Дългокърмещи майки - да пообщуваме

  • 15 463
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 462
И ние от вчера насам можем да се запишем в темата. На годинка сме вече. Предимно на кърма сме и няма никакви изгледи това скоро да се промени.

Отговорих си на въпроса: Защо зърната и ореолите са кръгли?

Минахме през кърмене по време на болест.

Минахме и през притесненията: "Леле, това дете е вече на годинка, а практически не яде нищо друго...", но попрочетох от тук от там и това преодоляхме.

Последна редакция: нд, 24 дек 2006, 18:20 от Poli.

# 241
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Честита Коледа и от нас!
МНого красиви мигове и сбъднати мечти,смях и радост!

# 242
  • Мнения: 186
Честито Рождество Христово! На всички майки и бебета, а и татковци, желая здраве и щастливи дни. И още кърмени бебета, които са на път.Добре , че ви прочетох, че и аз се питам какво ще правя с това нощно мрънкане.Обръща се към мен и си търси нещо, един път не му дадох и сме се заспали.Но следващия път не ми мина номера.Тия дни ходих на два банкета, леле какъв зор за заспиване е имал Емчо.Първия път с тати е минало по-лесно, нали си го познава , а и спи при нас.Но втората вечер със свеки, тя го почти не го е гледала, е било трудно.Като се обърнел към нея сънен и почвал рев.Понеже и кака му е спала при тях , му се е скарала леко и той млъкнал и заспал.Така че продължаваме смело с кърменето, въпреки някои приказки около мен.

# 243
  • Мнения: 3 595
Весела Коледа! Много сбъднати мечти и здрави кърмачета!

# 244
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Айви, честито! Grinning
Брей, не бях влизала в темата от няколко дена, а ти какви си ги наредила! Grinning
Точно и аз това си помислих - дали Ели не се е отбила заради бременността - ти преди няколко седмици се оплака натъжена, а я виж ти какво било всъщност Grinning Всяко зло за добро, нали знаеш Wink

# 245
  • Мнения: 2 282
Точно и аз това си помислих - дали Ели не се е отбила заради бременността
хехе, аз пък си помислих точно обратното, защото Иви се натъжи преди повече от месец, дали подсъзнателно (или не съвсем:) се връща в начална позиция  Grinning
Честита Коледа и Весели празници!
Желая ви здраве, късмет, добро настроение и много много любов!
Успех на работа, уют и разбирателство у дома!
Парички, естествено, да си позволите всички хубавини, които ви се приискат Simple Smile
И не на последно място - сладък, дълъг, спокоен сън, след който да се събуждате в чудесно настроение и да гушкате с кеф кърмачето си

# 246
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 496
Да се разпиша и аз в тази тема. Кърмя успешно вече почти 17 месеца. Проблеми никога не съм имала. ..(само началните страхове - стига ли? не стои ли гладен?..)Малкия вече е в период, когато надига блузи и дава знаци , че иска да суче, където го свари жаждата или глада.. Grinning Не смятам да отбивам скоро..ами ..това е:)

Весела Коледа на всички! Пожелавам много здраве и само хубави емоции през идващата година!

# 247
  • Мнения: 2 614
Честита Коледа! Да сме живи и здрави, много късмет и любов на всички!

# 248
  • Мнения: 3 810
Честита Коледа на всички кърмачки и техните бозайничета (които хич не постиха Laughing)!!!

Минахме и през притесненията: "Леле, това дете е вече на годинка, а практически не яде нищо друго...", но попрочетох от тук от там и това преодоляхме.

Сподели с мен моля те- източника за четене...(само да е на БГ) че мойто мъж взе да мърмори и да ме ревнува от Дима- особено нощем... Twisted Evil
И докога с това неядене? newsm78
Кога да очаквам да прояде? Sick

# 249
  • Мнения: 577
И аз да се разпиша тук и ние се кърмим вече година и един месец.Само вечер за приспиване,но все пак е нещо.ядеме всичко каквото ни се даде,не връща нищо.много съм щастлива от факта,че кърмя толкова време и всичко е благодарение на този форум.
Господ да ви пази,вас и вашите дечица и все повече майки да се присъединяват към нас.
Честито Рождество Христово.

# 250
  • Мнения: 462
На български мога да ти препоръчам само статиите във форума за педагогическото захранване. Виж на руски... Център Рожана.

Все пак колкото мога ще разкажа от себе си какво разбрах:

До годинката кърмата си остава основната храна. Ако следиш естествената проява на желание на детето за друга храна, то обикновено настъпва  след година. Доколкото споделяха мамите във форума - година и два месеца, и четири месеца. Когато на неподготвеното стомахче му даваш друга храна за която то не е готово се намалява  усвояването на кърмата. Която пък от своя страна е иделано адаптирана за твоето юначе. Т.е. опитвайки се да го натъпчеш с нещо друго, всъщност му отнемаш възможността да тегли необходимите му съставки от предназначената за него храна.  Освен това на тази възраст целулозата не се усвоява (или поне почти). Пише го в статиите и го виждам и на практика - дай на детето малко кубче варен морков и ще видиш какво ще излезе на изхода - абсолютно същото и по форма и по цвят. Пюрето по същия начин минава. Т.е само затормозява храносмилателната система.

Другото важно нещо е да се запази желанието на детето да яде. Едно насилено дете с твърда храна може да си остане (и най-вероятно да е така!) злоядо до края на живота си. А дете, което винаги си е искало яденето ще се храни цял живот с апетит. Аз избрах второто! Сега дъщеря ми като види чиния или купучка започва да се посяга към нея и да мляска настойчиво. Е, може да изяде 2-3 лъжички, но важното е че го прави с голям кеф. А, удоволствието, което изпитвам аз като я гледам е страхотно. Увеличаването на "дозата" става бавно, но все пак става.

А твоето човече как и колко яде сега?

Има добри статии по този въпрос, които биха запълнила тази ниша в нашия форум, ама не ми е до превеждане сега...

Последна редакция: вт, 26 дек 2006, 21:51 от Poli.

# 251
  • Мнения: 3 810
А твоето човече как и колко яде сега?

Е, ние сме на 1г. и 4м., та затова...Няма ли да прояде най- сетне?
Вземам и храна от кухнята и й показвам колко е вкусна, като я изяждам пред нея... Joy
В случаите когато си хапва, повече от 1/2 ядене хвърчи около нея.
Понякога хапва около 1/2 к. чашка к. мляко с бисквита, понякога бучка сирене.
Най- често си остава само с едно хранене за цял ден(изключвам кърмата- тя е на корем)
Обикновено то е закуска- попара, ювка, кус-кус(всичко със сирене). Много рядко похапва от манджичката или супичката, от десерта май по- често.
От сегашните плодове яде само банан. Давам й и домашен кайсиев нектар(т.е. без консерванти), защото често се запича.
Това е в общи линии.
Взе вече да ми се вижда странно, защото каката беше захранена по БГ педиатърска с-ма и спря да суче на 7м.
Т.е. ми е за първи път. Hug

# 252
  • Мнения: 1 896
Ура за Ivy!
Накара ме да се замисля.   Flutter

# 253
  • Мнения: 636
Ние също се кърмим. Преминехме през много проблеми. Дай боже занапред да няма. Ще продължавам докато иска и докато аз мога. Единственият проблем за мен е, че имам косопад и го отдавам на кърменето.
За храненето на малката - напоследък сме само на две хранения и то със зор.

# 254
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хей, Мименце, най-после и от нашите отчетни някой да се включи Hug
Мими, и аз се бях ошашкала за "неяденето", но после се примирих и тя пък започна да яде. При нас проблемите са два - иска да се храни сама и когато пробива зъб. Тъй като излизаха през кратък период зъбчета, доста беше намалила твърдата храна. Сега има застой на зъбоникненто и яде с охота. Закуската й все още е кърма, предлагам всяка сутрин, хапва 2-3 лъжички и другото за мама. Обядът и вечерята са около 100 мл от кухнята, за следобедна закуска-плод. А пробва ли мандарина? Оказа се, че Мартина е луда по тях, мн ги харесва. Когато я храня винаги й давам нещо да държи и да си гризка, често сухарче. А за ревността от таткото-всички мй го имаме този проблем  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт