Дългокърмещи майки - да пообщуваме

  • 15 421
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Напоследък не знам защо понякога ми показва млякото, което изсуква - насмуква се и отваря пълна уста да надникна или пък изплюва доволна малко млекце наоколо Simple Smile.
Мая понякога само се докосва до гърдата и обявява, Няма повече, искам лявото! Понякога й показвам, че има още мляко - стискам капчица; но тя започна да се забавлява от това и да ме кара ей-така по средата на сукането да й покажа има ли още, та се отказах.

Вечер като легне, обявява 'Искам моля, ам! Дай ми дясното. Това ли е дясното?'...'Няма повече, сега - лявото'...'Няма повече, лека нощ!' и ми обръща гръб да спи.

Котката ни беше бременна, един ден я гали и дотичва извънредно радостна при мен: 'Мамо, ела да видиш какви малки моля, амчета има!' Laughing

# 16
  • Мнения: 1 283
Привет и от едно 2-годишно кърмаче! Grinning

Ходенето на градина ни най-малко е намалило желанието й да суче! Wink

Понякога ми дотяга  Tired от безспирното нощно сучене,но бързо ми минава! Wink

Има дни,в който не се чувства добре и кара само на кърма. Hug

Освен това кърменето е идеално за дълги пътувания. Peace преди 2 месеца бяхме на пътешествие с колата на 4000 км. #Crazy и сучейки изпътувахме цялото това разтояние без нерви и плач! Heart Eyes

Целувки на всички млекопиталчета от нас! baby_neutral Laughing

# 17
  • Мнения: 473
Здравейте и от мен,
Мартин е на 2г. и 6 м. и идея си няма че някога може и да спре да суче. Мисля, че такова нещо като естествено отбиване при него няма да се прояви. Има моменти когато се е залисал с нещо и не си търси "макото", но когато е кисел и не е на кеф - може да виси и да си "цока дугото " или "дай сега това мако" часове.
Ходя на работа от както стана на годинка. Тази есен направихме опит  да тръгне на ясла, но бързо се отказах по ред причини.
понякога ми дотяга честно казано - особено когато се буди по.често нощем от разни неразположения, но пък от друга страна си мисля ако не го кърмех дали толкова лесно щях да го приспивам отново през нощта/естествено не/.
Така че засега продължаваме да сме в отбора.

# 18
  • Мнения: 127
Да се запиша и аз (и бездруго напоследък толкова рядко успявам да вляза във форума - а сега и тема баш като за мен  Heart Eyes). Цветина е почти на две години и три месеца и напоследък сучем само вечер преди заспиване. Аз съм от тези, които късно повярваха във форума (признат грях не е грях  Praynig), затова ние от самото начало сме с режим и нощна пауза (по нейно настояване, иначе аз първия месец тъпо и упорито я будех нощем да суче, докато накрая не се съгласих с приятелки и баби, че трябва да оставя детето да се развива:). На десет месеца вече се беше отказала сама от всички кърмения, освен сутрешното и вечерното. Около годината спря да се буди и сутрин, а малко след това тръгна да й става безинтересно и вечерното. Но когато беше на година и четири месеца аз се върнах на работа и дотам бяхме с отбиването. За нула бройки си върна и сутрешното кърмене, а когато след два месеца се разболя за първи път в живота си, аз научих що е това нощно кърмене и има ли почва у нас  Laughing

И на мен, като на Хапка, ми се налага често да отговарям на въпроси дали още кърмя и докога. Често ми се налага да се боря и с предразсъдъците да бабите. Особено през пролетта на тази година, когато отидох в командировка за пет дни (реално това беше първото ни разделяне). Девойката си плакала за мама и цици всяка вечер, дори се навила да се обаждат на една приятелка, която кърмеше по това време, за да й носи цици  Wink Аз цедях по малко на ръка сутрин и вечер, повече за собствено успокоение, отколкото за нещо друго (иначе инволюцията и при мен май дойде отдавна). Като се върнах, противно на очакванията ми, не ме нападнаха още на летището, но вечерта "ритуала" си протече, сякаш нигока не е прекъсвал, за ужас на майка ми и свекърва ми, които смятаха, че това ще е краят.

Никога не сме се кърмили навън, така че нямам проблем с "нападения" на обществени места. От три седмици ходим на ясли, където се адаптираме сравнително бързо. Не съм казвала на сестрите там, че още се кърмим, защото не мисля, че е необходимо - тя знае, че само циците на мама пускат мляко и не си търси другаде.

Понякога, като се наяде като за световно на вечеря и после поиска да суче няма и половин час след това, направо й се чудя къде го събира. Един-два пъти съм се опитвала да й предложа нещо друго (спомних си една стара тема тук, в която Ива Д беше споделила подобен опит). Казах "Избирай - да сучеш, или да ти прочета приказка?". Отговорът беше "Първо цици, после приказка". Когато все пак я помолих да избере само едното, избра приказката. С баща й се спогледахме учудено, но все пак решихме да пробваме. Прочетохме няколко приказки, тя се измори и аз оставих книгата. В момента, в който я гушнах, тя се изправи в леглото и каза - "дай цици, после спим!"  hahaha

В интерес на истината, кърменето не ми тежи вече (в началото се чувствах далеч по-гадно!). Но ме е яд, че покрай връщането ми на работа се научи да спи в нашето легло (преди никога не го е правила!) и аз се предадох. А иначе денем (когато си е вкъщи) си заспива съвсем сама, в нейното легло, с някоя книжка. Абе манипулаторка и това си е!

# 19
  • Мнения: 535
Сега с гордост и аз мога да кажа, че започвам наистина дългото кърмене Laughing Вече година и един месец сме пристрастени и двамата и мога да кажа, че лично аз нямам абсолютно никакво желание да спирам. От месец съм на работа и макар отначало да ми беше адски трудно, както и на него де, сега и двамата свикнахме с новия режим и се кърмим, когато съм вкъщи- сутрин, понякога след обяд и вечер, а за нощите направо не ми се разправя ooooh! От една седмица вече е и на кухня, но засега не може да си изяде храната, което е и нормално(досега никога не е ял толкова много твърда храна).
Влади няма никакви признаци на отбиване, макар че майка му мина през много стресови ситуации и й беше адски трудно и да чете и да гледа кърмещия се Владко. Наясно съм, че вече кърменето не е храна за него, а близост с мама и съм готова да поема отговорността да съм утешител Wink Flutter Сега всеки път като се удари лошо или, когато му се кара някой ме поглежда жално и тичка за да суче(което не е най- добрият възпитателен метод, но карай...). Голям палавник е и ми се изправят косите като го виждам какъв е беладжия.  Crossing Arms Crazy
Понякога се кърмим и навън(преди се случваше много по- често, но сега няма как). Жалкото е, че сега ми предстои да започна работа на още едно място и съботата ми също ще е заета, дано да свикне и с тази промяна.
Нощем се буди в зависимост от нервността на мама- ако мама е много притеснена, може цяла нощ да не спира да суче, ако мама е спокойна- не се събужда нито веднъж. Но такива случаи засега са мноооого рядко  Outta Joint
Поздрави на всички дълго кърмещи майки  bouquet Възхищавам ви се Hug

# 20
  • Мнения: 8 462
Ето ме е мен.Уж вече извън сектата,но кой знае защо още чета тук. Laughing
Кърмихме се година и седем месеца.Прекрасно време,полезно за бебчо и мързеливо за мама.Няма изваряване на шишета,няма разходи за мляко,удобна опаковка,подходяща температура и всички там екстри.Кърмачески срещи,приятни хора и запознанства и т.н.  bouquet
В момента,в който взе леко да ми писва,или от мен да мине-малко след този момент -малката взе,че ме разбра и съжали и се отказа да суче,за което съм и безкрайно благодарна.Разбрано дете излезе,не ме тормози повече.Сега си пийва млекце от шише,заспива върху мама и изобщо не и идва наум да търси нещо друго.
Със Сладката хапка щяхме да правим частно училище за дърти кърмаци,но....дезертирах.Сори! HugТя да поеме щафетата,аз бях до тук.Радвам се на дългокърмените и завиждам на търпението на майките им,аз нямах такова.
Като казвам,че съм кърмила година и седем ме обявяват за герой. JoyТайно обаче ме имат за леко смахната.Ако почетат тук,ще разберат,че не съм сама/много двусмислено/ Wink,ние сме на всеки километър.
Бу,що се тормозиш?Кърми и пей! Grinning

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:58 от Емия

# 21
  • Мнения: 473
"Избирай - да сучеш, или да ти прочета приказка?". Отговорът беше "Първо цици, после приказка". Когато все пак я помолих да избере само едното, избра приказката. С баща й се спогледахме учудено, но все пак решихме да пробваме. Прочетохме няколко приказки, тя се измори и аз оставих книгата. В момента, в който я гушнах, тя се изправи в леглото и каза - "дай цици, после спим!"  hahaha

Хм, от две седмици и ние сме на този вариант. Една вечер, след едночасово четене и мляскане едновременно скръцнах със зъби и казах - Избирай - или книжка и или мляко!
Отговорът беше: Пъво мако, посе кижка тети мамо моя те! -
 в превод - първо мляко после чети книжка мамо моля те hahaha
и сега вече си знае - или книжка или мляко

# 22
  • Мнения: 3 550
Хайде, барабар Стейси с кърмачките! Кърмакът е на 1 г.6м. и кусур. Кърмим се по 4-5 пъти в денонощието минимум. Е, понамаляла е кърмата, не е като при новородено. Вече показва от коя гърда иска да суче - лявата или дясната, както и кога да ги сменим. Не е егоист, дели ги с мечока, количката и др.  Joy Така де, и те трябва да се заситят. Опитвал е дали ще мине номера при баба му и баща му, но те категорично отказват да му дадат.  Naughty
Навън от известно време не съм кърмила, пък и той не се е сещал. След хомеопатична намеса спря да се буди по 1000 пъти нощем от зъбоникнене, но призори към 4-5 ч. си иска и го взимаме при нас на спалнята.
Не съм си поставяла срокове за отбиване. Ще чакам първо зъбите да поникнат, после - да инволюирам.  Grinning Кой знае, може някоя нова бременност да пришпори нещата.

# 23
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Не съм си поставяла срокове за отбиване. Ще чакам първо зъбите да поникнат, после - да инволюирам.  Grinning Кой знае, може някоя нова бременност да пришпори нещата.
И аз така. Тя все още е с 16 зъба и въобще не личи да се задават другите 4 кътника. Така, че няма да е скоро това отбиване ми се струва. Ама докато иска ще давам. Има някои вечери, особено сега като тръгна на ясла и е болна през 5 дни, при запушен нос или просто ей така лапа зърното но не суче и почти веднага казва не искам Ту-ту. Може да я моля и да й навирам, но няма да се съгласи да суче.

# 24
  • Мнения: 1 101
И аз съм в отбора. Кърмачко е на 1 г. и почти 5 месеца. Кърмим се много, нощем също, заспива само сучейки. За сега изобщо не се замислям да се отбиваме, когато той реши че е готов - тогава. Догодина от пролетта ще го дам на ясла, аз започвам работа, та ще видим как ще се справим. На този етап, ми се вижда много сложно, но знам че нещата ще се наредят. Писнало ми е и на мен да го отговарям на въпроси и забележки от рода "До кога ще къримш?", "Кърмата ти вече за нищо не става, тя си е гОла вОда", "Колкото по-късно го отбиеш, толкова по-трудно" и т.н. Но вече свикнах. Не парадирам с това, че все още се кърмим. Знаят само хора, които са ме питали. Кеф ми е да кърмя, дребчо е пристрастен, така че не мисля да го лишавам насила от нещо, което му носи такова удоволствие. Само ако откараме кърмейки се и след като стане на 3г, ще се замисля да го насиля, защото имам едни мои съмнения (може би, безпочвени) как би се отразило кърменето върху психиката на вече порастнало и започващо да се осъзнава момченце... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 586
На мен ми е любопитно с ревността как сте?...

Няма ревност при нас в това отношение  Laughing

Понеже и аз по едно време й изстисквах по няколко капчици на зърното, от тогава все разправя, че цицата "пуаче" (плаче)  Grinning.

# 26
  • Мнения: 127
На мен ми е любопитно с ревността как сте?...

И при нас няма ревност, но пък няма и споделяне  Wink Когато баща й каже някоя вечер, че е време да спре да суче, защото на мама циците са намалели драстично, тя не реагира. Но ако й каже, че иска тя да се откаже, за да останат за него, го поглежда така дяволито и отговаря толкова категорично "НЕ!", че той излиза от спалнята,  залитайки от смях Joy Понякога им казвам, че това все пак си е МОЕ притежание, ама мисля, че и двамата хич не ме приемат насериозно  Heart Eyes

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде и ние да се разпишем в тази дългокърмаческа седянка bowuu
Дребната е на година и почти 10 месеца и продължаваме да си сучем с голямо удоволствие Grinning За разлика от повечето обаче очевидно моето маймунче е чувало нещо за естественото отбиване... Не че сме стигнали чак дотам - но преди около месец-два (т.е. далеч преди да тръгна на работа или да й се наложи да се разделя с мен) изцяло по нейна инициатива рязко намали честотата на сучене и кърменията се ориентираха основно около съня. Суче в просъница рано сутрин по много пъти - между 5 и 7ч, както като беше новородена. После се събужда за ставане и забравя за циците - сеща се чак преди обедния сън (значи към 14ч). След събуждането следобед, ако е весела и й се играе, изобщо не се сеща. Привечер ако й закъснее вечерята, може да поиска едно междинно сукване и после преди заспиване - значи имаме 3-4 сучения дневно по нейно желание (никога не съм отказвала, кърмим си се и навън - хората, с които си общуваме, отдавна са навикнали да я гледат да ми се катери по скута и да се самообслужва с мимките, така че не им прави впечатление). Циците са елемент от приспиването, но не заспива сучейки (рядко се случва) - обикновено се насуква, а после ми обръща гръб, отива си на нейното легло (въведохме го преди няколко месеца и тя го прие с голям ентусиазъм, което не пречи да я взимам призори при мен, но по мое желание, не по нейно - тя си е хепи в нейното легло) и заспива сама.
Тръгването ми на работа засега не й се е отразило на кърмаческия ритъм - прибирам се наобяд, така че няма кой знае колко време, в което фатално да й липсвам. За нощите нищо не мога да кажа за момента - тя винаги се е будила веднъж към 1ч, за да суче, това си е закон божи - буди се и сега, а от една седмица влачи и хрема с кашлица, така че се буди често, но не мисля, че има връзка с мамината работа, а по-скоро с изчерпването призори на ефекта от сиропа за кашлица Confused
Засега нямам признаци на инволюция - като стискаме циците за игра, пръска очарователно според дребната, за което това е любима забава Laughing Но знам, че млякото явно свършва в един момент, защото вече се е случвало дребната да пусне, да ме погледне разочаровано и да заяви примирено - чупи си мимкитооо (превод - счупи се мимкито, няма повече мляко). Но пък когато каже `куси мимки (вкусни мимки) с доволна усмивка, се размазваме от кеф и двете Laughing
Животни (истински Rolling Eyes) и играчки кърмим на поразия - и аз (пробутват ми ги), и тя - като взех да отказвам аз да им давам мимки, тя започна да запретва роклички и блузи и да дава наред Laughing Интересното е, че когато ме види разстроена или се преструвам, че плача, веднага заявява - мимки - и се настанява да суче (не да ме кърми, слава богу Mr. Green).
Ревност има изявена, но не свързана с мимките - кикоти се много, когато баща й иска мимки - гледа го нахилено, но после веднага се настанява да суче тя, за да се увери, че са си нейни. Обаче не разрешава никой да ме гушка, да ми ляга на леглото и т.н., хленчи, дърпа и бута и си иска мама Grinning
На нас зъбите не ни се отразяват много на сученето - може би леко учестява нещата, но по-скоро като ефект се буди с пищене нощем и се успокоява на циците, обаче това е инцидентно и не се случва в продължение на дни примерно.
Това е - чакаме да видим какво идва по-нататък Grinning Определено съм с нагласата за естествено отбиване, а засега и обстоятелствата не ме принуждават да се намесвам съзнателно в ритъма на кърмене, така че ще ми е интересно да разбера как продължават нещата Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
Хайде и ние ще се включим в темата, макар че няма нищо интересно около нас  Rolling Eyes Кърмим се 1г. и почти 3м. Отскоро ни остана само сутрешното кърмене и не знам докога ще я караме така  Laughing.

# 29
  • Мнения: 22 899
Как ме разсмяхме,момичета. Laughing Хем ме развеселихте,хем ми стана тъжно ,че отдавна не кърмя Sad.Кърмих 12м,като Дани се отби сам.Храната му беше по-интересна и вкусна.Последните 2-3 месеца преди това имах мляко само в едната гърда и той сучеше от нея.В другата може и да е имало,но малко и на него не му се занимаваше да суче.Кърмих го на поискване,през ноща,като в един момент просто престана да ме търси.Минахме на адаптирано мляко.До 1,5г се будеше нощем за папане.Сега отказва да яде каквото и да е мляко. Confused

Общи условия

Активация на акаунт