Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 893
а моята госпожица се опитва да ми се качи на гърба  Laughing
свряла се е отдясно и сякаш се опитва да мине между ребрата ми Thinking
много странно усещане,хем гъделичка хем наболява... Thinking
а за коластрата - по едно време имах течове а напоследък спряха....предполагам че като дойде бебето нещата ще се нормализират Peace

# 166
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
И аз да се включа макар и с малко закъснение по отношение на избор на болница и лекар. И двете ми раждания бяха без уговорка (при първото практиката не беше така разпространена, а при второто се мотахме до последно и така и остана). Общото ми впечатление обаче е, че е хубаво да имаш човек насреща. Първият път бяха мизерни времената и акушерките в очите ми заявяваха, че за 160 лв нямат намерение да се престарават. Много лошо отношение и много лоши спомени от Тина Киркова (персонала де), докторът се вясна колкото да ме зашие накрая... От там и едни коли бактерии хвана, та още ходи хронично със запушен нос. Дано се е оправила болницата и персоналът от тогава. Вторият път в Добричката болница бях приятно изненадана от усмихнатия и мил персонал. Там се смениха четирима доктори да ме гледат, но добре, че свекървата при вестта, че раждам се е обадила на генеколога на своя позната, който дойде и стоя до мен през цялото време до края. Той ускори раждането и със сигурност спаси детенцето ми, което се роди с много мръсни околоплодни води и притисната пъпна връв, така че бързото раждане беше просто въпрос на живот и смърт за нея. Тя и без това няколко дни след това повръщаше зелени околоплодни течности и първите дни беше на антибиотик, та доста се беше нагълтала, но иначе се оказа едно много здраво и жилаво бебе и много й се радваме до сега. Но мисълта ми беше, че наличието на някой, който да се грижи лично за теб се оказа наистина решаваща, дори и като цяло практиката на болницата да е добра и персоналът да е кадърен и любезен.

Напоследък след ставане от сън и изобщо след лежане изпитвам много остра болка за няколко секунди в самата срамна кост долу и в тъканите около нея. Сякаш се налива изведнъж с кръв или знам ли... не ми се е случвало преди, минава много бързо, но е почти закономерно и всеки път става така. Малко ме притеснява. На вас случвало ли ви се е?

# 167
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
И да ви се жалвам забравих, че майка и татко заминаха при брат ми в Щатите за два месеца (да не си загубят правата на зелените карти) и сега до началото на деветия съм оставена да се оправям сама с бебката и баткото без право на почивка. Вярно, сега мъжът ми се чувства доста по-ангажиран и гледа уж да помага, ама не е съвсем същото. И за него е един много зает с работа период и гледам да не прекалявам с искането на помощ. Събират ми се разходки по два пъти на ден, придружено с мъкнене на бебе до петия етаж (това май е най-трудната за мене час), приспиване, домакинстване и прочие.... направо веселба. Добре че поне спи по цяла нощ, така че и аз успявам що-годе да се наспивам.
Ще почиваме след 10тина години майче.... Simple Smile

# 168
  • Мнения: 4 970
Да, и аз така успокоявам мъжото, че след 10-тина години ще почиваме като хората. Точно затова сега се възползвам малко от оставащото време до раждането, за да си почина, колкото е възможно.  Баткото ходи на детска градина, а аз вече съм в отпуск - цял месец докато ми почне болничният.  И миналия път така направих и бях много доволна, сега също - ще се опитам да посъбера сили.  После не знам как ще я караме - мисля дори баткото да си оставя вкъщи 2-3 месеца през зимата, докато бебето е още мъничко, да не носи зарази разни от детската градина.  Но, ще бъде весело вкъщи!
Весел ден на всички, днес ще бъде невероятно горещо, също като през лятото!

# 169
  • София
  • Мнения: 505
fapua и аз до преди няколко дни имах подобни болежки, продължиха доста - около 1 месец, но от около десетина дни вече ги няма!

Момичета, как са ви косите? Моята се омазнява много малко и почти не капе!

# 170
  • Мнения: 572
Да ви кажа, сега си видях резултата от хемоглобина в кръвта, 110 е, бил ниско. Какво да правя (докторката ми я нямаше и...)????  newsm78

# 171
  • София
  • Мнения: 721
Sarra, на долната граница ти е, но не е под нея. Като намериш док ще ти каже, но много бременни имат по-нисък хемоглобин, няма нужда на секундата да реагираш. Ти пиеш ли витаминки?

Веси, и аз нямам никаква коластра - това е по-честото положение, отколкото да имаш от рано.

Нещо взе да ми се струва, че има толкова неща за купуване и подготвяне за бебо, а аз си блея...вчера показвах на таткото по един каталог всичко, което трябва да купим и май го шашнах. Днес ако не си дойде и стана самотна майка ще ви кажа Mr. Green Майтап де, ама наистина мноого покупки!
Я кажете за дървено креватче - какъв размер мислите, че е по-добре? Големите ставали до по-късна възраст на детенцето (170см), но много голямо ми се вижда това...И по-добре ли е да има на него чекмеджета и шкафче или да си е чисто? Една приятелка дето живее в Гърция ми каза, че имало там легълца нормални, но в началото им слагаш отдолу едни скоби и може да се люлее, после като поотрасне бебо ги махаш - някоя виждала ли е тука такова нещо?

# 172
  • Мнения: 3 695
Здравейте,
Какво си правите? Кога ще е следващата среща? Хайде докато е още топло и не сме започнали да се търкаляме !
Аз не съм купила още нищичко, нито 1 чорапче за бебчо, но може би е така, защото не зная още пола, или защото си мисля че има време. То цялата работа с бременността и раждането все още ми се струват нереални, може би от леката бременност до сега.
На мен ми казаха от този месец да започна да пия витамини за бременни, каквито реша. Та затова искам да питам вие какви пиете ???
А по време на секс страхувате ли се, че може да предизвикате раждане? Аз досега- не, но последния път ми дойде тая мислъл и нещо се притесних.

Поздрави и целувки.  Hug

# 173
  • Мнения: 572

Е, хайде и за моя мъж похапнете...днес има рожден ден.

# 174
  • Мнения: 333

  261uu   Наяждам се за здравето на всички.И аз нито съм купила чорапче, нито съм разглеждала за такова - понякога сякаш забравям, че съм бременна. Днес бях на изследвания и сестрата се чудеше къде съм си крила бебето, а аз й разправям, че е в ханша Joy. Нямам ни коластра, ни чудо. Спа като пън. чета много, включително и приказки на бебо и се настройвам философски за всичко, което предстои. Tini-mini, едва ли можеш да предизвикаш нещо със секса, но ако ти е тревожно няма смисъл.

Цунки и чао

# 175
  • Мнения: 201
Добро утро и от мен:)
относно витамините, аз пия Pre-Natal (заместител , но много по-добър на Матерната, която вече не се произвежда)
аз ги започнах още от 5-тия месец по препоръка на лекаря ми. Много са добри и съдържат всички необходими витамини, които са ни необходими за нас мамите (те бебчетата си взимат всичко, което им трябва от нас Party)
хайде пак да се уговорим за среща...и аз нямам търпение да се видим докато е още топличко Hug.
какво ще  кажете за тази неделя на една следобедна сбирка в пицария "Мама-Мия" на Цар Иван Шишман 39 (пресечка на Граф Игнатиев), обстановката не е лоша и не е много скъпо Peace

# 176
Ех че много рожденници днес!
Да сте живи и здрави всички и през декември най-здравите и спокойни бебчовци.
За леглата- миналата събота със сто зора накарах мъж ми да ходим да гледаме. Ходихме в Мечо Пух на разклона за Горубляне и Панчарево, от страната на Горубляне. Имаше много богат избор, цените са май малко по-високи, но пък ни дадоха карта за 10% отстъпка без да сме купували нищо, така че ще станат същите като на друго място. Почти всички модели ги имат на склад. Има и скринчета и колички. Ние харесахме 140/70 см, но преди да купим ще проверим един познат дали не може да ни го направи, защото в магазина всички легла са с 1 общо чекмедже, а аз предпочетам 2 отделни. Има и матраци - 4 вида.
Нищо не сме купили още, само майка ми е изплела един бял терлик и един син и е започнала една жилетка...
Е, стига обяснения, пордвайте се още малко на хубавото време.
А рожденниците - умната.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 893
за косата- моята пък страшно се омазнява  Sad ден за ден направо-ужас
но аз си търпя стоически не я пипам, за да не се сещам и я мия през ден защото ако я свикна всеки ден,няма оттърване после  Rolling Eyes
абе момичета как сте с теченията?
моето напоследък взе много да ме плаши  Shocked от прозрачно и рядко стана цветно като дъгата и често си мени агрегатното състояние  Thinking
става жълто,розово,червеникаво а днес сутринта беше кафяво  Shocked
но пак няма никакъв мирис....
и се чудя дали е от бременността , дали от раничката на шийката или съм завъдила гъбарник  newsm78
трябва май да си направя една микробиология  Thinking

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аууу с тия торти ми развалихте линията  smile3534
Sarra да ти е жив и здрав таткото, да се обичкате поне още 100 години  luvbed
tini-mini к`во беше това секс?  newsm12
Уха днес временцето пак е супер и пак ще имаме с малкия коремен бръмбъзък обедна разходка  preggo пък и това е единственото нещо, което ме спасява от тая пареща болка в лявата част на гърба. Не мога да разбера боли ме, защото седя по цял ден на тоя скапан стол и са сгърчвам от бач, или нещо от бебо  newsm78, но като изключим това, съм в много яко настроенийце и го желая на всички newsm44
Незнам ама това циганско лято прави чудеса с мен, изчезнаха всякакви отрицателни настроения и емоции и ми е едно такова лекичко на душата. Хайде на всички да ви е така, не само днес, весело нстроение и много много усмивки ppp

# 179
  • Варна
  • Мнения: 893
ох че съм завеяна  ooooh!
честит рожденник!много да те радва,да помага и да те слуша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт