Бебе и минимална заплата?

  • 4 589
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 119
Щом има 12м., намерете роднина/приятел с фирма, наемете я, платете осигуровките до излизане в майчинство. След това ще взима повече. В кой месец е?
   

Мислих го, няма съгласни. В 4ти месец е.
.

Какви са тези хора? Нали Вие ще плащате? В кой град сте? Пиши ми на лично!

# 16
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Разгледайте разделите Социални помощи и Семейни помощи. Има парична помощ и при бременност.

https://pomosti.com/semeini-pomosti/rajdane/

# 17
  • Мнения: 15 619
Ще се оправите.
Първо оправяте сметки, храна и заделен някакъв финансов резерв за спешни случаи и лекарства, ако се наложи.
Първите месеци кърмене, памперси само през нощта и на разходка, пред останалото време на тензухена /памучна пелена/дрехи. Нужни са няколко комплекта за първите месеци.
Кажете още сега на близките си, че ще имате нужда от неща за бебето. Направете списък с най-належащото и гледайте да се движите по него. Може да прегледате обявите в ОЛХ за кошара, количка на прилична цена някъде близо до вас.
За прословутите подаръци които се правят при ходенето на бебе, поне на най-близките си може да кажете от какво имате нужда за него.
...

# 18
  • Мнения: 3 328
Според мен запази заемите от приятели за когато се появи бебето и може наистина да ви се наложи. Бременна в 4м млада девойка няма нужда от кой знае какви неща, че да я лишаваш.
Наистина напиши от кой град си, можем да помогнем с някои неща.

# 19
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Може да организирате бебешко парти. Хората би трябвало да ви дадат пари и/или подаръци.

# 20
  • София
  • Мнения: 24 839
У нас, бебешко парти за нероден Петко не се прави.
Прави се на 40 дни, което е по- добре, защото дотогава става ясно какво им е нужно на родителите и могат да го кажат на хората.

# 21
  • Мнения: 15 619
Идва лято. Щом е в четвърти месец момичето, има време още да поработи и  да спестите малко пари.

# 22
  • Мнения: 13
От Стара Загора сме. 

В близост до Стара Загора, извинявам се. Не искам да казвам точното име на градчето, разбирате ме.

# 23
  • Мнения: 18 779
Ако може някой  от региона да помогне а работа на жената е добре.Иначе - каквото сабя покаже, има наистина социални помощи ,при този доход, на трима, имате шанс за нещо.Живот и  здраве.Щом сте в собствен дом  има  възможност да се справите , от тук, от там по нещо.Важно е началото, да не затънете  в заеми както се спомена ,че трудно се излиза с ниски доходи  и заем.
Не  изпускайте помощите за отопление, този сезон мина , но нататък .

# 24
  • Мнения: 2 039
Трудно е с минимални доходи,но не невъзможно.Нямате ли родители,които да помогнат в началото?Трябва да направите таблица/има екселски/ със стриктен бюджет и да го спазвате.

# 25
  • Мнения: 13
Нямаме помощ, отделих се тъй като семейството ми я притесняваше. Общо взето махнахме почти всички уреди на ток, отопляваме се на дърва, ползваме хладилник, печка за готвене, телевизор и бойлер 2 пъти седмично. На ден взимам по 30лв, без събота и неделя и горе долу стигат, но е трудно. Тя иска да работи, но аз съм против, тъй като миналата година пометна в 5ти месец, може би след като роди, но и рядко назначават майки с малки деца.

# 26
  • Мнения: 18 384
Обикновено всички с деца имат излишни дрешки, играчки, ползвани количка/легълце може би, които са твърде запазени да изхвърлят, и гледат на кого да подарят. Тъй че кажете на познатите с деца, че такива неща ще са ви от полза. Сигурно ще получите много. Остава храната за детето и памперсите да осигурите. Ако има кърма, доста ще спестите наистина, но това е божа работа.

# 27
  • Мнения: 3 328
Аз съм от Стара Загора, с работа не мога да помогна, за жалост. Но за вещи мога, напускаме скоро страната със семейството ми и има много неща за дома и детето, които няма как да вземем с нас. Ако смяташ че имате нужда от нещо, остави един телефон на лично съобщение, аз когато прегледам тези седмици какво мога да събера ще ти се обадя Simple Smile
Все пак сте доста млади и едва ли блика около вас с приятели с деца. Но ако има- чудесно, те ще ви погнат.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 20:28 от Glossycherry

# 28
  • Мнения: 6 791
Както са казали и дамите преди мен, няма невъзможни неща. Бебето иска любов и грижа, а не маркови дрехи и колички. Пазарът е богат, можете спокойно да купите най-необходими вещи и втора ръка. Ако нямате веднага възможност за кошара, може да се купи и по-нататък, все пак бебето може да спи и при вас. Колички дори нови, вече има на всякакви цени, доста приемливи. Дрешки можете да вземете от близки, има много майки, които подаряват бебешки дрехи, аз дрешките на моето дете ги подарих всички. Реално много зависи как ще се храни бебето, ако майката не кърми, ще имате един постоянен разход, който ще се увеличава, защото бебето с растежа хапва все повече мляко. Ако кърми, нито шишета, нито мляко ще ви трябват. Помпи за кърма има и по 20-40 лв и вършат добра работа, аз лично съм ползвала такава за 20 лв и нямаше разлика със скъпата Авентска..Другото са памперсите, но има доста изгодни марки, особено ако поръчвате по-големи количества от някоя бебе борса. Има вещи, които въобще не са нужни, примерно аз не съм ползвала повивалник, слагах я на спалнята, нито бебефон, надничах през вратата. Шезлонг също е по-скоро екстра, отколкото необходимост и т. Н.
Хубаво е, че имате собствено жилище и няма да имате разход за наем. Просто почнете от рано да купувате малко, по-малко, да не се струпа всичко наведнъж. Раждането в държавна болница е безплатно, ако не се ползва избор на конкретен лекар/екип. Бъдете здрави и се грижете един за друг, всичко друго ще се нареди ✌️

# 29
  • Мнения: 12 562
Здравей. Аз съм самотна майка на две деца. Осиновени са през 9м и двете майчинство ми се застъпиха. От каката нямах нищо, че беше на 4г като дойде бебето. За бебето купих от ОЛХ запазени количка и легло + кошница за бебето за пътуването до вкъщи. Количката беше комбинирана, не последен модел, но почти не ползвана. Малко по-тежко маневрена, но ми свърши работа първата година. Леглото беше малко по-скъпо. Общо трите ми излязоха 220лв. Нямах право на еднократна помощ и бях на майчинство 700лв. Тъй като бебето беше на антирефлуксно мляко, което е по-скъпо и нямаше как да кърмя, а и боледуваше повечето месеци отиваха до 300лв само за него. Но живеем в една домакинство с майка ми и успях да се справя. Дрешките му бяха основно от магазините за втора употреба. Сега има в града ни Пепко и там също са много евтини, а и дори пускат промоции.
Сметнете си чистия доход и огледайте внимателно разходите си. Сега с работата е трудно, но се оглеждайте дали някой няма да се съгласи да я назначи, а тя да излезе дълъг болничен. Работодателят плаща само първите три дена, но вие ще си ги поемете. От там нататък плаща държавата, стига да не е с прекъснати осигурителни права. Огледайте се дали няма работа в домовете за стари хора или ЦНСТ край вас, обикновено там не достига персонал.

Общи условия

Активация на акаунт