Месецът на любовта дойде, а ЮНЧЕТО в нас расте (Тема 5 - 2021)

  • 29 403
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Благодаря, че ме записахте в темата!  Nature Sparkles
С малкото уточнение, че моят термин е всъщност на 22 юни.
Поне засега, възможно е да има някакви промени, защото на ФМ се оказа, че сме с няколко дни по-назад, отколкото си мислех. По принцип имах късна уволация, което е съобразено при изчисляването на термина, разбира се, но все пак.

# 31
  • Мнения: 86
Nika123, на 25.08 беше и моята последна. Апповете, които ползвам показват 01.06, АГ също казва 1ви, а на ФМ казаха 2ри юни 🤔 ама аз си свикнах, че е 1ви юни и така си го пиша 😊😊


Здравейте! Записвам се и аз с термин 01.06, очаквам 1во детенце момиченце, на 37г. съм, от София. Вчера бях на преглед и въпреки много намаления кръвоток в лява маточна артерия, който се видя на ФМ преди две седмици, бебето е 600г, което си отговаря на 23+2гс. Успокоих се малко. Надявам се да продължава така 🙏 Следващата ФМ ще бъде в 28гс. АГ ми каза, че щом вървяла ок с теглото няма нужда да ходя на доплер преди това.


Може ли да те попитам нещо, кога ти е последната менструация. Защото на мен ми е на 25.08 и ми изчислява термин 01.06. Да уточня че съм с много редовен МЦ. Но като ида при АГ ми го изчислява 2.06
И нещо не разбирам?

# 32
  • София
  • Мнения: 616
Благодаря за прекраната тема!
Аз да се похваля, че от седмица някъде започнах да усещам бебка, сега и след ФМ определено ми е по-спокойно, макар че днес пуснах кръв и урина и чакам мнение от АГ, че доста неща са извън нормите.


Качвам снимка на дъщеря ми с котето. Нямахме никакви проблеми, но и никога не сме й давали повод за ревност. Още от първият ден й се даваше да влиза в стаята и души, често и спеше в краката или около нея щом заспи. Щом започне да пищи се спасяваше в другата стая. Като цяло е любвеобилна, така че не намирам разлика с преди. Имаме и куче при нашите, ама милата е на 17 години вече и е на доизживяване.

# 33
  • Мнения: 558
Цоп в новата красива тема. Само позитивни новити да има в нея! 🥰
Ние имаме 2 котани. Както каката казва: най-любимите й приятелки. Откакто забременях спят около мен, което и нетипично. Те са много внимателни и не сме имали проблеми.
Вчера бях на ФМ. Всичко с момата е наред. Върви 3-4 дни назад, но не е нещо за притеснение. АГ гледа, гледа резултатите и констатира: "Скучни сте". 🤣🤣 Нищо любопитно нямало, всичко - по стандарт. 😁😁

# 34
  • Мнения: 2 523
Момичета, добавих всеки както е писал. Flowers Four Leaf Clover Браво за добрите новини от ФМ и все така да идвате с усмивка в темата!
Enchantress, нещо ме е хванала дислексията и съм написала 0 вместо 2. Хаха.
Vanchest, добре дошла! Исках само да посъветвам ако е много намален кръвотока да не ходиш чак в 28гс, а да ходиш на 2 седмици, защото това състояние трябва да се наблюдава изкъсо.

# 35
  • Мнения: 86
Jessito, благодаря!
На доплер ли препоръчаш да отида преди 28гс? Мислех си го и аз и я питах АГ, ама тя вика нямало нужда. На 2 март ми записа контролен и ФМ ще е някъде средата на март. Мислех все пак след 2 седмици да отида на преглед в частна клиника, за да видя дали все още е ок, но се чудя просто на ехограф или на доплер?

Момичета, добавих всеки както е писал. Flowers Four Leaf Clover Браво за добрите новини от ФМ и все така да идвате с усмивка в темата!
Enchantress, нещо ме е хванала дислексията и съм написала 0 вместо 2. Хаха.
Vanchest, добре дошла! Исках само да посъветвам ако е много намален кръвотока да не ходиш чак в 28гс, а да ходиш на 2 седмици, защото това състояние трябва да се наблюдава изкъсо.

# 36
  • Мнения: 723
Vanchest, обикновено при влошен кръвоток се предписва и аспирин, не ти дадоха да пиеш? Също и омега 3.

# 37
  • Мнения: 86
Аспирин Протект ми даде да пия едната и то щото аз я питах да пия ли. Преди това и двете казаха, че нямало нужда 🤯 от няколко мами знам, че на тях им е изписан аспирин.

# 38
  • Мнения: 723
Да, аспирин по 150 мг. Пие се вечер. Аз откакто започнах аспирина и увеличихме дозата на фраксипарина имам значително подобрение в кръвотока. Имате започнах с маточни артерии работещи на 12%... сега са почти перфектни, но аз продължавам да ходя всяка седмица на преглед. Тази седмица минах през Чучумишев в Малинов и съм много доволна. Беше страшно обстоен преглед- като фетална морфология, 1 час и накрая ми като си абсолютно всички снимки и клипчета на флашка. И само 50 лв.такса... Той също следи кръвотока внимателно. Другата седмица съм си при Вецев.

# 39
  • Мнения: 6 764
Темата е прекрасна, дано се пълни само с усмивки и хубави новини ❤️
Мен днес ми беше последен присъствен ден в офиса и беше много емоционално. Имам вече първите неща за бебето, възглавница за кърмене и одеалце от колегите. Беше много мило. Мен обаче цял ден ме тормози, че не я усещам. От вчера нищо не съм усещала, а по принцип е доста активна. Ядох сладко, пих фреш от портокал, скачах, побутвах си корема... но уви. Стори ми се, че леко мръдна, но не съм сигурна дали не си въобразих. Общо взето, ако до утре не я усетя стабилно, ще отида някъде на ехограф. Стискайте палци.

# 40
  • Мнения: 2 523
Vanchest, да с доплер за да се види кръвотока. Както е казала Шели се приема АП при нарушен кръвоток, но дозата трябва да прецени лекар.
Шели, и аз бях при Чучумишев на 2 и другата седмица съм при Вецев. Хихи.

# 41
  • Мнения: 111
Отново една прекрасна тема ❤ Нямам търпение да дойде вече юни месец и да си направим тема с бебенцата❤😘 бъдете много здрави и щастливи 😍

# 42
  • София
  • Мнения: 616


Какво ще кажете за кръвните резултати? Чакам мнение от АГ. Иначе лекувам гъбички и си мислих, че от това са левкоцитите в урината, ама ми каза да си пусна и стерилна за всеки случай. Пита за цистит - нямам, ама аз съм си пиклива попринцип, не съм забелязала други неразположения като парене и сърбеж 🤷🏻♀ Протеин ми изписа, че и той се губи, въобще нищо не е в норми.

# 43
  • Мнения: 723
Хемоглобинът е нисък, както и белтъка, трябва да се вдигнат. Заради белтъка ми дадоха протеин на прах- фрезубин и биогейм и има добър ефект. Имаш ли терапия за кръворазреждане? Д димер е висок, но тук не виждам референтните стойности за бременни, АРТТ- ниско...

# 44
  • София
  • Мнения: 616
Хемоглобинът е нисък, както и белтъка, трябва да се вдигнат. Заради белтъка ми дадоха протеин на прах- фрезубин и биогейм и има добър ефект. Имаш ли терапия за кръворазреждане? Д димер е висок, но тук не виждам референтните стойности за бременни, АРТТ- ниско...
Всяка вечер съм на фракси 0.4. За хемоглобина съм в момента на системи желязо. На мен лекарката ми препоръча това - https://www.zdravis.com/product/969/protein-drink-za-bremenni.html , но ще погледна и твоя вариант, че с храна няма да успея.

Общи условия

Активация на акаунт