Косопад - 19

  • 41 948
  • 792
  •   2
Отговори
# 525
  • вкъщи
  • Мнения: 2 459
Момичета,феритинът ми е едва 9 . Какво трябва да направя, какво да пия? Желязото е в норма.

# 526
  • Мнения: 289
Момичета,феритинът ми е едва 9 . Какво трябва да направя, какво да пия? Желязото е в норма.
Желязо се пие, но е много относително. При такава липса хранителна добавка няма да ви помогне. Трябва си стабилна доза, а е опасно да си назначавате сама. Хематолог трябва да ви изпише след като е пуснал пълни изследвания. Покрай феритина и В12 намалява. Много важно било и от какво е причинена тази липса. Може да не може да го усвоявате и да пиете и да се натрупва в органите. Тогава пък причинявало рак. Такива нещ съм чела в интернет. Иначе и моя феритин е 8 и докато търсих из нета какво да пия попаднах на тази информация.

# 527
  • Мнения: 453
Ето най-добрите храни, които можете да ядете, за да насърчите растежа на косата:
  1. Яйца.  Яйцата са чудесен източник на протеини и биотин, две хранителни вещества, които могат да насърчат растежа на косата.
  2. Плодове.  Плодовете са заредени с полезни съединения и витамини, които могат да насърчат растежа на косата.
  3. Спанак.
  4. Мазни риби.
  5. Сладки картофи.
  6. Авокадо.
  7. Ядки.
  8. Семена.
  • моркови.  Не само очите, богатите на витамин А моркови осигуряват отлично подхранване на скалпа.
  • Сини сливи.  Ако косата ви страда от сухота, изтъняване, скованост, обезцветяване или падане на косата, изчерпването на запасите от желязо може да бъде виновникът.
  • Зелен грах.
  • Овес.
  • Скариди.
  • Орехи.
  • Яйца.
  • Млечни продукти с ниско съдържание на мазнини.
  • Храни, богати на лизин
  • Месо, особено червено месо, свинско и птиче месо.
  • Сирене, особено пармезан.
  • Определени риби, като треска и сардини.
  • Яйца.
  • Соя, особено тофу, изолиран соев протеин и обезмаслено соево брашно.
  • Спирулина.
  • Семена от сминдух.
 Веган
  1. Киноа.  Киноата е нещо повече от просто прищявка.
  2. Леща.  Лещата е чудесен източник на протеини и лизин.
  3. Фасул.  Включително боб, фасул и черен боб.
  4. Темпе.
  5. Соево мляко.
  6. Шамфъстък.
  7. Тиквени семки.
 Надявам се това да помогне.  Ще опитам някои от тях.  Диетата ми определено се нуждае от подобряване.

# 528
  • София
  • Мнения: 9 937
П.С: някой има ли мнение за така наречените Functional medicine doctors? И дали има такива в България?
Детокс Център, те се доближават най-много до това понятие.6 месеца, та ако не  и повече бях техен пациент.
Бях изключително доволна от отношението и загрижеността, но за съжаление не постигнах никакви трайни резултати.
Скрит текст:
Сега се сетих и , че някой беше питал за пишман “трихолозите” от център Лилия...
Първо те не са никакви трихолози...освен ако не са изкарали някаква допотопна диплома междувременно.
Ако имате излишни пари дайте ги по-добре за благотворителност!Или за почивка, качествена храна, но не и на тия измамници!На камерата им се вижда точно толкова, колкото се вижда и на увеличително огледало в домашни условия.Тя явно е сложена там само и единствено за Уау ефект.Самата Лилия Арсова е с доста изтъняла и разредена по темето коса.Те разбират от косопад, колкото аз разбирам от ядрена физика.Целта им е единствено и само да си продават съмнителната козметика.Аз се завъртях там много за кратко, питаха ме дали съм медицинско лице..и не можеха да ми отговорят на нито един въпрос.С всички клиенти процедират по един и същи начин, мои приятелки също се опариха.Пилинг, козметика, изследвания в лаборатория и доктори с които са сключили договор.
Скъпо ли излиза "лечението" там и кои услуги си заслужават (доста са ми близо)? Аз също имам комплексни проблеми и мисля с пречистване да започна.
 
Странно защо денталната мед-на у нас е в такъв разцвет и дори световно ниво, а за нещо също много често срещано - е на посредствено ниво...

# 529
  • Мнения: 23 067
Скъпо е лечението в Детокс, но дотук съм повече от доволна аз.
Кои процедури- зависи от какво има нужда човек.

# 530
  • Мнения: 72
Здравейте,родих преди 2 месеца,но ми се появи пърхут,косата ми се омазнява доста по-бързо и за капак започна да пада. Какво бихте ми препоръчали ? Винаги съм използвала head & shoulders и никога не съм имала такива проблеми. 😔

# 531
  • Мнения: 146
Здравейте,родих преди 2 месеца,но ми се появи пърхут,косата ми се омазнява доста по-бързо и за капак започна да пада. Какво бихте ми препоръчали ? Винаги съм използвала head & shoulders и никога не съм имала такива проблеми. 😔

За пърхот много помагат шампоаните Clear. Аз никога не съм имала, но няколко мои познати се успешно се пребориха с пърхота именно с тях.

# 532
  • Мнения: 5 029
Здравейте, сутринта мъжа ми ми каза, че косата ми е останала наполовина след раждането и се уплаших. Наистина събирам няколко топки на ден. Пия витамини за коса и кожа май на Абофарма, но няма ефект. Моля ви кажете ми нещо специално за косопад след раждане. Витамини или спрей (едно време се пръсках с хининова вода, но не помня на коя марка беше добра). Нямам време за маски за коса, отвари и тн заради малчо, така че ще съм благодарна някой да ми каже витамини, хапчета или спрей. Благодаря!

Пс- понеже не усвоявам фолиева и Б12  знаете ли дали имат връзка с косопада? Пиех метилирани форми през бременността, но ги спрях. Мисля, че Б12 помагаше, но и време да чета нямам.......

# 533
  • Мнения: 453
Здравейте, сутринта мъжа ми ми каза, че косата ми е останала наполовина след раждането и се уплаших. Наистина събирам няколко топки на ден. Пия витамини за коса и кожа май на Абофарма, но няма ефект. Моля ви кажете ми нещо специално за косопад след раждане. Витамини или спрей (едно време се пръсках с хининова вода, но не помня на коя марка беше добра). Нямам време за маски за коса, отвари и тн заради малчо, така че ще съм благодарна някой да ми каже витамини, хапчета или спрей. Благодаря!

Пс- понеже не усвоявам фолиева и Б12  знаете ли дали имат връзка с косопада? Пиех метилирани форми през бременността, но ги спрях. Мисля, че Б12 помагаше, но и време да чета нямам.......
Yan25,
Разбирам тревогата ти, след родилен косопад, стрес, хормонален дисбаланс, генетично или липса на витамини много могат да са причините за косопада.
Определено липсата на В12 също:
"Резултатите от това проучване от ноември 2018 г. показват, че при всички пациенти с подобен тип косопад и неприятни усещания по скалпа трябва да се прави изследване на нивата на витамин B12 и да се пробва добавяне на витамина дори и нивата да са в норма, особено когато стойностите на витамин B12 са под 550 pg / mL."
Само със спрей или само с витамин е доста трудно да се постигне успех в борбата, трябва да е комплексна грижа, след кръвен тест да се видят резултатите и да се вземат добавки. Хранене,по малко стрес, време за почивка/ все неща трудни за постигане от мама на малко бебоче/
Ампули, готови маски,домашни еластайзери. Бях чела,че е възможен косопа при силно дехидратиран скалп и коса. Така,че пиенето на вода е найстина част от дългият процес на възстановяване на косата.
Трудното е,че е много индивидуално,това което работи за някои не винаги е ефикасно при друг.
Разбирам,че е уморително и трудно да съчетаваш грижата за детенце с време за теб,но усилията си заслужават.

# 534
  • Мнения: 100
Здравейте,
Има ли някой, който е правил пълен курс с CYJ Hair Filler и може да сподели за ефикасността на продукта?

# 535
  • Мнения: 3 325
Здравейте, записвам се и аз. Преди 2 месеца смених континентите, и не знам дали е от промяната на климата, водата или друго, започнах да забелязвам предната част на косата ми да оредява. Пътя ми е значително по-голям, и отстрани доста навътре е само бебешка коса. Винаги съм имала коса за 2-ма и сега доста се плаша от това.
Тук масово препоръчват миноксидил 2%, някоя да има отзиви, също така го виждам на много марки с различни цени.

# 536
  • Мнения: 146
Здравейте, записвам се и аз. Преди 2 месеца смених континентите, и не знам дали е от промяната на климата, водата или друго, започнах да забелязвам предната част на косата ми да оредява. Пътя ми е значително по-голям, и отстрани доста навътре е само бебешка коса. Винаги съм имала коса за 2-ма и сега доста се плаша от това.
Тук масово препоръчват миноксидил 2%, някоя да има отзиви, също така го виждам на много марки с различни цени.

Аз ползвам миноксидил 2% (Regain) от 3 месеца и косопадът не намалява. Ако има промяна ще споделя пак.

# 537
  • Мнения: 289
2% миноксидил го дават, че е слаб. Пробвайте 5%.,но нали знаете, че при миноксидила има ефект само, докато го ползваш. След като спреш да го употребяваш косопада се завръща.
Аз имам питане към момичетата, ползвали Spectral DNS- за колко време ви стигна и как го пръскате? Някъде четох, че 10 впръскания били достатъчни и ако го ползвам правилно трябвало да ми стигне за месец.
10 впръскания са ми силно недостатъчни и едно шише на мен ми стига за седмица 🙄

# 538
  • Бургас
  • Мнения: 98
По принцип при миноксидила дозата е 1 мл сутрин и 1 мл вечер , това отговаря на 10 пръскания . При спектрала е същото и пръскането на по - голямо количество не дава по - добри резултати . На мен Спектрал ми е изписан веднъж дневно на оределите места . Засега при мен няма съществен ефект. Стига ми за повече от 1 месец.

# 539
  • Мнения: 289
Да, но аз пръскам цялата глава сутрин и вечер. 10 пръскания са ми доникъде...
На мен ми казаха да го ползвам 6 месеца? Вие колко време го ползвахте?

Общи условия

Активация на акаунт