Поставяне на леща в окото при катаракта . Моля ви за спешна помощ

  • 2 653
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Преди 3 месеца правиха тази операция на едното око на баща ми, но той все още вижда размазано и няма почти никакво подобрение. Отиде при друг офталмолог и той му каза, че операцията е успешна, но има нужда от 10 лазера на очните дъна. Той вече започна да ходи, но все още няма никакво подобрение. Очите му постоянно сълзят, сутрин вижда горе долу добре, но после отново зрението е размазана.Той има диабет .

Кажете сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Как да процедираме?

# 1
  • Мнения: 10
Контрол над диабета и продължавате с лазерите. Целта е да не става по-зле, защото от диабета може да изкърви кръвоносен съд в ретината и да загуби и малкото зрение, което има.
Сълзенето е от възрастта. Може да си капе “изкуствени сълзи” за овлажняване.

# 2
  • Мнения: 280
Контрол над диабета и продължавате с лазерите. Целта е да не става по-зле, защото от диабета може да изкърви кръвоносен съд в ретината и да загуби и малкото зрение, което има.
Сълзенето е от възрастта. Може да си капе “изкуствени сълзи” за овлажняване.

Знам че той има кръвоизливи в очните дъна. Охх какво да правим
Той е на 59

# 3
  • Мнения: 10
Контрол над диабета и продължавате с лазерите. Целта е да не става по-зле, защото от диабета може да изкърви кръвоносен съд в ретината и да загуби и малкото зрение, което има.
Сълзенето е от възрастта. Може да си капе “изкуствени сълзи” за овлажняване.

Знам че той има кръвоизливи в очните дъна. Охх какво да правим
Той е на 59

Вие вече правите- предприето е лечение. Доверете се на офталмолога ви, слушате съветите, прилагайте лечението.
Предполагам е правена цветна снимка ( флуоресцентна ангиография) и ОСТ( очен скенер), за да се установи типа на диабетната ретинопатия.
Борбата е тежка за запазване на зрението, особено при диабетици.

Колко процента е зрението на баща ви?

Обърнете внимание и на другото око, понеже и то най- вероятно ще е в подобно състояние.

Междувременно посетете ендокринолог, за да се види терапията за диабет дали е адекватна.

Последна редакция: пн, 22 фев 2021, 11:31 от babyposh

Общи условия

Активация на акаунт