Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LVI

  • 60 920
  • 744
  •   1
Отговори

Анкета

Харесва ли ви темата, както е в момента?

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

# 15
  • София
  • Мнения: 27 026
Тц, не е Емануела, но топло. Много по-добър е... Wink

# 16
  • Мнения: 8 087
Тц, не е Емануела, но топло. Много по-добър е... Wink

Аз се сещам само за още един подобен филм, май беше хамерикански - Историята на О., но той ми се беше видял много извратен.

# 17
  • Мнения: 2 241
Горчива луна на Полански?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 062
Аз пропуснала този кадър, мисля, че е от "Горчива луна" на Полански с Еманюел Сене.
В първия момент ми напомни на един кадър от Thursday, в който играе една бивша моделка - Полина Порижкова, но се сетих, че тя там е с червена лачена рокля. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 27 026
Noirette, браво! Simple Smile
Точно този, ако някой не го е гледал, да се поправи задължително. Simple Smile
Не правят вече такива филми, ей. Пробваха се с онази пародия ''50 нюанса'' ама не ми се коментира направо, хаха.

п.п. Лиа, браво и на теб Simple Smile
явно си го пропуснала наистина, много знаеш.

# 20
  • Мнения: 11 306
Горчива луна на Полански?
И аз сега се сетих за него. Полански обича да работи с Еманюел Сенье.

# 21
  • Мнения: 2 241
Точно този, ако някой не го е гледал, да се поправи задължително. Simple Smile
Не правят вече такива филми, ей. Пробваха се с онази пародия ''50 нюанса'' ама не ми се коментира направо, хаха.

Абсолютно!

Благодаря за новото начало на старата тема, Diavolo! Дано потръгне на добро кино.

Като платформа за кинолюбители бих препоръчала и Letterboxd: https://letterboxd.com/
На мен поне ми е много полезна, защото гледам много филми и понякога ги забравям, особено ако не са ми направили впечатление Thinking, затова преди си пишех в тефтер хаха. В Letterboxd си избираш филма по заглавие, дата на гледане, слагаш оценка от 0 до 5 (ако искаш), може да напишеш ревю (мен обикновено ме мързи, най-много да харесам някой коментар, който горе-долу съвпада с моето мнение), можеш да си правиш списъци на филми за гледане и т.н. Дългите сериали не са в базата данни, само някои limited series, напр. Queen's Gambit, The Night Manager...
Най-интересното е, че в началото на годината ти изпращат "отчет" за предишната година, моят за 2020 беше хм интересен - изгледани 371 филма (не работя това хаха, но полу хоум офис, две карантини ииии.. така се получи),  най-гледан режисьор Хичкок (припомнях си го), най-гледан актьор Кари Грант Laughing

# 22
  • Мнения: 2 002
Горчива луна на Полански?
И аз сега се сетих за него. Полански обича да работи с Еманюел Сенье.

Тя му е съпруга на Полански...

А Горчива луна е велик филм, наистина...

# 23
  • Мнения: 4 070
Айдеее, вече имаме номинация и за SAG Award. Мария Бакалова де, не ние Joy
Тук е  за поддържаща роля.

Дяволче, на теб ще ти пратя кино загадка, сигурно ще разпознаеш всички филми, ама какво толкова - да е забавно. Благодаря за темата. Яд ме е, че се включих в кино и сериалните теми толкова късно - гледам здраво от дете. А как обичам филмови награди, олелее!!!

# 24
  • софия
  • Мнения: 111
Някаква анкета виждам, та ме подсети за темата "ходене на кино".
Ами с новите телевизори киното си отживя времето. С един 65-75 инчов телевизор и подходящо озвучаване (даже не е нужно да е за петцифрена сума) имаш доста по-качествен образ и звук, отколкото в прехвалените киносалони. И най-добрият киносалон не може да стъпи на малкия пръст като качество на картината на някой съвременен 4К телевизор. За звук пък да не говорим. Вече има сравнително евтини аудио системи, които превъзхождат селския тътен, дето ни тресе в кината.
Та... киното си отживя времето. Освен ако не обичате да ручате суперскъпи пуканки сред непознати. Simple Smile
ПП: а и като гледам, тенденцията е премиерите на филмите да се преместят на стрийминг платформите. Всеки разумен кино-майняк ще предпочете да гледа нов филм на 4К вкъщи, отколкото да се блъска в кино.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 19:47 от w7rhufd

# 25
  • Мнения: 668
Мда, бе. Вкъщи нямам толкова удобна седалка. А и обичам да гледам филми сред много хора. И трейлъри. Много трейлъри People Information Desk Person

# 26
  • софия
  • Мнения: 111
ама каква седалка бе. Големият телевизор се намира пред голямото легло. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 070
Има особена тръпка и романтика в това да гледаш на кино, обичам да гледам и вкъщи, но усещането за мен е различно.

# 28
  • Мнения: 668
Просто не може да се сравни със споделената въздишка на непознати жени в киното при гледката на натръшкани жени върху гол Брад Пит в "Троя" Smile

# 29
  • Мнения: 2 523
Обичам да ходя на кино. Огромен екран, мекичка седалка, пуканки в ръка и цял куп хора с които да съпреживеем филма. Вкъщи също е хубаво, но някои моменти могат да се преживеят само в киносалона.
Пример - Завръщането на Краля. Краят на тази прекрасна трилогия...Арагорн пее накрая и всички в салона са с насълзени очи. Да усетиш че толкова много хора са почувствали същото след като си отделил години на тези филми...Емоцията си е емоция.
Много ми липсва киното.

Общи условия

Активация на акаунт