Дългокърмещи майки - да пообщуваме

  • 15 450
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 282
Има добри статии по този въпрос, които биха запълнила тази ниша в нашия форум, ама не ми е до превеждане сега...
Поли, пусни ми на лични (че да не го пропусна) линк към нещо конкретно, и когато имам време (мин. след 20 дена) ще поработя по въпроса.
И мойта маймуна яде манджа 1 път дневно, в останалото време - кърма, бисквитки със сок, банани и нередовно - плодови пюрета. А аз се чудя защо все ми е запечена... но това е единственото, което ме притеснява.

# 256
  • Германия
  • Мнения: 8 104
..... мойто мъж взе да мърмори и да ме ревнува от Дима- особено нощем... Twisted Evil
.....
Моят пък точно от това е доволен, че нощем се наспива, а аз , респ. циците са терминаторо- укротителките Mr. Green

# 257
  • Мнения: 2 614
Има добри статии по този въпрос, които биха запълнила тази ниша в нашия форум, ама не ми е до превеждане сега...

И аз бих могла да пробвам да попреведа, само пусни линк, моля!  Simple Smile

# 258
  • Мнения: 462
И аз бих могла да пробвам да попреведа, само пусни линк, моля!  Simple Smile

Супер!!! Браво на теб! И на Сребърен Облак също благодаря. Пускам ти линковете и на лични. За руски става въпрос... ако не съм се изяснила.

Ето тук има подбрани няколко много добри статии:

http://rojana.ru/forum/viewtopic.php?t=4227 - тези са от Рожана, в този списък ги има и нашите двете за педагогическото захранване

http://breastfeeding.org.ua/how/feed/supplement.html
http://breastfeeding.org.ua/how/feed/levi.html
тези двете са от Молочные реки

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 17:04 от Poli.

# 259
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моето човече и то отказваше до скоро да яде.
За мой ужас се захрани с баница(домашна) Докато блея аз тя сграбила баницата и ръфа...
И сега не мога да кажа колко и по колко яде. Това го определя сама.
Забелязвам че се храни добре, когато сме всички на масата или когато е поне с батко си. Но задължително храната да е еднаква. Проверява чиниите на всички  Mr. Green
Тормозех се, но ми писна и я оставих да яде колкото и каквото иска.Важото е че е здрава,жизнена и дяволита  Laughing Определено няма да цока 100 години така че ще се наслаждаваме на миговете заедно докогато можем!

# 260
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
С неяденето май важи за всички кърмачета.Марти яде само кашите в бурканчета на Хип и Нестле и плодовите дуети на Хип.Млечни каши неще.Плодове неще,а за зеленчуци да не говорим.Мен майка много ми пили на главата, "виж другите деца всичко ядат,до кога ще суче" и тем подобни. Аз просто не и обръщам внимание или и казвам да млъкне,че ще взема да го кърмя до първи клас JoyНещо в последно време не ме търси през деня да суче newsm78,дори аз му предлагам,а той неще.Суче сутрин,преди и след лягане на обяд,вечер и нощем безброй пъти.
Момичета,някоя от вас ходила ли е на сауна ,че много вече ми липсва.Та се чудя освен кърмата да потече друго какво може да стане и въобще може ли да ползвам тази екстра?

# 261
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Калинке, ако пиеш достатъчно течности, няма да имаш поражения от сауната.Ако има специалисти да казват!

# 262
  • Мнения: 694
И аз се записвам в тази тема.Покрай работата ми остана много малко свободно време и не достигах до форума,но сега....
Йосиф-моят син е на годинка и четири месеца.Сучи ,когото ме види ,преди да заспи на обяд,ако съм с вкъщи,вечер и най-малко по два пъти нощно време;-).Малко взе да ми омръзва липсата на собствен живот,но иначе и аз изпитах множеството предимства на кърменето,като започнем до чисто финансовата страна и стигнем до здравословните въпроси.Много ми беше забавно да чета за вашите големи кърмачета,вдъхнахте ми малко кураж да продължавам нататък,защото почти бях решила да отбивам.И аз се надявах ,че ще се откажем сами,ама......
До годинка почти не ядеше друга храна освен кърма.На морето се разболя и дехидратира и ако не беше кърменето не знам какво щях да правя.Докторът тогава се засмя и ми вика"вие като американките ще кърмете до училище.А може и след това".Писна ми да обеждавам околните,че независимо ,че вече сме на годинка и четири месеца,все още има смисъл от кърменето.
Незнам -понякога се чудя дали не е егоистично от моя страна и може би и аз съм виновна за товач,е синът ми е цицоман,защото този миг на близост никога няма да се повтори в нашия живот.Толкова е хубаво.
Вече умеем да си искаме Цици,дърпаме блузи,стискаме,проверяваме,разглеждаме,абе въобще всичко ни е ясно за тази част от женската анатомия,може да разучаваме и други неща Laughing

# 263
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Имам въпрос към мамите с по - голям стаж от мен.

Моето гардже суче поне по 5 пъти вечер и е на годинка. По някое време дали ще се сети сама да намали тез нощни набези към моите цици? Към момента не и никнат зъби или аз така мисля  Mr. Green

# 264
  • Мнения: 3 595
Около годинката Елито рязко намали храненията на две, малко по-късно на едно и накрая се отби...ама тя не е типичен пример, доколкото разбирам  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 6 243
Имам въпрос към мамите с по - голям стаж от мен.

Моето гардже суче поне по 5 пъти вечер и е на годинка. По някое време дали ще се сети сама да намали тез нощни набези към моите цици? Към момента не и никнат зъби или аз така мисля  Mr. Green
Ами няма как да знаеш никнат ли й зъби. Те тия пущини никнат почти непрекъснато през втората година.

Нашият опит показа, че нощните набези спряха, като й избиха и последните кътници. После не беше трудно да се разберем, че няма "нънъм" по нощите и толкова.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Лелеее ... ВИЕ СТЕ МАЙКИ-ГЕРОИНИ. Дълбок поклон пред всички вас. Аз кърмя от 1 месец и вече ми идва нанагорно, защото след всяко кърмене се цедя, а и през два дена вдигам високи температури. Дано издържа до 5-ти - 6-ти месец.
Моят бебок прави много големи паузи - през нощта спи по 5 часа, а аз се събуждам от препълване на гърдите и започвам да се цедя. Понякога и през деня спи по 5-6 часа непробудно. Заради това много често го храня от шише. Ако продължавам така дали няма да ми спре кърмата?
А това, че кърмата ми е в толкова голямо количество дали не е показател, че е рядка?

# 267
  • Мнения: 1 896
VELLA, не сме героини ние, той този период дето не се спи минава все някак. Но ако искаш да мине по-бързо, може би е добре плавно да намалиш цеденето, май имаш хиперлактация, щом вдигаш и температура. А цеденето "до дупка" още повече увеличава количеството мляко.
Като начало спри да се цедиш след кърмене, а само когато имаш препълване и дискомфорт. И дори тогава не цеди изцяло, а само докато облекчиш малко.
Също при напрежение може да слагаш леко понамачкани зелеви листа в сутиена, страшно облекчават. Може също да си вземеш лецитин от 1200 мг и да пиеш по 3-4 капсули на ден, докато се регулират нещата и вече не се стига до температури и други такива екстри.
Ако премахнеш този проблем, ще видиш как нещата си влизат в един естествен ритъм и кърменето става улеснение и удобство. Пожелавам ти го от сърце и на бебчето ти също!
Да, и за рядката кърма - че не е рядка по принцип, не е. Само че в началото на всяко кърмене излиза първо по-редичката, която е за облекчаване на жаждата. По-мазничката идва след това, а бебето има нужда от нея за да расте. Така че ако намалиш цеденето и оставиш да ти се регулира кърмата, тъкмо ще си сигурна, че бебчето си стига без проблем до задното по-хранително мляко. Успех!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 00:38 от basilisk

# 268
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да, Вела, basilisk ти го е обяснила много добре. Аз само да добавя, че не сме героини, а мързелани Mr. Green Защото кърменето освен, че е най-доброто за бебето, е толкова лесно за майката. Дохранвала съм една седмица и ми се стори кошмар това преваряване на вода, пък да се охлади, пък шишета стерилизираш... Просто се възползвай от съветите ни и ще видиш колко е лесно. Успех!

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Благодаря, момичета!
Май трябва да влизам всеки ден в тази темичка за съвети и най-вече за кураж!

Общи условия

Активация на акаунт