Косопад - 19

  • 41 425
  • 792
  •   1
Отговори
# 90
  • Б
  • Мнения: 553
Здравейте, не ми се иска да пиша в тази тема и с косопад никой да няма проблеми, но  ...  Не е при мен проблема лично , а при щерката - 16 год .  Когато си сресва косата остават цели „топки“  коса. В други ден е на лекар, да пусни личната някакви изследвания. Каква може да причината? Атопичната кожа,, алергиите могат ли да са причина?  Проблемът при тинейджърите  за колко време се оправя?

# 91
  • Мнения: 1 538
Най-вероятно са хормони при нея. Искайте направление за ендокринолог.

# 92
  • Мнения: 10 251
И аз съм ползвала тези ампули на Керастаз по-напред. Никакъв ефект не видях от тях. Употребих 3 кутии една след друга. Уж не омазняват косата, но определено стоеше като замърсена и това много ми тежеше, че трябваше да мия през ден.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 98
Как изчезнаха последните 3 публикации?

# 94
  • Мнения: 231
Как изчезнаха последните 3 публикации?
Да и аз се изненадах.

# 95
  • Мнения: 282
Беше доста очевидна реклама - първи пост във форума, мъгляви обяснения, гарантиран успех, уверение, че не е реклама... класика.

Предполагам, че покрай това са ни позамели. Жалко, беше ми любопитно този път какви ще се плетат.

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 98
На мен ми отговори на лично съобщение пак с общи приказки и даде телефон на някоя Деси . Много съмнително!

# 97
  • София
  • Мнения: 542
Очевидно си беше. Регистриран потребител от 2013 година, а първи пост сега - 2021 година и то рекламен. И за да не е спам - използвате ли топлинни уреди въпреки косопада? Аз всеки път като използвам сешоар се чувствам виновна, но понякога ми се налага. Пресата и машите съм ги скрила далеч от очите.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 98
Аз бях пристрастена към сешоара , но вече година и нещо съм спряла . Не че косата ми е по- добре , но поне не цъфти . Иначе от време навреме ако се налага , според мен няма да навреди.

# 99
  • София
  • Мнения: 11 945
Досега само четях, но е време да споделя и за моята борба.
През 2019 есента започна як косопад. Допитах се до фризьора си и той ми препоръча ампулите на Лореал Аминексил, както и един шампоан на Ревита.
Ползвах ги известно време, нещата се подобриха и спрях.
Есента на 2020 рязко косопадът се върна, но вече в ужасни размери. Струва ми се, че загубих четвърт от косата си.
И започнах отново с ампулите Аминексил, шампоана на Ревита, когато свърши, минах на Анафаза на Дюкре, капсули на Ревалид и Приорин.
От 5 месеца не съм спирала с козметиката, с капсулите в момента правя пауза.
Имам много нови къси косми навсякъде по главата.
Но ме е страх да спра с терапията, за да не започне отново.

Сешоар ползвам всеки ден.

# 100
  • Мнения: 39 051
Ех, Змия, завиждам ти за новите косми! Моя косопад е без поникване на косми и ми е толкова смътафръцано.

# 101
  • Мнения: 1 384
И аз ползвам сешоар след всяко миене.Преса и маша не ползвам.

# 102
  • София
  • Мнения: 11 945
Ех, Змия, завиждам ти за новите косми! Моя косопад е без поникване на косми и ми е толкова смътафръцано.
Първата зима нямаше нови косми. Може би не бе достатъчно времето, сега ще продължавам още два месеца - общо 7 месеца. Тогава ще направя пауза.

Майка ми е била със супер дебела и прекрасна коса, сега скалпът прозира много. Това ме уплаши и се заех сериозно.

Но не знам дали ще мога да продължавам с всичките терапии до живот.

# 103
  • Мнения: 1 538
Змия, Приоринът не е ли силен за постоянна терапия ?

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 98
Приорин може да се пие до 6 месеца и след това почивка.

Общи условия

Активация на акаунт