Месецът на любовта дойде, а ЮНЧЕТО в нас расте (Тема 5 - 2021)

  • 29 639
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 767
Аз не мога да спя по гръб, всъщност никога не съм можела. Ако през деня дори легна да гледам ТВ по гръб, корема ми става на камък, а бебето почва да ме рита здраво. Няколко пъти явно неволно съм се обърнала така в съня си и се събудих от силни болки в корема. Спя надясно обърната, само така ми е ок, ползвам си моята ортопедична възглавница, а под корема подпъхвам малко от завивката. Друг трик, който ми носи удобство е да сложа малка възглавничка тип от тези декоративните между коленете. Така си спя ок, единствено бебето много злоупотребява със скачането върху пикочния ми мехур и ставам по няколко пъти до тоалетна.
Усещам си гръбнака и ставите доста разхлабени, дори като постоя седнала и ме боли костта на опашката. Явно тялото вече се подготвя сериозно за раждането, за разлика от мен 😂
Тези дни гаденето се завърна. Доста ми е лошо след храна, а вчера цял ден ми се виеше свят, придружено от сърцебиене. Днес мисля да лежа само, дано се почувствам малко по-добре.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 367
Същото е и при мен докато заспивам, понеже вечер ми е най-тежко, и аз имам възглавница и за бременни и обикновени слагам, но едва заспивам, някак корема ми виси все едно...а като стане още по голям, може и седнала да трябва да спя знам ли😁

А има ли още работещи мами или само аз се правя на силна..?

# 692
  • Мнения: 113
Аз ще работя до Великден, което си е почти до времето за 45-дневния болничен (без 10тина дни). Но моят термин е за края на юни. Чувствам се добре, а и работя от вкъщи, така че нямам причина да излизам по-рано в болничен.


Същото е и при мен докато заспивам, понеже вечер ми е най-тежко, и аз имам възглавница и за бременни и обикновени слагам, но едва заспивам, някак корема ми виси все едно...а като стане още по голям, може и седнала да трябва да спя знам ли😁

А има ли още работещи мами или само аз се правя на силна..?

# 693
  • Мнения: 2 242
И аз работя, но от вкъщи. 45 дневния ще ми почне средата на Април. В началото не исках да го ползвам, обаче сега само чакам момента да не вися на тоя компютър. И нещо последно време пулса ми минава 100.. а пък кръвното ми е ок. Всеки ден го меря. Имам нужда да си почина преди раждането и да си полежа и да си дочета книгите Grinning А и да реша вече къде ще раждам, че още е едно чудене..

# 694
  • Мнения: 103
И си работя, и ми се гади, и си повръщам... И мога да си мрънкам цял ден 😀 Аз пък въобще не мога да се наспивам, легна ли, след 5 минути вече съм заспала...
Момичета, в коя седмица сте вече и с колко килограма отгоре? 😀

# 695
  • Мнения: 6 767
Аз нямах проблем да работя, но исках от вкъщи, защото на работа има изключително висок риск от заразяване с Ковид. Отказаха ми, въпреки че имам всички възможности за пълноценна работя от вкъщи. Затова вече втора седмица съм болничен. За себе си постъпих отговорно, вече мкого колеги, включително от нашата стая са с Ковид, някои дори и в болница. Не доумявам защо моя работодател не приема Ковид за нещо притеснително и не се разрешава работа от разстояние, при положение, че такава е напълно възможна. Работихме присъствено още от юни 2020, докато много фирми и партньори още са си хоум офис.

# 696
  • Мнения: 1 739
Аз без възглавница за бременни не мига нито да лежа, нито да спя. Слагам си я между краката, под корема и назад докъдето стигне и така се намесвам. Без нея не мога да лежа, почва да ме боли.
Аз след 2 дни влизам в 28 и не ми се мисли за килограми +14 някъде съм. Просто е страшно! Със сина ми на толкова кила влязох да раждам, а сега имам още 2+ месеца.

# 697
  • варна
  • Мнения: 1 830
Спя по 2-3 часа на вечер ....Цял ден после ми се спи ....
От сега ми тежи корема , боли ме кръста , лесно се изморявам , имам сърцебиене , непрекъснати втвърдявания на корема......мрънкам си по цял ден и после се чудя що мьжо иска да ходи извънредно на работа 🤣🤣😂
25 гс + 10 кг , като се има в предвид , че съм ограничила сладкото и тестото 🤔

# 698
  • Мнения: 111
Аз успявам да се наместя, благодарение на възглавничката за бременни. В началото не можех хич да спя, но от 5 месец съм много активна, вкъщи съм си, но излизам на разходки, чистя, пазарувам, виждам се с родителите ми и в края на деня съм толкова уморена, ме заспивам още в хола 😂. За килограмите +4 или 5, днес влизам в 27ма седмица. Не се притеснявайте въобще за килограми момичета, две мои познсти качиха +30 / +25. Момичето с +25 ги свали до 6 месеца само с разходки и ограничение на сладко и тесто. Всичко ще свалим, лятото е по-благоприятно за отслабване, като бивша гимнастичка 15 години го казвам! 😂 сррахотни сте😘♥

# 699
  • Мнения: 1 044
Аз имам от най-големите възглавници за бременни, които обикалят от всички страни и засега спя добре.

Работя и аз все още, ще работя до 45-дневния болничен. От къщи съм, но вече не ми се работи особено, но финансово много ще ми се отрази болничния, затова до последно ще действам, че после и три деца за гледане ще имам Blush

# 700
  • Варна
  • Мнения: 367
Ох и аз работя още, само че вече ми е тежко да седя по цял ден седнала..боли ме кръста и гърба:( Искам вече да става топличко да се радхождам, дано да мога.
Относно килограмите както не качвах и изведнъж за две три седмици 3 кг(а не ям повече)..иначе общо са 6 - 26г.с

# 701
  • Мнения: 666
Със спането все още нямам проблем. Без възглавници, само ме изнервят. Понякога се събуждам по полу корем и се притеснявам да не притискам бебето някак.
Не съм на работа, но това не ми пречи да си мрънкам - задъхвам се, изморявам се, никак и никъде не ми е удобно. Simple Smile  27 седмица съм и килограмите са + 14.  Със сина ми така влязох да раждам. Оправдавам се уж, че бебето върви малко по-голямо. 😂
Започвам да купувам вече някои от набелязаните неща, за да не оставям всичко за накрая. Все по-често ми се появява онова човече от "Минута е много" - "Няма време!" 😂

# 702
  • Мнения: 2 242
Аз съм 28г.с. + 6дни и към момента съм +8кг и не съм мърдала от две седмици насам. Но и аз си имам доста начални килограми, та затова. Надявам се да не кача повече от 12-13кг до края.
Момичета, да ви попитам някоя от вас носи ли лещи? Аз записах час за измерване на очните дъна, но тази на рецепция не мога да каже дали да бъда с лещи или да отида с очила на прегледа. Имате ли представа?

# 703
  • Германия
  • Мнения: 511
От самото начало спя трудно, заспивам рано и се будя по никое време, или ставам 3-4 пъти до WC и после будувам, въртя се...Купих си възглавница за бременни/кърмене, но още не съм я ползвала. Спя на страни и понякога по гръб.
Почнах и аз много да се изморявам, болки в кръста, в таза, онзи ден много ме боля опашката.
27+6 г.с. съм +10кг.

# 704
  • Мнения: 745
Всеки ден ми е различен. Един се чувствам приемливо добре, но на другия има нещо слущаващо. Спя все по-трудно с много възглавници. Сега съм в 28г.с.+4 д. - плюс 9 кг. Не ходя на работа от средата на януари по медицински причини. Извършвам си някои задачи от разстояние, но и при нас последната седмица има голям брой заразени колеги и такива в болница. Дано всички се лекуват успешно.

Общи условия

Активация на акаунт