Частни училища-информативно-дискусионна тема 45

  • 36 236
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 396
В Колежа няма прогимназиални класове и ръководство беше поискало разрешение да връщат по три класа, но вместо 7 да върнат 9, заедно с 8 и 12, след това 10 и 11 и класовете да се въртят на две седмици. Не са им разрешили, на все 7-те отделни сгради и големия парк, в които се помещава училището.
Съгласна съм с Лейка. И на фона на рестрикциите за присъствено обучение на децата,  всичко останало работи, хотелите се пукат по шевовете, в моловете е панаир.
Просто така е най-лесно, не изисква и не струва нищо на държавата.

Онна, Благодаря за темата

Абсолютно съгласна!
Най-евтината "мярка" срещу коронавируса. Направо безплатна!

# 16
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Лично моето мнение е, че за малки деца  Чу за дългосрочно ДО не си заслужава. Но и се надявам да се приключва вече и не си заслужава прекратяване на договора за няколко месеца. Ако днес ми кажат “половината време идните 4 години ще сте ДО”, по-скоро няма да избера ЧУ. И 100% няма да избера прогресивно. Там е пълен крах, няма материали по домовете, а те почти не пишат по нормалния начин (в ПУК). Не ме подсещайте за ДО, че пак ще яхна метлата, особено като имам сравненуе с класически ПУКчета.
Ужасно съчувствам на всички деца и родители, които са ДО. Бяхме на хотел и няма да повторим- още в четвъртък имаше тълпи от хора, мерки спазва който си иска, рядко напомнят. Върнахме се с кашлица и сополи. На този фон е безумие най-голямата заплаха да са 6 и 10 клас (май те са още ДО?).

# 17
  • София
  • Мнения: 9 558
В момента на ДО са 5, 6, 9, 10 и 11 клас

# 18
  • София
  • Мнения: 5 026
Днес погледнах предвиденото ПО за 11. клас. 3-ти март - национален празник. В АК 19 февруари е неучебен заради родителски срещи. Та общо взето целият масраф е за един четвъртък + една седмица + финални понеделник и вторник. Какъвто и да е замисълът на ПО в този му вид, на мен ми се губи. Предимно за социализация, ако не ги спукат от тестове.
Иначе и аз благодаря за темата на Онна.

# 19
  • Мнения: 19 317
И мен ми се струва, че за по-малки деца пó може да има някакъв смисъл ДУ, тъй като родител лесно може да помага по всичко или да наеме учител/школа. Но те пък малките така или иначе ходят. За големи, като говоря само за тези до 7ми клас, тъй като нямам опит по-нагоре, ДО не пречи по никакъв начин, ако училището го провежда както трябва и учителите са добри. Да се компенсира огромният брой часове по БЕЛ, математика , английски с школи или частни уроци няма кога. Дори наполовина ще е трудно.
Отделно част от разказвателните и науките също са малко повече часове, за да има време за упражнения.
И разбира се от ДУ до ДУ има Балкан разлика. Така че зависи и за кое точно държавно училище става въпрос. Има такива, в които изобщо не осигуриха заместващи учители и децата по цели седмици не караха  български примерно.

Пипи, извинявай, ама ти сама си избра тази паралелка и не мисля, че ДО ти е виновно по принцип.

# 20
  • Мнения: 6 303
Как да не ви кажа. Никога не съм имал никакво съмнение, че т. нар. прогресивно не струва. Струва ми се, че и в темата има консенсус по това
Дистанционното обучение нямам никакво съмнение, че в частните училища е хиляда пъти по-добро. Тази година просто беше 1000 пъти по-добре от миналата, и въпреки това разбира се, че не може да се сравнява с присъственото и се надявам да не ни затварят повече.
Пипи, ти си голяма работа и много харесвам повечето ти мнения, но "прогресивно" обучение съм убеден, че е тотал щета, най-сериозно и добронамерено. Лично мнение, не държа да съм прав.

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Аз мисля, че си прав.
Но все пак зависи и ди е до дете/родител. За някои хора е добре и нещата вървят. Важното е всеки да намери своето.

# 22
  • Мнения: 2 182

Дистанционното обучение нямам никакво съмнение, че в частните училища е хиляда пъти по-добро. Тази година просто беше 1000 пъти по-добре от миналата
Недей да бъдеш толкоз сигурен. Дъждец добре го е казала, зависи за кое училище говориш. В нашето ДУ и миналата година и тази ДО не отстъпва по нищо на ПО. Часовете се провеждат със същото времетраене и по програма. Няма разлика в качеството. Напирам за ПО единствено заради живия контакт и спорта в училище.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз също имам изключително високо мнение за качеството на ДО, което получихме последните месеци. Проблемите са други. У децата се натрупва умора и им липсва коректива на живото присъствие. Чувствам се като злото недоволно чудовище 24/7, вместо само през уикенда. Настъпващия тийнедж никак не помага.

Едновременно с това, и двете деца на мои близки, които бяха присъствено, вече са под карантина.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 277
Дистанционното обучение нямам никакво съмнение, че в частните училища е хиляда пъти по-добро.
Мисля, че си напълно прав!

# 25
  • София
  • Мнения: 396
Аз също имам изключително високо мнение за качеството на ДО, което получихме последните месеци. Проблемите са други. У децата се натрупва умора и им липсва коректива на живото присъствие. Чувствам се като злото недоволно чудовище 24/7, вместо само през уикенда.

Съгласна съм за качеството на ДО като преподаване. Ако ДО беше кратко /напр. 2 седмици/ нямаше да имаме проблеми. Сега обаче седим на смени като пъдари до ученика. Затова започнаха да ми идват някакви идеи за частен учител. И като гледам копеспонденцията във вайбър групата на класа им по време на час явно не само ние имаме проблем с концентрацията.

# 26
  • Мнения: 19 317
Според мен се натрупа умора от ученето. Други години по това време или януари имат седмица-седмица и половина грипна ваканция, а сега даже и междусрочна нямаха като хората.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 635
На нас ни дадоха една седмица ваканция. Имаше мрънкащи родители, включително и аз се зачудих като получих мейла. Но трябва да си призная, че ни дойде добре. Особено на мен. Но да кажем, че на мен ми е лесно, защото не ми се налага да оставя децата сами вкъщи.

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Децата са се предали. Смес от липса на цели, от разочарование и несправедливост. По-добре да са във ваканция.

# 29
  • Мнения: 2 182
Децата са се предали. Смес от липса на цели, от разочарование и несправедливост.
Някои може, не всички.

Общи условия

Активация на акаунт