цветна бременност ... искам информация

  • 14 766
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Не го разбирайте буквално, че съм имала непрестанен цикъл през 4 месеца. Имах на 26 - 28 дни. Съвсем както преди това.

 да кървиш 4 мес без прекъсване, това не е цикъл, а як проблем.
Я кажи подробно- идваше ти на 28 дни, колко по-слаб от обикновено- по 2,3 превръзки на ден примерно, болки, други особености имаше ли?
И на като ти изчезна, отиде на гинеколог и той каза, че си в 20 седмица, така ли?

И сега нещо, което ми е правило впечатление, моля никой да не се обижда и да не го приема лично, просто факт- най-често цветната бременност е оправдание за запазване на бебето, когато то не е планирано от двойката.

# 16
  • Мнения: 581
Беше по кратък по три - четири дни. А цвета беше по -кафеникав. Болки не съм имала.  Аз смятах, че е от стрес и напрежение, и смятах да отида на лекар. Имам пролбеми със шийката на матката и това ме караше да си мисля най - лошото. Може и да си права. Отложих ходенето на лекар от страх, макар че това нямаше да ми помогне. А и аз не бих скрила че съм бременна, жадувала съм дете повече от 10 години. Още едно имам предвид. Така, че изобщо не съжалявам че се получи точно така. Пък сестра ми не е проста жена, но е много слабичка и когато при нея преди години се установи че е бременна напред, а не е имала признаци аз самата бях изумена. Това ми се струваше невъзможно. Почти 9 години след нея и на мен се случи нещо подобно. Сега вече я разбирам. Но смятам, че децата са най - хубавото нещо което може да се случи на всеки човек. Смятам, че сме щастливки.

Дано всички мами бъдат живи и здрави и много щастливи с рожбите си.     bouquet

А и бебе е възможно да се планира, но няма сигурност дали ще стане когато реши човек. Бебето идва тогава, когато е писано. Много често съм чувала, че бездетни родители осиновили детенце и хоп булката забременяла. Та мисля, че ние предполагаме, но Господ разполага. Не разбирам и онези жени, които живеят с мъже, които не искат да имат деца. Не бих изтърпяла такъв катил. Това е най - хубавото и най - есетественото нещо - да искаш да имаш дете. Незнам защо е нужно на човек да се оправдава че иска дете? Това не го разбирам. Не мисля, че е уместно да се лъже за такове нещо с цел запазване на бебето. Никой не може да принуди една жена да направи аборт, ако тя самата не желае това.

# 17
  • Мнения: 1 209
няма такова понятие "цветна бременност" и наистина е израз на патология. прокървяването може да е от нещо съвсем невинно, но и доста сериозно. от все още играещите хормони на бременността, или спукани капиляри от нарастващата матка, до аномалии в плода, не добре сложена плацента, незатворена шийка и куп други неща.
много моми4ета прокървяват и не винаги се стига до усложнения, но винаги се консултирайте с лекар и не подценявайте проблема.
защо от немарливост да направите по-голямо зло Simple Smile
разбирам, когато няма симтоми и има сходно на менструация прокървяване да се разбере по-късно за бременността, но обратното не го приемам в никакъв слу4ай. Да знае една жена, 4е е бременна, да прокърви (без зна4ение обилно или зацапващо) и да не иде на лекар за мен е лудост.

# 18
  • Мнения: 581
"разбирам, когато няма симтоми и има сходно на менструация прокървяване да се разбере по-късно за бременността, но обратното не го приемам в никакъв слу4ай. Да знае една жена, 4е е бременна, да прокърви (без зна4ение обилно или зацапващо) и да не иде на лекар за мен е лудост. "

И аз така мисля.

Ето защо всяка жена е нужно да се наблюдава и при най - малко съмнение, че нещо не е наред да отива на лекар. Аз доскоро все не усещах бебето си. Отидах притеснена, защото не рита, а оттам ме гледаха и ми казаха, че бебо рита и не стои на едно място. Успокоих се.

  bouquet Мами, пазете се!

# 19
  • Мнения: 7 640
Динка Peace

Само още нещо ме тормози- сестрати хубаво била слабичка и пра, корем така или иначе много жени до 6мес нямат.
Ако приемем 6 мес за след 24г.с., тя детски движения не е ли усещала Shocked, по това време бебетата си ритат сериозно newsm78

# 20
  • Мнения: 581
Отговорих ти на лични.  Peace

# 21
  • Мнения: 153
Динке, аз съм имала кървене по време на бременността ми и също съм родила живо и здраво дете.
Но кървенето е патология и НЕ ПОДВЕЖДАЙ МОМИЧЕТАТА ДА НЕГЛИЖИРАТ ПРОБЛЕМА, защото ако аз, ти или сестра ти не сме имали проблеми, някой може да да загуби бетото си, заради ТВОЕТО НЕВЕЖЕСТВО И БЕЗОТГОВОРНО ОТНОШЕНИЕ!
Това че ти си достатъчно невежа, за да не разбереш, че си бременна, както и че си имала късмет всичко да се развие благополучно, не означава, че това е правилно.

хей... няма нужда от нападки Thinking ... всеки е разумен за себе си... но все пак чуждият опит е полезен, а тук просто споделяме... повече информация не вреди   Laughing

# 22
  • Мнения: 153
мисля, че е редно да поясня: НЕ ГОВОРИМ ЗА ПРОКЪРВЯВАНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. Става въпрос за началото... На някого лекаря обяснил ли е защо се е получило така?

# 23
  • Мнения: 7 716
На мен ми е обяснил.
Прокървяването е предимно в началото.
В по-късна бременност обикновено проблемите са контракции.

# 24
  • Мнения: 316
Аз бях с така наречената "цветна бременност" и разбрах, че съм бременна в началото на 3-ти месец.
Иначе всяка жена която следи внимателно ще заподозре по-рано, защото кръвотечението не е обилно както обикновенно, а доста оскъдно и кратко.
На мен ми казаха, че се дължи на отлепване на плодното сакче и ми изписаха но шпа.
Иначе изкарах страшно лека бременност без никакви оплаквания (преносих само) и имах много леко раждане за 3 часа общо с контракциите.

Пожелавам на всички моя късмет  Hug

# 25
  • Мнения: 134
мисля, че е редно да поясня: НЕ ГОВОРИМ ЗА ПРОКЪРВЯВАНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ. Става въпрос за началото... На някого лекаря обяснил ли е защо се е получило така?
А на някого лекарят да е обяснил, че бременността започва от момента на оплождането на яйцеклетката, а не от момента, в който майката е отишла на лекар и е разбрала, че е бременна.

# 26
  • Мнения: 482
Здравейте,
има го това чудо - цветна бременност, за съжаление не се рових тогава и не знам нищо за това .... по простата причина че бях на 18 и не задържах бебето.
Мигах на парцали срещу лекаря и заеквайки питах "Ама как?", а той се усмихваше и ми отговаряше "Случва се".
Та така - случва се. Да не избързваме с думички като "патология", не е необходимо някоя да плаче сама в ноща, от това че някой се е направил на велик. Има си лекари, учили достатъчно години за това къде да слагат диагнози и къде присъди.

За Viksun - не знам нищо за това ... освен че се случва, разпитай някой лекар. Не съм го чувала под друго име. Но и не е много рядко събитие. При мен тогава беше само един нормален мензис - да питаха ме дали съм забелязала нещо необичайно ... но аз не бях. Втората ми бременност не е такава ... Само с това мога да ти помогна.

# 27
  • Мнения: 7 716
Да не избързваме с думички като "патология", не е необходимо някоя да плаче сама в нощТа, от това че някой се е направил на велик. Има си лекари, учили достатъчно години за това къде да слагат диагнози и къде присъди.
   

По-добре да поплаче в нощТа, да се стресне, да подходи отговорно, да вземе мерки и с помощта на лекарите да износи и роди бебето си, отколкото да го изгуби, заради такива безотговорни и невежи хора като теб.
А ти, ако не беше направила аборт по желание, можеше да направиш по-късно по нежелание спонтанен и да плачеш цял живот.

# 28
  • Мнения: 373
Аз през първата си бребенност, полу4их леко зацапване, но през настоящата кървях сериозно около месец и половина. Моята лекарка също ми обясни, че такова понятие цветна бременност в медицината няма, каза ми че всяко прокървяване по време на бременност е повод за притеснение и причина да потърсиш лекарско мнение. При мен се оказа, че плацентата е ниско (маргинална превия) и се е образувала там където е разреза на матката ми от предното ми раждане.

# 29
  • Мнения: 2 120
Аз съм съгласна с Лали, но влизам, за да задам един въпрос -
`Как така не разбирате, че сте бременни, какво като ви идва нещо като М.? Има поне 50 признака, които биха ме усъмнили.
И още, вярно, че бременността може и да не личи дълго време, но нали се гледате в огледалото. Поне за майката някои промени би трябвало да са видими с просто око. `

Общи условия

Активация на акаунт