Косопад - 19

  • 42 124
  • 792
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 98
Повече от 10 месеца

# 541
  • Мнения: 75
Доктор Зарев ще изпише Миноксидил 2 процента. 5 процента е силен за жена, и се оставя като вариант за лечение на по- късен етап. Ще си взимате Миноксидил от тях, от клиниката, като вече имат освен чист, и такъв с добавен фитастерид. Цената е изключително приемлива. Около месец след започването няма да има никакъв ефект, след това около 6 седмици ще капе страшно, и тук е момента, в който трябва да издържите и да не се откажете, и след това бавно ще започне да се възстановява, като на края на шестия месец ще видите пълния ефект. Пациентка съм на доктора от 2012 година. Имах спиране от около 3 години, защото планирах забременяване, организма трябваше да се изчисти. Преди второто започване съм правила курсове от няколко мезотерапии и плазмотерапии, ефект нулев, изключително скъпи процедури. Ампули също на Фито, Дюкре, Виши, резултат никакъв. Така че, от миноксидила ще има ефект, но трябва постоянство.

# 542
  • Мнения: 289
Веси , с каква диагноза сте, че ви изписаха миноксидил. На мен ми изписаха наноксидил. Нямал страничните ефекти, които има миноксидила, обаче ми идва много скъп. В упътването пише, че трябва да ми стигне за месец, но на мен ми стига за седмица.

# 543
  • Мнения: 75
Дифузен косопад и тънка коса като цяло.  Категорично не е андрогенен, забравих името на хормона, по препоръка на Зарев го изследвах, пробата се праща в Германия. Даже беше на долната граница, това миналото лято преди пак да започна миноксидила, и въпреки това миноксидила ми помогна. Стандартните изследвания за косопад, описани във форума, си ги правя всяка година, всичко е в норма. На ендокринолог ходя всяка година, ехография и хормони, отново всичко е в норма. С половите хормони е същото положение, редовно си ги изследвам и са в норма. Страничните ефекти на миноксидила не са страшни- малко повече косми по тялото и лицето, и малко по-ниско кръвно, като се понатрупа в организма. И на мен ми свършва по-бързо шишенцето, и изразходвам две за месец. Но забравих да кажа, че не се боядисвам и не използвам сешоар.

# 544
  • Мнения: 289
Благодаря ти! И аз съм пуснала изследвания, но някои показатели не са излезли още. Аз също спрях боята и топлинната обработка.

# 545
  • Мнения: 146
Веси, колко дълго може да се ползва миноксидил, ако косопадът е постоянен, изследванията са наред, но въпреки това го има- няколко години.... до живот.....?
Правиш ли почивки от него?

# 546
  • Мнения: 368
Дифузен косопад и тънка коса като цяло.  Категорично не е андрогенен, забравих името на хормона, по препоръка на Зарев го изследвах, пробата се праща в Германия. Даже беше на долната граница, това миналото лято преди пак да започна миноксидила, и въпреки това миноксидила ми помогна. Стандартните изследвания за косопад, описани във форума, си ги правя всяка година, всичко е в норма. На ендокринолог ходя всяка година, ехография и хормони, отново всичко е в норма. С половите хормони е същото положение, редовно си ги изследвам и са в норма. Страничните ефекти на миноксидила не са страшни- малко повече косми по тялото и лицето, и малко по-ниско кръвно, като се понатрупа в организма. И на мен ми свършва по-бързо шишенцето, и изразходвам две за месец. Но забравих да кажа, че не се боядисвам и не използвам сешоар.
веси димитрова , ако се сетиш как се казва този хормон, който си изследвала може ли да го споделиш?

# 547
  • Мнения: 3 325
Не съм в България, но като цяло колкото повече чета за миноксидил, толкова повече се отказвам. Общо взето всички казват че като го спрат и се връща косопада, трябва до живот да си го ползваш.
Купих си желязо, омега 3 и едни мулти витамини. Също така правя и оризова вода, надявам се това да има ефект. Вместих в дневните си калории повече мазнини, протеина винаги ми е висок, така че едва ли е това.

# 548
  • Мнения: 75
Ще се замисля за хормона и ще Ви кажа по-късно. Когато спрях миноксидила, за да забременея, въобще не забелязах да пада повече, и това продължи около година,чак след това забременях. Просто след бременността, моята коса се влоши отново. И ползвайки ампули, и правейки мезотерапии и плазмотерапии, без никакъв ефект, се обадих един ден в клиника Галатея,  отидох да ме види доктора и по негова препоръка пак започнах, което в моя случай е правилното решение. Аз също пия добавки, за да поддържам оптимални нива на витамини и минерали -желязо, Б12, цинк, омега, не заедно разбира се, по три месеца едното, после другото и така.И аз по едно време правех някакви глупости и пиех див ямс, бях си взела и прогестеронов крем за мазане, което само влоши нещата.

# 549
  • Мнения: 39 560
Веси, много интересно и полезно инфо. След 2 месеца и аз имам час при Зарев. Уж го чакам с нетърпение, но определено това, че от миноксидила, който изписва почти на всички и почва окосмяване по лицето ме дразни психически и леко полека ме отказва. А защо прогестерона е влошил състоянието?

# 550
  • Мнения: 289
Веси, какво желязо пиеш и по колко? Нали знаеш, че когато пиеш желязо се изчерпва Б12 и обратно. Можеш да ги пиеш едновременно, но с интервал от няколко часа. И ако желязото не е органично се пие задълбително с вит. С. Предполагам, че знаеш де 😍

# 551
  • Мнения: 289
Не съм в България, но като цяло колкото повече чета за миноксидил, толкова повече се отказвам. Общо взето всички казват че като го спрат и се връща косопада, трябва до живот да си го ползваш.
Купих си желязо, омега 3 и едни мулти витамини. Също така правя и оризова вода, надявам се това да има ефект. Вместих в дневните си калории повече мазнини, протеина винаги ми е висок, така че едва ли е това.
Връша се, ако косопада е наследствен. Иначе не се връщал. Това четох някъде.

# 552
  • Мнения: 39 560
Какво означава наследствен косопад?

# 553
# 554
  • Мнения: 39 560
Много благодаря. Но някак си ми се губи идеята за наследствен косопад. Хем да е унаследено от родителите, хем да се води и андрогенен. Щото при андрогенен тип косопад има завишени и андрогенни хормони, но те се увеличават при различни "заболявания"- ИР, СПКЯ, Хипофункция на ЩЖ....

Общи условия

Активация на акаунт