Косопад - 19

  • 42 374
  • 792
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 143
kokix напълно те разбирам. Аз съм на 23 и както бях споделяла, моят косопад е още от началото на тийнейджърските ми години. Вече не помня какво е да НЯМАШ косопад. Много пъти съм се замисляла над това, което казваш. На 23 съм, а косата ми вече се превърна от това:
Скрит текст:
в това:
Скрит текст:
Последната снимка е от сутринта. Не минава и ден без да си мисля какво ще се случи до няколко години. И е ужасно.



аз съм на 22 и съм в абсолютно същото положение , моята коса е почти като твоята на втората снимка... Постоянно мисля дали утре ще имам коса .. моля се всеки ден да спре този ужас...

# 721
  • Мнения: 99
Anoniii , съжалявам, ако си писала по-рано, не си спомням. Правила ли си някакви изследвания?

# 722
  • Мнения: 855
Идвам да споделя за опитът си с Приорин - 2 хапчета на ден, произведен в Испания, този, който е в нашата аптечна мрежа. Ами ефект има, видях го най-вече върху бебешката си коса, в останалата част на главата нямаше толкова радикална промяна, пак отстрани косата ми е рядка и ме е срам да я вържа на улицата.
Лошото е, че след спиране на Приорина косата пак почна да си се скубе както и преди него така, че и да е имало ефект при мен не беше траен.

# 723
  • Мнения: 143
Anoniii , съжалявам, ако си писала по-рано, не си спомням. Правила ли си някакви изследвания?


правила съм хормони, щитовидна , витамини - вс ми беше нормално без витамин Д
но причината за косопад не е ясна , дерматоложката не я откри изписа ми витамини на дукрей и шампоана , а аз ползвах ампули и други неща за косопада - на ефект няма

# 724
  • Мнения: 99
Да, както споделих в един преден коментар, когато не откриваш причината, се чувстваш още по-загубен. От няколко дни вися в сайтовете на лабораториите и разглеждам какви изследвания има, и проверявам дали могат да имат нещо общо с косопада, после си ги записвам. Накрая ще се изтърся за пореден път в лабораторията и ще искам от всичко, както се казва, пък дано някъде нещо има, което би могло да ме насочи. Иначе сега съм намисила да взема отново Приорин и да направя курс от 6 месеца, може би пак някакъв комплекс от витамини, мастни киселини, да опитам да добавя повече протеин в менюто, както и повече вода. Днес си поръчах ампули и шампоан на Напура, ако не се лъжа имаха някакъв, макар и минимален ефект при мен. Разбира се, на 101% съм убедена, че нищо от това няма да окаже съществено влияние, но поне си създавам впечатлението, че не съм оставила нещата просто така. Иначе в момента съм преди цикъл и положението е плачевно, иска ми се да можех да се реша със затворени очи, че иначе ми се крещи.

Последна редакция: пн, 12 юли 2021, 01:29 от marissa.

# 725
  • Мнения: 3 830
Аз съм в цикъл и на морето.Целият под на хотелската стая е в косми.Калъфката на възглавницата ми е в косми.Пия добавката на Дюкре и шампоана на Дюкре.Ефект 0...В депресия съм.

# 726
  • Мнения: 23 411
Аз съм в цикъл и на морето.Целият под на хотелската стая е в косми.Калъфката на възглавницата ми е в косми.Пия добавката на Дюкре и шампоана на Дюкре.Ефект 0...В депресия съм.
Трябва да минат 3-4 мосдца, за да се види ефект.

# 727
  • Мнения: 143
Аз съм в цикъл и на морето.Целият под на хотелската стая е в косми.Калъфката на възглавницата ми е в косми.Пия добавката на Дюкре и шампоана на Дюкре.Ефект 0...В депресия съм.
Трябва да минат 3-4 мосдца, за да се види ефект.


шампоана го ползвам от около6,7месеца , а хапчетата 3м ги пих и спрях и честно казано не видях ефект от тези продукти

# 728
  • Мнения: 23 411
Ефектът ще бъде в появата на нови растежи.Няма да спре косопадът изведнъж, ще стане с времето.

# 729
  • Мнения: 3 830
Толкова съм обезверена,че ....Косопадът ми е от година или поне тогава го забелязах.Откриха проблем с щитовидната.Пия хормон и уж всичко вече е в норма,но косопадът е все по-зле.За това време пих и се мазах с какво ли не.Дерматоложката каза да се острижа късо (косата ми е до раменете) и да си пусна вот.д3( несериозно ми изглежда),да пия добавки и да чакам....аааа и да сменя хормона,че можело да е от него.Смених го и от около месец съм на Еутирикс- все тая.

# 730
  • Мнения: 453
Ефектът ще бъде в появата на нови растежи.Няма да спре косопадът изведнъж, ще стане с времето.
Минимум 3-6 месеца, но за да се възстанови косата може да мине и по вече от година. Няма магическо лечение за седмица, две, важно е да се открие какво отключва косопада до дали е стрес,хормони,дефицити и да се работи упорито и последователно.
За мен най ефективните са комбинираните действия вътрешен прием, хранителен режим, масажи и серуми срещу косопад. За общото подържане на вече порасналата коса също грижа с подходящи продукти. Но особено внимание на скалпа.

# 731
  • Мнения: 23 411
Umi_zoomi, както вече много пъти писахме, ТСХ трябва да е до 2.Вашият колко е?

# 732
  • Мнения: 3 830
Около 3,но преди да ми открият високи антитела,ТСХ беше между 3 и 4 ,но косопад не съм имала.Тсх съм пускала последните години заедно с профилактичните.Ще пусна сега пак, дерматоложката ми пусна ПКК + желязо и ще видя как е.Може да трябва да се увеличи хормона,колкото и да не ми се иска.
Растежи имам,но те падат.
П.п.Какъв хранителен режим спазвате?

# 733
  • Мнения: 23 411
В момента никаъв, но съм имала периоди на неядене на глутен, млечни и захари(под никаква форма).Пила съм съм по схема цинк, селен, калций, витамини, плюс фитозаместващи тироидни хормони.От 3,69 сега съм на 1,87 ТСХ

# 734
  • Мнения: 3 830
Може ли повече инфо относно тези фитозаместващи тироидни хормони?

Общи условия

Активация на акаунт