Майчета дайте ми съвет, наддала е малко през 4-я месец

  • 1 016
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Аз в такива случаи им разказвам за едно бебе в парка, което беше само на кърма до 6 месеца и тогава беше 11-12 кг Mr. Green

Това ми хареса!!! smile3521 newsm10

# 16
  • Мнения: 3 205
Нормално е, наистина не може всеки месец да наддава по кило детето. Кърмените деца растат на "подскоци", защото организмът има нужда от почивка. Няма място за притеснение и не си мисли, че ако почнеш да го захранваш, ще почне да наддава - колко може да качи едно дете от една-две супени лъжици моркови/картофи/ябълка, които даже не се усвояват напълно?
Иво също след бурния растеж в началото на последната консултация беше качил само 150г и 0,5см. Но като отчитам факта, че точно през този месец се научи се обръща и да пълзи и вече не се спира на едо място, ми се струва нормално - всичката енергия отива в движение и заякване на мускулите. Щом детето е жизнено и весело, значи всичко е наред. 

# 17
  • Мнения: 185
скъпи майчета, и аз за пореден път намирам утеха при вас. Вчера и ние ходихме на конс. ( и нашата беба е на 4 м.) и е наддала само 500 г. Малко се поразтревожих, започнаха разни съмнения за кърменето (100%) и т.н. и т.н. Даже се чудех дали да не ви питам, но нали някой беше написал "щом е на 100% кърма, всичко е нормално". И днес виждам същата тема. Явно през 4 м изведнъж започва усилено щъкане и там отива повече енергия Simple Smile. Айде, целувки от мен.

# 18
  • Мнения: 942
Аз в такива случаи им разказвам за едно бебе в парка, което беше само на кърма до 6 месеца и тогава беше 11-12 кг Mr. Green
#Crazy Смятай на една годинка колко ще бъде #Crazy(е то зависи и колко се е родило)
Но май първия ми постинг е много объркващ.Не съм си и помисляла да започвам захранването StopПо скоро се чудих дали от време на време да давам на Ники по малко пюренца след кърменето newsm78 Ама тя и да се е нахранила няма да ми откаже каквото и да й дам Simple SmileСтрува ми се че е малко лакомичка Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз в такива случаи им разказвам за едно бебе в парка, което беше само на кърма до 6 месеца и тогава беше 11-12 кг Mr. Green

Надявам се, че не говорите за нас smile3506

При нас проблема е, че се роди голям и всеки месец качва около килограм. На 5,5 месеца Емо беше 11,200кг. 
Няма угодия на докторите. Като качи малко - що е качил само толкова. Като качи като нас над килограм - Ау как допусна да качи толкова.  Да не би да имам везна на ръцете или водомер на гърдите, че да регулирам във всеки момент яденето на бебчо. Правихме пробно кърмене и за 2 седмици Емо качи 900гр, следващите две седмици качи 200. Децата растат скокообразно и затова факта, че сега е качил 200 или 300 гр не означава, че другия месец няма да качат повече.
Карайте спокойно - Господ си знае работата. Следете децата да са жизнени, спокойни и усмихнати и не мислете за грамчетата, които според лекарката трябва да качат за месеца.

# 20
  • Мнения: 4 181
Не, мила, не говорим за вас, но аз в никакъв случай не го казвам с лошо чувство, напротив Laughing
Това бебе е голям сладур, просто изглеждаше доста по-голям от връстниците си. Всичко е въпрос и на ген все пак

# 21
  • Madrid
  • Мнения: 514
Ние също 4-я месец бяхме качили 300 грама и ни предложиха да давам добавка JoyКак ли пък не? PartyКато цяло щом си е в норма детето и е веселко-грижи  нямаш по този въпрос HugВ този период бебетата са доста активни като цяло Peace
Гушкай си бебока и си го кърми на воля,а пък притесненията ги остави на много начетените с книжки от преди 20 години Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт