Нашите цветя - обща тема 6

  • 22 385
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
опитвам се, но не ѝ личи много.
коткарките много ме мъчат. Sad изринахме една торба с кутии, кутийчета, тарелки и капачета...

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Аз спрях да бучкам цветя пред блока, заради комшийката ми, която е цветарката във входа. Най-редовно, докато прекопава, ми премахва китките. Оставила е само ореха, който е на малкият ми син. Оцелели са и няколко билбергии. Друго мисля, че няма.

В личната й градинка, зад блока, под моята тераса, много хубаво й бяха нацъфтели розови хризантемки със жълта основа. Тя ги оряза още докато цъфтяха. А можеха да изкарат поне още месец време.

# 62
  • Мнения: 1 065
засадихме 15 иглики, десет рози и една хризантема пред входа.
Браво. Респект!

# 63
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
при вас билбергиите оцеляват навън ли?
край! местя се край морето! това не е човешко, аз се мъа да опазя китките зимата, а вашите си живеят навън и никакви грижи нямате с тях.
карз, слънце, имаш си една кливия при мен. и анмари също.
Simple Smile не съм забравила.

# 64
  • Мнения: 5 356
сега се сетих, че съм прибвала две грудки на бегонии. Simple Smile ще ги набода тия дни и да видим какво ще излезе. Simple Smile

Добри, хубаво ме подсети за моите. Зимуваха си в саксиите без поливане и на студено. Твоите вътре ли ги будиш, или на балкон?

Да знаете, завиждам на всички, които вече могат да градинарстват навън. При нас чак сега дойде истинската зима, пръстта е замръзнала Confused

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Браво, Добри! Дано ви радват дълго време цветенцата!
Да, ще се окаже, че билбергията оцелява навън зимата, при нас де. Имам я в сандъчето на терасата, което втора зима си е навън(целогодишно) и няколко в градинката пред блока. Живи са и добре вървят. Ето ги, през прозореца ги снимах току що.



В предишната тема, пак се виждат, когато показвах детелинката. Тук само няколко сутрини температурите бяха под нулата, - 5,-6°. В момента е 15 градуса, пролет.
Добри не съм забравила за кливията. Въпреки, че един колега донесе две големи саксии с кливии, сигурна 30 издънки имат. Аз чакам да изсъхнат листата и да си извадя, ама те още зелени. А той ми вика, взимай цялата саксия 😊 Още не съм я прибрала де. Но не искам цяла саксия, ще си взема няколко издънки. Само дето не знаел какъв цвят е. Но и твоята ще взема, щом е от теб.
И аз имам обещани цветя. Трябва да ви ги дам, момичета.

# 66
  • Мнения: 2 892
Карзче, много свежа и готина билбергията, обещала си ми Simple Smile!
Сега съм боса и по къс ръкав на южната тераса, телефона ми показва 19 градуса Simple Smile, разкошно време!
Изкарах мушката и сакъзите да се порадват и те на слънчицето.

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
флоксче, моите са подарени Wink за майстролък и са на голи грудки.
ще ги боцкам, няма за кога да ги чакам. Simple Smile а ти да вземеш да си смениш картинката, че три пъти трия. все бегония те "кръщавам". Simple Smile Simple Smile Simple Smile

карз, кливиите ако засъхнат ще е за постоянно Wink те не са луковични и не спят зимата. твоят колега може би ти е дал амарилис/хипераструм, щом е казал да чакаш да засъхне. или нещо се е объркал.
дай снимка, ще разконспирираме китката ти. Simple Smile

медика, благодаря. Simple Smile

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Ха, сега де, 🤔Добри, хвърли ме в размисли. Снимки, ще имам чак другата неделя, тогава съм на работа.

# 69
  • Мнения: 3 531
Моята бугенвилея всяка зима й окапват листата. Имам я май от 5 години. Е тази година не окапа. Просто е свикнала на температурна разлика на остъкления балкон,която не се случи, твърде топло е, но пък и е супер на влажност в момента. Сега цъфти. Утре ще снимам.

Ако клонките не са зелени, а като изсъхнали,просто ги изрежи. Дай да я видим. На мен ми се е случвало някой друг клон да изсъхне и режа. Аз по принцип я режа, защото мястото й е ограничено и си я поддържам в определена форма.

Ооо чудесна е твоята. Направо ме е срам да показвам.


А как изглеждаше Sad


Днес си купих още една.

Утре ще я местя, че е много напоена.

# 70
  • Мнения: 5 356
Добри Grinning
Не махам пък! Това от картинката цъфна благодарение на твоите съвети, и след като ти му предрече, че ще цъфти. Толкова красив флокс досега не бях отглеждала Grinning
Може и да съм я показвала, но ето пак, и без това нямам нищо за снимане в момента
 

# 71
  • Мнения: 7 776
Тези жълтите клони са си изсъхнали, режи смело, остави само тези, от които имаш тръгнали здрави издънки зелени, от дясно на снимката. Хубаво я орежи и остави зелените клонки. Не се притеснявай, ще тръгнат нови. Нещо обаче я мъчи. Виж листенцата какви са бледи и пожълтели на места, може би нещо й липсва в почвата, не ми прилича на изгаряне. Някакъв тор да й добавиш може би? Универсален? Или да я пресадиш в нова пръст?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 031
...
floren това пингу голям сладур като цъфти! Обаче, лепят ли се мухи и мухички по него, нали месоядно било?
...

Насекомоядно е, но се задоволява с торфени мушици. За мухи, мишки и плъхове има други растения. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 3 531
Нещо обаче я мъчи. Виж листенцата какви са бледи и пожълтели на места, може би нещо й липсва в почвата, не ми прилича на изгаряне. Някакъв тор да й добавиш може би? Универсален? Или да я пресадиш в нова пръст?
И моите усещания са такива, затова вчера я преместих. И тор съм взела, започнах да добавям. Новите листа излизаха жълти, даже за хлороза четох. От кафявите клони съм съкратила повече от половината. По някои се виждат нови издънки. Надявам се на чудо и да тръгне отново.

# 74
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 016
Sunglasses



ох бре флоксчееееее. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
все цъфтяща да ти е бегонийката. и флокс да завъдиш. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт