Косопад - 19

  • 41 824
  • 792
  •   1
Отговори
# 75
  • Търновска област
  • Мнения: 37
миноксидил и мъжки и женски и лекарства и самолечение و нищо не помогнаو
 и да може да се изгуби биткатаو  не го пожелавам на никой و но от въпроса ви малко ме хвана яд و  все едно нищо не съм правила а съм чакала чудо да станеو
не е заяжданеو

# 76
  • Мнения: 39 370
Миси, а разбра ли се причината? Успех, момиче!

# 77
  • Мнения: 2 585
Някой пробвал ли е тези ампули за сгъстяване

# 78
  • София
  • Мнения: 543
В момента съм ги взела - тях и шампоана. Ползвам ги от 1 седмица, но честно казано, ще ги подаря, колкото и да ми е тъпо, защото не са евтини. Освен това шампоанът мирише хубаво и създава чудесен обем. Но продуктите ми дразнят скалпа, предполагам заради алкохола в тях. За ефект не мога да говоря. Обмислям и аз да купя Низорал. Последните месеци инвестирах много в скъпа козметика без ефект и вече ми писна.

# 79
  • Мнения: 1 538
миноксидил и мъжки и женски и лекарства и самолечение و нищо не помогнаو
 и да може да се изгуби биткатаو  не го пожелавам на никой و но от въпроса ви малко ме хвана яд و  все едно нищо не съм правила а съм чакала чудо да станеو
не е заяжданеو
Според мен никой не е целял да те обиди, просто при този напредък в медицината, който съществува в наши дни, се учудваме, че нищо не може да се направи.
На колко години си ? Какво провокира косопада при теб ? Дали е нещо наследствено ? Дано все пак да се възстановиш и да се похвалиш след време, че не ти е трябвала перука.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 98
Колкото и да е напреднала медицината , за андрогенния косопад все още не е измислено лечение . Миноксидила може да подържа нещата донякъде , но невинаги действа. Алопеция тоталис също не се лекува , така , че напълно разбирам и подкрепям момичето.

# 81
  • Мнения: 1 538
Не съм навлизала толкова в темата, прочетох, че е трудно справянето с проблема.

# 82
  • София
  • Мнения: 546
Някой пробвал ли е тези ампули за сгъстяване

Соня, точно този серум не, но в момента ползвам серията против косопад Kerastase Genesis   - шампоан, маска, серум(след изкаран Ковид започна много да ми капе косата).. Пия и таблетки за коса кожа и нокти. Не зная дали е само от серума, или е и от комбинацията с таблетки и натрупването, но косопада ми значително спря. Но започнах серума около 4 седмици след като забелязах косопада.

# 83
  • Мнения: 22 910
Пуснах част от изследванията, които имах назначени: всичко в норма освен ТСХ- 3,69 и Феритин: 11,9
Според лекарят ми се касае за сериозна липса на желязо и зле работеща щитовидна.
Предстоят ми още хормони , чакам да ми дойде.
Така че редовно тествайте ключовите компоненти, свързани с косопада.
Аз имах назначени последно:

. Естрадиол, тестостерон, прогестерон, пролактин, андростендион, DHEAs, Т3,Т4,rT3, феритин, желязо, В12 - 7 дни преди цикъл
ТСХ август ми беше 2,05! Коса расте, но пада, падат доста млади косъмчета , а и цвлата се накъса и изглежда вяла.

Само да кажа, че веднъж вече
имах високо ТСХ , много нискък вит Д и недостатъчно висок вит Б

# 84
  • Мнения: 1 538
При мен само високо тсх се установи и в началото на март съм на преглед, че явно е тегаво с часовете при добрите ендокринолози, макар и на частен прием.
Ти как смъкна предното тсх ? С хормони ли ?
Пс, моят косопад спря точно толкова изведнъж, колкото се и появи. Но ми пооредя косата и сега ще търся варианти за сгъстяване чрез добавки и козметика. Дано ми се получи.

# 85
  • Мнения: 22 910
При мен само високо тсх се установи и в началото на март съм на преглед, че явно е тегаво с часовете при добрите ендокринолози, макар и на частен прием.
Ти как смъкна предното тсх ? С хормони ли ?
Не, диета(без сладко, глутен, захар) и хранителни добавки(цинк, селен, калции...не помня лще какво беше, имам схема)

# 86
  • Мнения: 1 538
При мен само високо тсх се установи и в началото на март съм на преглед, че явно е тегаво с часовете при добрите ендокринолози, макар и на частен прием.
Ти как смъкна предното тсх ? С хормони ли ?
Не, диета(без сладко, глутен, захар) и хранителни добавки(цинк, селен, калции...не помня лще какво беше, имам схема)
Дано и при мен да се получи без хормони.

# 87
  • Мнения: 22 910
При мен само високо тсх се установи и в началото на март съм на преглед, че явно е тегаво с часовете при добрите ендокринолози, макар и на частен прием.
Ти как смъкна предното тсх ? С хормони ли ?
Не, диета(без сладко, глутен, захар) и хранителни добавки(цинк, селен, калции...не помня лще какво беше, имам схема)
Дано и при мен да се получи без хормони.
Без млечни, пропуснах

# 88
  • Мнения: 39 370
Почти в същото положение съм с изследванията и добавките.

# 89
  • Мнения: 1 387
Някой пробвал ли е тези ампули за сгъстяване

Аз съм ги ползвала заедно с шампоана и маската,но нямаше ефект на сгъстяване при мен,но и аз май не бях много редовна,а и трябва да се употребяват по-дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт