въпрос.С всички клиенти процедират по един и същи начин, мои приятелки също се опариха.Пилинг, козметика, изследвания в лаборатория и доктори с които са сключили договор.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 10:48 от S.Magnifica

Общи условия

Активация на акаунт