Стилът ни според възрастта – лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ (Тема 6)

  • 52 757
  • 843
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 306
За мен стил не е равно на модерно. А умението да вземеш капка от модерното, което по принцип не ти отива и да го нагодиш така, че да създаде общо впечатление за нещо оригинално.
Аз от около 15 години не харесвам нищо, което е модерно. Но не пречи да опитам да взема някоя идея.
Ее, то тава си е майсторство. Освен че трябва да познаваш силните си страни, модните тенденции също, а и си е необходим естетически усет. Някои дами наистина го умеят.

# 766
  • Мнения: 2 846
Вчера си купих модерна ежедневна рокля. Sunglasses Миди с дълаг ръкав, висока талия и V - образно деколте. Асиметрична е, отпред малко под коленете, отзад малко над глезена и с дълъг ръкав. Десена също е симпатичен. На черен фон дребни бели и сини цветчета. С кубинки стои - трепач! Чак аз си се харесах. Подчертава ми всичко, което си харесвам и прикрива това, което искам.
Снощи се представих в целият си блясък Stuck Out Tongue Winking Eye на половинът ми.
Ами...охлади ми ентусиазма с кометра си, че ако ми е удобна, мога да си я нося вкъщи или като ходим на почивка в балкана. Ставала и да си хвърлям боклука с нея, до пред блока. Rolling EyesTired Face
Май ще я върна. Smirk

# 767
  • София
  • Мнения: 13 669
В последните няколко години, всичко е модерно. Това което се предлага и носи има заемки от всички предишни десетилетия до 60те. Говоря за модели, цветове, десени, обувки, аксесоари, бижута и всичко.

# 768
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Да, може да се обърне внимание на дънките и ботушите, ама палтото реално си е съвсем прилично.

То и при писането на забележки е необходим усет. Първо наистина да прецениш кое не е наред и второ така да го направиш, че да звучи градивно.

# 769
  • София
  • Мнения: 2 846
Sysly, забелязала съм, че мъжете не възприемат лесно екстравагантни модели. И моят е така. Но ако аз се харесвам, казвам му, че е консерва и не е моден гуру и си нося нещото с кеф.

Иначе - да има цикличност в модата, но не е сто процентово повторение. Има си модерни неща, всеки сезон има някакъв по-особен тренд. Обичам модата, следя я, стига да ми отива.

# 770
  • Мнения: 1 306
Sysly, а ако изравниш задната с предната част, ще изгуби ли моделът линията си? Или на теб вече няма да ти харесва толкова

# 771
  • Мнения: 613
Иначе - да има цикличност в модата, но не е сто процентово повторение. Има си модерни неща, всеки сезон има някакъв по-особен тренд. Обичам модата, следя я, стига да ми отива.

Аз следя модата и горе написаното е абсолютно вярно. По точно не може да се каже.

Вчера забелязах нови зареждания. След зимата основно в бяло и черно /графика в гардероба ми/, ми се приносиха цветни дрехи. Виждам синьо, циклама и черно, жълто, розово. Още малко ще поразгледам и съм на пазар в реала. Не обичам онлайн пазаруването, искам да меря и преценявам на себе си.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 11:49 от Sweta

# 772
  • Мнения: 2 846
Desi.67, точно това умувам в момента и май така ще направя.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 12:37 от Sysly

# 773
  • София
  • Мнения: 2 846
На мен роклята ми харесва. Бих я носила с удоволствие.

# 774
  • Мнения: 2 570
Аз пък се отварям за модерното може би 2 години след като е влязло в сила Sweat Smile В началото е абсурд да го приема, опъвам се дълго, после, от гледане по магазини, списания, по улицата, вземе, че ми хареса. И тъкмо ми хареса, то започне да отминава. Но винаги гледам да имам класики, така нещо леко отминало може да мине метър покрай класицизма.
С овърсайза в началото не се разбрахме. Но си купих риза наскоро, която още не съм облякла. Единственото, което ми хареса от раз, са много широките дънки. Но още не съм си купила.

# 775
  • Виена
  • Мнения: 899
Хубава е роклята, познавайки моят мъж-и той няма да я хареса. Асоциира цветлетата с домашни рокли на баба.

# 776
  • София
  • Мнения: 13 669
Моят забелязва само ако съм гола или подстригана много късо.

# 777
  • Мнения: 2 846
Свикнал е да ме вижда в рокли бизнес стил или леко романтични, но пак по-елегантни. То и на мен доскоро ми изглеждаха пенюарести, но вече им свикнах и някак ги приех, та се престраших и аз барабар Петко с мъжете. Simple Smile

# 778
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
И на мен ми стоят пеньоарести. Всъщност, в нашето градче само определени жени носят такъв десен и те не са сред тези, към които искам да ме числят /те не са подтикнати от модни тенденции/. Може и оттам да идва нехаресването.

# 779
  • Мнения: 10 012
Да, може да се обърне внимание на дънките и ботушите, ама палтото реално си е съвсем прилично.

То и при писането на забележки е необходим усет. Първо наистина да прецениш кое не е наред и второ така да го направиш, че да звучи градивно.
Да, но Онези не целят градивност. Съвсем съзнателно пръскат негативизъм. Хранят се с лоша енергия.
Какво да се прави, обществен форум.

Общи условия

Активация на акаунт