Бебе и минимална заплата?

  • 4 581
  • 112
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 13
Да работя по поддръжка на влакови линии, плащат на ръка имаше недоволни- уволниха ги, ако искаш. Е аз нямам право на избор в момента.

# 91
  • Мнения: 15 619
Горджъс е права. За ниско квалифициран труд, по всякакви програми /за изкуствено снижаване на безработицата/ плащат на санитарния минимум.
Не виждам за какво спорите.

# 92
  • Мнения: 19 221
970 лева не е минимално заплащане.

# 93
  • Мнения: 15 619
970 лева не е минимално заплащане.
Толкова ли взема авторът?

# 94
  • у дома...
  • Мнения: 3 099
А и 970 бруто е щата на служител на трудов договор в провинциална общинска администрация. По програма почти не е възможно да стигнат толкова. И обикновено тези програми са за по 6 месеца.

# 95
  • Мнения: 13
Да, в програмите по озеленяване, почистване, поддръжка плаща точно така в провинцията.

Изобщо не го вярвам. Това са финансирани програми с бюджет и всичко на светло, и би трябвало се контролират строго. При сигнал свят ще им се завие на всички замесени. Те получават за всички назначени пари. А в началото на темата авторът май каза, че работи без договор. Погледнете, преди да е редактирал.
   

Благодаря ти, развесели ме! Нямам причина да лъжа, да се крия и т.н.т защо да редактирам?(казах че тя е работила без договор). Благодаря и за съветите на всички, това с топлене на вода, на печката не сме се сетили. Исках само да разбера, на някой друг случвало ли му се е и как са минали през това.

# 96
  • Мнения: 19 221
Не, не ни се е случвало на повечето, защото гледаме, преди да правим деца, да осигурим някакъв минимум.

# 97
  • Мнения: 1 119
Авторе, получи отговори. По-добре поискай ключ, защото от сега нататък групата на няколкотте потребителки ще влезе да коментира и да се заяжда с теб. Ще те нападнат, като кокошки зърно.

# 98
  • Мнения: 2 886
А и 970 бруто е щата на служител на трудов договор в провинциална общинска администрация. По програма почти не е възможно да стигнат толкова. И обикновено тези програми са за по 6 месеца.
Има най-различни програми - до 30 месеца. И тази не е общинска, най-вероятно.

# 99
  • Мнения: 9 854
Съгласна съм с Ксения, че темата е за ключ.

# 100
  • Мнения: 15 619
А и 970 бруто е щата на служител на трудов договор в провинциална общинска администрация. По програма почти не е възможно да стигнат толкова. И обикновено тези програми са за по 6 месеца.
Някои от тях и това не стигат.
Авторе, отвори сайта на местната община, всички свободни позиции, включая по проектите, ги обявяват. Напълно възможно е да изскочи нещо за жена ти.

# 101
  • Мнения: 18 739
Може да не е така ,но знам за случай, някаква вземала разликата от заплатите на хората за себе си, била поръчител на един,не плаща , да не уточнявам, че знам ли, но със знание  или без знание на шефа, присвоявала от такава програма.
Но всичко е възможно у  нас.
Та не ми прилича да лъже човекът и  се е примирил, защото е такава ситуацията му, няма накъде да мърда.А наистина е някак съмнително това на ръка, но в момента не е в позиция да рови.
Молете нейните и твоите близки за помощ, заем, който в добри вермена да върнете.Да се надяваме на такива, да си плати осигуровките ,че ще трябват.Майчинството се плаща от Кметството ,колкото да е малко от там е нещо в повече.Въпросът е  да се стигне до това.

# 102
  • Мнения: 15 619
Сетих се още нещо.
Има практика за отпускане на еднократни помощи от Общините. Подава се молба, посещава ви човек за оценка, отпускат малка финансова помощ. Провери как точно стоят нещата в Общината по местоживеене. За раждането или след него може да пуснете молба за подкрепа. Ако девойката не си е сменила адреса, може би е време да го направи. Да ме поправят младите майки, ако греша, но молбите за детски и всякакъв вид помощи не е ли по адрес в ЛК...

# 103
  • Варна
  • Мнения: 36 782
Детските май са по настоящ адрес. В ЛК е постоянния.

# 104
  • у дома...
  • Мнения: 3 099
Детските и помощите от социалните служби са по настоящ адрес. Помощите от общината са съгласно приети от общински съвет правила. Може да имат различни критерии, затова трябва да се провери.
Майчинството, дори и социалното, не се изплаща от Кметството, а от държавата.

Общи условия

Активация на акаунт