Безмилостен град - Zalim Istanbul / Актьорите преди и след сериала

  • 34 861
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 042
Недим не беше изпълнен със злоба, но всичко се преобърна когато Дженк му "отне" любимата жена, единствената която го прие такъв какъвто беше в инвалидния стол. Тази, в която Недим видя своето спасение от всичко лошо. Това преобърна всичко в него. Защото освен, че Дженк е участвал в отнетия му живот до момента, по този начин му отне и по-светлото бъдеще.
И като споменаваме въпросната сцена в офиса... точно там Дженк за пореден път ме разочарова заради отношението си към Недим. “Всичко, което мислех за мое е твое“. Нали така му каза и отново побягна нанякъде? Без Недим по какъвто и начин да го е предизвикал.

# 706
  • Мнения: 9 027



Лека нощ!



# 707
  • Мнения: X
Недим не беше изпълнен със злоба, но всичко се преобърна когато Дженк му "отне" любимата жена, единствената която го прие такъв какъвто беше в инвалидния стол. Тази, в която Недим видя своето спасение от всичко лошо. Това преобърна всичко в него. Защото освен, че Дженк е участвал в отнетия му живот до момента, по този начин му отне и по-светлото бъдеще.
И като споменаваме въпросната сцена в офиса... точно там Дженк за пореден път ме разочарова заради отношението си към Недим. “Всичко, което мислех за мое е твое“. Нали така му каза и отново побягна нанякъде? Без Недим по какъвто и начин да го е предизвикал.
Мнението ви звучи логично от гледна точка на наблюденията на зрителите, но сценаристите и тук доста се поизложиха. Не след дълго след въпросното "преобръщане", Недим разбра, че брака на Джемре не е истински и всичко е заради това, че тя иска да му помогне и да е близо до него. Имаше и една сцена между Недим и Дживан, в която Недим обясняваше, че от малък е чакал отмъщението, сега е дошъл момента и ако се отдаде на любовта си няма да може да отмъщава.С тази сцена, сценаристите ни показаха, че нищо не се е "преобърнало" с брака межди Джемре и Дженк.
Самия Дженк също не е светец, винаги когато стане въпрос за обичта на баща си, за това кое е негово и кое на Недим си показва рогата. Това от една стана се дължи и на пренебрежението на Баща му към него, а от друга, много добре се използва от майка му, за да го държи в ръцете си и да го манипулира.

Последна редакция: пт, 02 апр 2021, 01:00 от Анонимен

# 708
  • Мнения: 2 449
Аз предпочитам да отмина - и ако мога, да помогна. Това е още по-гадно за този, който очаква да получи отмъщение. Не го получава
В това няма логика. Някак не си представям от кое ще й е гадно на Шенис ако Недим не отрази поведението й през годините и се прави все едно, че нищо не е било. Докато сега поне й трепери под лъжичката. Не мога да я съжалявам. Нито искам да й се размине. И наистина ми е странно да искате от Недим с лека ръка да забрави за всичко причинено му. От Шенис с действията й, от Дженк с бездействието му. Защото бездействието на Дженк през всички тези години е равносилно на действията на майка му. И ако можем да го оправдаем когато е бил дете, вече като голям мъж е непростимо,че не се е опитал да промени нещо. Явно това е имал предвид Недим с думите, че с една нощ не могат да се изкупят 20 години.
Повярвай ми, не само има логика, но и е невероятно удоволствие. Защото земята е кръгла и рано или късно враговете ти опират до теб и идват да молят. Тогава е истински кеф да им помогнеш. Защото си продължила, а те са там, в миналото.
Отмъщавайки, Недим става Шениз. С какво е по-добър от нея? Бил е наранен? Тя също. Бил е тъпкан? Тя също. Защо да оправдаем Недим, но не и Шениз. Той бил дете. А детето на Джерен не е ли също дете? Недим искаше да го използва за отмъщение. Е, с какво е по- симпатичен от Шениз?
Онзи цитат, за който Розичката говори казва всичко. За Недим любовта не е на първо място, за него има нещо по-голямо и важно. Нима Шениз не жертва дори любимия си син за "нещо по-важно и голямо"?
Е, как тогава Недим е добрият, а Шениз злата, когато са еднакви?

# 709
  • Мнения: 208
Ще изразя мнението си в скрит текст, за да може който гледа сериала по БТВ, да не разбира какво ще се случва за напред.

Скрит текст:
Както и повечето от вас и аз се издразних на накъсаните епизоди по БТВ и изгледах сериала онлайн със субтитри. Първоначално много харесвах Недим и се дразнех на Дженк. В очите на Недим се виждаше добротата му, това че не е лош човек и въпреки, че е осакатен, няма лоши чувства в сърцето му. Сещам се даже и за сцената в която Агях заведе Недим с количката в офиса и Недим ясно даде да се разбере, че както и като малък, така и сега не е искал компанията и всичко за себе си.  Дори се ядоса и счупи портрета на баща си. След като оздравя, незнайно защо, сценаристите решиха коренно да променят образа му, да го изпълнят с омраза и да започне да отмъщава. Потъпка любовта си към Джемре и започна много грозно да отмъщава на всички, дори и на чичо си, който цял живот е давал мило и драго за него. В същото време образа на Дженк започна да се изчиства все повече и повече, стана влюбен и отдаден на Джемре. Прие, че тя не го обича, но въпреки това остана до нея знаейки, че от това само ще го наранява. Някак си от нищото, измислиха и това, че е болен, за да се откаже от любовта си и да отдаде последните дни на сина си. Джемре явно също виждаше, че Недим не е човек, който може да бъде обичан и тя се отказа от него. Дори с майка си се върнаха сами към родното си място. На финала, доста нелогично за мен, непоколебимата Джемре бързо се съгласи с молбата на вече мъртвия Дженк, да гледа племенника си и да стане награда на Недим като се ожени за него. Така в сериала, както повечето от вас, така и аз останах с доста смесени чувства. Много нелогични обрати, много разтягане във времето, а накрая направо го претупаха. Но може би това е и била идеята на сценаристите, да запомним сериала с това, че в живота не всичко е логично и накрая победителите не заслужават победата си.

Така е, животът наистина е нелогичен. И хората не са черни и бели. В повечето случаи са сиви, а някои и 50 нюанса сиви Grinning  Аз имах други очаквания, за момента, в който Недим ще  се изправи на крака. Харесваха ми тези негови малки жестове докато беше неподвижен. Как  докосваше ръката на Дженк,  как се радваше като  го вижда . Интересно ми беше какво са намислили сценаристите? Чудех се какво ли ще стане като проходи. Защото беше ясно, че чакат големия сюрприз, иначе при толкова болногледачки, веднъж не го сресаха и обръснаха. Бях в очакване на чудото , но не би.....
А сцената, която е  постнала BlackRose  Heart ми е една от любимите. Не знаех, че вече друг сценарист я е писал. Затова ще сложа превод отдолу. Гласът на Озан е супер! Обожавам го!  Благодаря за огромния труд на всички момичета превели този сериал . Преди малко си пуснах бтв то......ужасТ някакъв......

 
Недим: Като дете също беше такъв. Син на майка си.  Винаги...такъв амбициозен....винаги ...такъв завистлив.
Дженк:  Карай я по-бавно, ако искаш. С това темпо няма да оцелееш до утре.
Недим:  А ти  много ще плачеш за мен, нали?
Дженк:  Да, май това ще бъде главната тема тази вечер. Но не мисля, че татко ни постави на тази маса за това.                 Затова сега ще го викна , а ти хубаво ще му разкажеш всичко, което имаш за казване.
Недим:  Завиждаш ми дори за баща си, нали?
Дженк:  Чудесно, започна от татко. Давай по ред, принце...За какво още завиждам?
Недим:  Всичко. Всичко. Всичко, което е мое....Например.....Жена ти....Защото дори жена ти е моя. Научих.... научих всичко...научих...Знам всичко. Там, където отидохме.....на медения месец  Джерен  постави скрита камера във вашата стая. Видях всичко. Снощи научих цялата истина. Да...Разбрах това, че Джемре не обича теб, а мен.
Джемре SMS:  Не спя, чакам те. Ще  приключим това нещо. Не издържам!
Агях:  Не гледай, Агях, не гледай! Остави, нека момчетата поговорят на спокойствие. Остави ги, какво правиш!
Недим: Гледайки ме право в очите, ми каза, че сте се влюбили. Каза , че те обича. А аз...като глупак....ти повярвах без да се усъмня. Кажи нещо......кажи нещо.....Кажи нещо!
Дженк:  Ти ми кажи, ти! Ти ми кажи нещо!
Агях:   Остави ги , остави! Затвори си очите. Нека се карат. Нека! Щом са решили така, да го направят.
Дженк:  Щом вече си научил всичко, защо все си още тук? А? Защо? Защо си с мен, а не си до нея? Хайде кажи. Хайде кажи! Защо не си до нея, а си тук?  Хайде....хайде...хайде,  Недим,  хайде кажи!  Говори, не те чувам. Добре, научил си всичко, браво! Браво, шампион, браво! Научил си всичко...А после? Защо не дойде и не я взе от мен? Защо не отмъсти за това, което си научил? Защо сега тя  чака мен вкъщи? Хайде кажи...хайде кажи,  Недим! Добре обича теб. Добре е, нали? Момичето обича теб. Защо не летиш към нея? Хайде, лети!.... Защото аз щях да летя. Ако тя бе обикнала мен...щях да летя, да летя! Но ти си все още тук! Защо?
Недим:  Точно както в миналото. Ти стоиш на краката си до мен, а аз те слушам от мястото, на което седя.
Дженк:  Не ми разказвай приказки! Защо?
Агях:   Казвай! Оправихте ли проблема?
От телефона: Оправихме го, господин Агях. Запазихме съдържанието, но заради сигурността всичко е шифровано.
Недим:  Защото.....има нещо по-силно от любовта.
Дженк:  Жалко!
Недим:  За какво? За какво да е жалко?
Дженк:  За любовта......Ако за теб има нещо по-силно от любовта......то е жалко, че я наричаш " любов"!

HeartHeartHeart

# 710
  • Мнения: 9 027
Ох много имам са кажа за този сериал и за кашата от него,но ще си спестя.


# 711
  • Мнения: 2 449
Ох много имам са кажа за този сериал и за кашата от него,но ще си спестя.



А аз бих искала да ги чуя. Ще ми е интересно

# 712
  • Мнения: 2 661
Да беше “полетял” така и към детето си.

# 713
  • Мнения: 4 461
Не мога да повярвам, че има хора които оправдавят Шениз и я сравняват с Недим. Или натам Недим ще стане изрод и ще осакатява деца или аз все така ще се чудя.
За мен има голяма разлика да нападаш невинен и виновен.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 2 236
Не мога да повярвам, че има хора които оправдавят Шениз и я сравняват с Недим. Или натам Недим ще стане изрод и ще осакатява деца или аз все така ще се чудя.
За мен има голяма разлика да нападаш невинен и виновен.
Не се притеснявайте! Тези, които вредиха, си бяха самодостатъчни - Недим не им беше в категорията. Той просто излезе от тия "Куче, което лае, не хапе".

# 715
  • Мнения: 2 449
Не мога да повярвам, че има хора които оправдавят Шениз и я сравняват с Недим. Или натам Недим ще стане изрод и ще осакатява деца или аз все така ще се чудя.
За мен има голяма разлика да нападаш невинен и виновен.
Нима Недим не каза в снощния епизод, че бебето на Джерен трябва да плаща за грешките на родителите си, така както той е платил, макар да е бил дете? Или той е светата невинност и има право, защото е бил ощетен и трябва да си отмъсти?

# 716
  • Мнения: 9 027
Тийзъра на новия сериал на Озан

https://www.instagram.com/p/CNK2dlMn1eH/?igshid=1xqtnkm0ayemo

# 717
  • Мнения: 4 461
Не мога да повярвам, че има хора които оправдавят Шениз и я сравняват с Недим. Или натам Недим ще стане изрод и ще осакатява деца или аз все така ще се чудя.
За мен има голяма разлика да нападаш невинен и виновен.
Нима Недим не каза в снощния епизод, че бебето на Джерен трябва да плаща за грешките на родителите си, така както той е платил, макар да е бил дете? Или той е светата невинност и има право, защото е бил ощетен и трябва да си отмъсти?
Не съм гледала снощния епизод. И все пак има разлика да кажеш нещо и да го направиш.

# 718
  • Мнения: 9 027



Сега се чудя линията която ги разделя да не тръпчинката на бузата на Озан / Синан/
Майко много се заинтригувах чакам Синем и Синан с десет очи




Озан е в тренд листа

# 719
  • Мнения: 1 223
И аз съм доста заинтригувана, но се очертава бая тежък от тийзъра.

Общи условия

Активация на акаунт