Забремняване въпреки завишен пролактин

  • 1 106
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте мили бъдещи мами,
Имам въпрос, но преди това на кратко моята предистория.
Имам 2 спонтанни аборта през 2016г. и двата бяха в начални седмици, защото ЧХГ не нарастваше.
2018 забременях успешно и сега имаме момченце на 2 годинки. От няколко месеца работим за второ бебче,но до сега неуспешно.  След раждането (кърмих около 8 месеца) до ден днешен като си стисна гърдите и излиза кърма , до колкото съм запозната при наличие на този хормон е трудно забременяването.
 Бях на Гинеколог началото на декември ( посещавам го минимум  2 пъти годишно) и всичко е наред не би трябвало да има предпоставки за някакви проблеми. Да подчертая че живеем в Германия и тук смея да кажа,че изобщо не се впрягат като нас и гледат на нещата доста по - спокойно. Имам и час при друг специалист който се занимава с проблемно забременяване, но е март месец и тогава ще се изследват всички хормони вкл. и на щитовидната жлеза.

Този месец реших да се заема по сериозно със това,като си взех тестова за овулация е следя БТ.
Последната М беше на 09.1 ,тест за О. направих на 23.1 който беше + и разработихме по въпроса. Цикъла ми около 28/ 30 дни.

На 1.2 тоест  имах доста странни болки,ниско долу ту в ляво ,ту в дясно (а беше рано да ми идва) които продължиха ден, два и после спряха. Корема ми къркореше и имам всеки ден главоболие което е в задната част на главата  и сърцебиене на моменти. БТ меря всяка сутрин от О. насам не спада под  37.1 за сега. Гърдите също ме болят доста. Очаквана дата за нова М. Е на 5.2 ,тоест утре.
 
Моля мамите който са имали подобен случай ( относно пролактина) да споделят дали са имали трудности със забременяването. Благодаря много на всички и успех 💟.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 16:39 от FBID1174941065883174

# 1
  • София
  • Мнения: 6 726
Има майки, който все още кърмят децата си и пак забременяват. Това изобщо не ми се вижда предпоставка да не можете да забременеете. Ако ви притеснява проблема с гърдите отидете на мамолог.

# 2
  • Мнения: 13 582
https://www.bg-mamma.com/?topic=107406
Темата макар и стара ще ти е полезна и ще намериш отговора, който търсиш. Обърни внимание на пост 4.

# 3
  • Мнения: 197
Здравей, в 7 ден от закъснението на цикъла правих 3  теста всички бяха положителни, вчера на 14 ден си правих изследване за пролактин, защото принципно съм с висок пролактин и приемам достинекс резултата е 1324 при нормална 490 Горна граница питането ми е възможно ли е да няма бременност и поради високите стойности да има положителен тест

# 4
  • Мнения: 13 582
Здравей, в 7 ден от закъснението на цикъла правих 3  теста всички бяха положителни, вчера на 14 ден си правих изследване за пролактин, защото принципно съм с висок пролактин и приемам достинекс резултата е 1324 при нормална 490 Горна граница питането ми е възможно ли е да няма бременност и поради високите стойности да има положителен тест
Пусни си след 3 дни изследване на ЧХГ.

# 5
  • Мнения: 7
Здравей, в 7 ден от закъснението на цикъла правих 3  теста всички бяха положителни, вчера на 14 ден си правих изследване за пролактин, защото принципно съм с висок пролактин и приемам достинекс резултата е 1324 при нормална 490 Горна граница питането ми е възможно ли е да няма бременност и поради високите стойности да има положителен тест
Пусни си след 3 дни изследване на ЧХГ.

При това закъснение със сигурност ще разбереш от кръвен тест. Попринцип пролактина няма как да влияе на ЧХГ ,за да ти покоже + и то 3 пъти ,щом си имаш нормален Цикъл ,ако следиш и О. и си имаш всеки месец не виждам причина да се притесняваш. Пусни си един ,късмет дано да има радостни новини 💟.

# 6
  • Мнения: 82
Здравейте,

Няма да разказвам всичко надълго и нашироко, защото иначе бих написала книга.

Накратко, имах мисед аборт в ноември месец, след който не се бях изчистила напълно, но лекарката при която ходех не беше много читава и не беше видяла и така си кървях до 20 януари. Само да вметна, все още нямам възстановен цикъл, но друг лекар ме посъветва да си направя хормонални изследвания (щитовидна жлеза + пролактин) и витамини. С ЩЖ всичко е наред, но пролактинът излезе високи стойности (924 при референтна стойност 102-496).

Нямам абсолютно никакви симтоми за потичане на течност от гърдите и прочие, но пък АГ-то ме посъветва да си направя консултация с ендокринолог.

Моят въпрос е, тъй като все още нямам възстановен цикъл, има ли вероятност организмът ми да реагира все още на бременност, тъй като както споменах, не се бях изчистила и кървях до 20 януари?

Ако имате други въпроси ми пишете!

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт