може ли някой да алармира националните медии за това?

  • 1 921
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Воден дух, брат ми работи в посолство.
И смея да твърдя, че спазва доста повече от елементарна хигиена.
Не говоря точно за сегашния момент, за преди 7-8 години става дума - но така и не разбра как се е заразил Sick.
БожА работа е всичко Tired.

# 16
  • Мнения: 4 324
Внимавайте с този хепатит!!! Сега в опасните райони, лекарите които видят някакви симптоми на това заболяване без значение основателни или не, веднага изпращат в инфекциозна!!! ВНИМАВАЙТЕ И С ИНФЕКЦИОЗНА БОЛНИЦА В ПЛОВДИВ!


Изживях кошмар заради тъпата система. Лежах в инфекциозна в Пловдив. Казаха че съм с хепатит Sad Трябваше да чакаме резултати от  изследвания за да се потвърди вида на хепатита (страшно звучи нали). След една седмица излезнаха резултатите  и се оказа, че не съм била болна от хепатит! А е можело резултатите от изследванията, да са готови за един ден в частна лаборатория, но ми казаха твърде късно.  Ами ако бях се заразила, докато ме "лекуваха" ..............

# 17
  • Мнения: 1 428
Ами тогава?
Спазвайте елементарна хигиена и няма страшно!
Мен защо не ме е гепнал хепатита, а почти всеки ден контактувам с цигани?  Simple Smile
Не бъди толкова сигурен,че няма да те хване щом работиш в рисков контингент.Дано се опазиш,но едва ли имаш възможност през 5 мин да си миеш ръцете.
Цялата тая работа е много неприятна.На никой не му е добре да живее в напрежение,че може да се разболее той или някой от близките му.

# 18
  • Мнения: 463
  Епидемията от хепатит дойде и в Раковски.Аз чух за няколко деца болни със сигурност,но колко са всъщност е трудно да се каже.И броя ще расте,защото инкубационния период е 30 дни.Може дори и ние да сме заразени,защото онзи ден водих малката на профилактични изследвания и точно пред нас в лаблолаторията влезе мъж,който има 2 болни внучета и го пращат и него да се изследва.Замръзнах като го чух,защото преди това близо половин час седяхме с малката до него.
И за всичко това са виновни ромите в Столипиново,понеже нямат елементарна хигиена.Пълни мизерници са.Работила съм 6 месеца в техните социални грижи и съм влизала в много цигански къщи да ги анкетирам.На кви мизерии съм се нагледала и идея нямате даже.Още преди 5 години моята колежка се зарази с хепатит от тях.А колко болни от туберкулоза има-да не ви казвам.И всичкото това е,защото са мръсни,ядат развалени животни,варат овчи очи на супа ,гледат животни вътре в стаите,където спят.Топлят се с решетки от легла вързани с жици към тока,а в същото време малките циганета се въртят и бягат около тия решетки.И на нито един ром не му се работи.Всички живеят от помощи,които хич не са малко-от 200 до 400 лв.И нищо не плащат,а се ползват с превилегии за всичко.Сега и ваксини само за тях ще има.Ами нашите деца?Ами нашите здравни осигуровки,които редовно плащаме?Къде отиват-пак ли за циганите?
Аман от тях и да знаете,че и чума ще плъзне ,защото по цял ден си седят в къщите и спят ,а по улиците им се носи воня на фекалии и умрели животни.Гледката е потресаваща и не е за хора със слаби нерви.Техните улици и къщи приличат на сметища-и кой е виновен за това?















 Peace
по-точно казано от това не би могло да бъде.

# 19
  • Мнения: 215
Ами тогава?
Спазвайте елементарна хигиена и няма страшно!
Мен защо не ме е гепнал хепатита, а почти всеки ден контактувам с цигани?  Simple Smile

От такива "умни" съвети се стигна до това положение и до такива размери на епидемията.
защо трябва да се омаловажава опасността newsm78.
стига с тази "елементарна хигиена". в Своге на хората им течеше хепатит от чешмата.

# 20
  • Мнения: 1 428
Ще ваксинират само ромчетата и даже за първите 5000 ще има награда-торбички с шоколади и вафли.Е,тая информация тотално ме хвърли в тъча. #Crazy
Жал ме е за ромските деца,но и нашите не са защитени,защо ги пренебрегват.Ваксини трябва да се осигурят за всички деца,защото и българчетата са равноправни жители на тая страна.Боя се за дъщеря ми,защото не се знае в кой момент ще пипне нещо заразено и няма да си пъхне ръчичките в устата без да я видя.
Дано някой от държавните глави се замисли сериозно по въпроса.Склонна съм дори да си платя ваксината.Нека поне ги разпространят в аптечната мрежа,за да бъдат достъпни за всички ,които се страхуват от хепатита.

Общи условия

Активация на акаунт