За момичешки мамчета :)

  • 4 099
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179

Ами аз лично никога не съм говорила с майка си за дудки и пеперудки, може би за това Rolling EyesЕстествено разговорно използваме разни думички.
Имам позната, която пести на дъщеря си всичко, живее в измислен свят и детето-вече за 1 клас знае например, че бебета ги носи господ само на добрите хора...Не е наясно с думи за половите органи въобще, как ще учи биология в училище не ми е ясно.Това малко офф..... Rolling Eyes

Сериозно...... #Crazy Нима има все още толкова изостанали хора

# 16
  • Мнения: 3 500
Ние сме мънички, но и казвам че "сега ще измием розичката" Simple Smile
За по- нататък очаквам идеи от вас  Grinning
Едва ли разбира за какво става въпрос, каквато и дума да използваш няма да разбере, много е малка.

# 17
  • Мнения: 953
При нас свеки я гледаше с племенника и тя сега ме уведомява: МАМО, АЧО, ИМА ПИШКА ЗАЩОТО Е МОМЧЕНЦЕ , А АЗ ИМАМ ДУНДА, ЗАЩОТО СЪМ МОМИЧЕНЦЕ. Hug

# 18
  • Мнения: 948
Ето една много стара тема; има МНОГО идеи...вече не може да се пише в нея, ама е забавно четиво...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13906.0

# 19
  • Мнения: 9 990
пак стигаме до темата за това какво и колко да казваме на децата си. а аз по тази тема със се изказвала (изписвала) неведнъж. смятам, че децата трябва да наричат нещата с имената им и да знаят истината от самото начало. дълбочината и подробността на информацията зависят от възрастта и показания от детето интерес.

Абсолютно.Аз поне така процедирам.
Сега, жаргона и разговорният език естествено също.Не се правя на културна и не използвам само академични термини, но детето ги знае по равно бих казала. Crazy
За изостаналите хора-да има и още как-дали са изостанали или това е плод на нещо друго-я религия, я някакви техни разбирания-няма значение, но това е техният избор.Да, детето гледаше корема на мама дълго, но после обяснението беше с бог Rolling Eyes, предупреди ме пред нея да не се изпусна нещо като си говорим, защото аз сега съм бременна....ми на мен ми е доста трудно да говоря завоалирано Crazy

# 20
  • Мнения: 1 353
И ние казваме "дуда",въпреки,че тя си вика "пупа"и се пипа там-но и на памперса казва така Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние казваме дуда, дуде и разни производни. Знае, че момчеата и мъжете мат пишка и дори в началото тя казваше, че има малка пишка. След като преминахме и периода "искам да пишкам права като тати" Laughing вече положението е много добре.

# 22
  • софия
  • Мнения: 1 745
Страхотна тема Grinning.На нас ни е още раничко,но и аз си ги спрягам от сега докато я къпя:"Хайде да измием пиленцето"или"пеперудката" Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
имаше известен възрастно-роднински опит да научат децата ми да казват на вагината "пиленце", но твърде скоро децата започнаха сами да обясняват, че пиленцето е детето на кокошката и няма нищо общо с човешката анатомия...

# 24
  • Мнения: 3 500
От темата, която ни е предоставила misholina най-много ми хареса "шуша" и "пипи".Най-готино ми звучат.Имаше такива абсурдности.......... #Crazy

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аууууууу, довечера ще кажа на щерката: хайде мила, моя - измий си вагината... Whistling

# 26
  • Мнения: 9 990
Във всеки случай няма да и кажа-да измием дудката или предното дупе/ чудно-от предно дупе по-различно ли е аканото??/ или каквото и да било изкилифенчено име. Whistling
Защо трябва да и казвам аз да си мие вагината, след като тя е научена/ то е достатъчно 5 пъти да му кажеш на едно дете смятам.../ и без подсещане и употреба постоянно на името на анатомията и какво да мие...
ех, а имаше една потребителка, която май след подобна тема си смени ника...

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
аз моите щерки като ги пращам в банята не им изброявам какво да мият, че току виж съм пропуснала я някое ухо, я нещо друго и то си останало мръсно. просто казвам: "бегом в банята и след половин час да те видя с пижама!"
а на габриела най-често някой й помага в банята, защото иначе рискуваме да не излезе от там в следващите няколко дни...

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
считам, че разбрахте какво искам да кажа...

# 29
  • Мнения: 1 464
Ние му казваме цоце,като стане от гърнето иска салфетка да си изтрие цоцето,а предно дупе ми звучи Sick hahaha

Общи условия

Активация на акаунт