Киста на яйчника – 3

  • 38 195
  • 596
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Благодаря Ви много за успокоителните думи! Всичко ми дойде като гръм от ясно неде. Преди години имах 6см киста, но се спука при следващ цикъл и лекарката я видя и отсече "фоликулярна".
Сега тази лекарка ми изкара акъла- нещо е, после пише, че е киста, ама не се повлияло от прогестеронов препарат, ама имало удебеляване, ама нещо по шийката имало, ама не било страшно. После вика: "не е шоколадова, ама е с плътна стена, ама течността май е бистра" и естествено у мен паниката вече растеше. Започнаха да ми бучат ушите, защото си падам и хипохондрик. Пуснахме маркери, които са в норма, и тя вика "абе съмнявах се за поли****, ама резултатите са добри, доброкачествено е." И честно казано от паника не мога да спя, да ям. Видяла ли го е със сигурност какво е? Гледа ме 2 пъти с вагинален ехограф. После вика: "сигурно имате хормонален дисбаланс". И аз съм толкова объркана, че .... чета, че е писала киста и е за наблюдение.
Отделно чета някакви страхотии в нет-а.
Запазих час за второ мнение, но чак след седмица и вероятно до тогава не се знае, дали ще оцелея. Пише и: матка б.о, десен яйчник- б.о, шийка Оr.N.

# 76
  • Мнения: 340
Благодаря Ви много за успокоителните думи! Всичко ми дойде като гръм от ясно неде. Преди години имах 6см киста, но се спука при следващ цикъл и лекарката я видя и отсече "фоликулярна".
Сега тази лекарка ми изкара акъла- нещо е, после пише, че е киста, ама не се повлияло от прогестеронов препарат, ама имало удебеляване, ама нещо по шийката имало, ама не било страшно. После вика: "не е шоколадова, ама е с плътна стена, ама течността май е бистра" и естествено у мен паниката вече растеше. Започнаха да ми бучат ушите, защото си падам и хипохондрик. Пуснахме маркери, които са в норма, и тя вика "абе съмнявах се за поли****, ама резултатите са добри, доброкачествено е." И честно казано от паника не мога да спя, да ям. Видяла ли го е със сигурност какво е? Гледа ме 2 пъти с вагинален ехограф. После вика: "сигурно имате хормонален дисбаланс". И аз съм толкова объркана, че .... чета, че е писала киста и е за наблюдение.
Отделно чета някакви страхотии в нет-а.
Запазих час за второ мнение, но чак след седмица и вероятно до тогава не се знае, дали ще оцелея. Пише и: матка б.о, десен яйчник- б.о, шийка Оr.N.
[/quote

Като за начало се успокойте. Паниката е лоша компания и само изтощава. Това, което имате, не е чудо невиждано и от него не се умира, а и размери ок. 25/25 не са патология.
Може и да скандализирам някого с моята история, но е факт, че съм жива и здрава. Имам задържани фоликули от 10 години. Появиха се точно, когато исках да забременея. 3 месеца пих някакви противозачатъчни, но не се повлияха. Докторът /известен репродуктивен лекар/ каза, че щом не се повлияват от лекарства, значи са кисти и ако искам да забременея, трябва да се махнат с лапароскопия. Депресирах се, защото ми минаваха всякакви мрачни сценарии. Тогава от двама различни човека чух мнения за един добър лекар и го посетих. Той ме изслуша, прегледа, и каза, че това не са кисти, а задържани фоликули и че не пречат на забременяването, защото другия яйчник функционира. Не мога да опиша облекчението, сякаш ми падна товар от гърба. На следващия месец тестът беше положителен. След като се роди детето /аз на почти 41 години/, на всеки преглед докторът казваше, че тези неща още стоят, но докато не нарастват, няма да се пипат. Забравих да спомена, че  той освен гинеколог, е акушер, опериращ лекар и онколог, така, че този човек оттогава е доверения ми гинеколог. Близо 3 години по-късно забременях с еднояйчни близнаци, като тези неща в яйчника продължиха да си стоят. Родиха се децата, станаха на 6 години, ония работи още са там. На прегледа неотдавна поради неспиращо кървене той каза, че леко са нараснали, но ще ги види след 3 месеца, защото може към момента на прегледа да е имало нов още неспукан фоликул. И ако размерът не е намалял, ще се мисли вече за оперативно отстраняване.

Съкращението б.о. означава без особености, т.е. няма някакво необичайно изменение, така се обозначава, когато даден орган е в норма, така че - спокойно.

# 77
  • Мнения: X
Много Ви благодаря! Както писах, паниката ми се засили и от факта, че на втория преглед лекарката вика "това нещо си стои там" и аз я питам "какво е това нещо", а тя мънка "киста", така и написа. После ми вика "удебелена е сякаш, едва ли ще се спука, след като прималут нор 7 дена не подейства". След това вика: "имах съмнение за поли****, ама след резултатите от маркерите, нещата са наред".
Пише и ендом. б.о , само пише в м.ш. мистжесия (или нещо такова) Or.N.
Дано оживея до след седмица. Всяка година правя цито, ходя на прегледи. Просто ми дойде като гръм от ясно небе. Прокървяването беше с розова кръв и след силен стрес, ако изобщо има връзка.
Четох какви ли не страхотии из форума и нет-а и вече съм пред истерия. Затова сякаш да спра да чета, че да не превъртя. Даже се замислям, дали да не отида до някоя болница в Спешен кабинет, поне да видят какво е това нещо.
Благодарна съм, че пишете.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 029
Спирай да четеш и се успокой! Тая киста може и години да стои. Ако расте, тогава не е добре, може да се наложи лапароскопия, сега не е нищо особено. Върви на друго мнение, за да се успокоиш.

# 79
  • Мнения: 5 860
Даже се замислям, дали да не отида до някоя болница в Спешен кабинет, поне да видят какво е това нещо.

Ще ти откажат преглед, щом не е нещо спешно. А и не съм сигурна, че в спешен кабинет ще имат АГ на смяна.

# 80
  • Мнения: X
Даже се замислям, дали да не отида до някоя болница в Спешен кабинет, поне да видят какво е това нещо.

Ще ти откажат преглед, щом не е нещо спешно. А и не съм сигурна, че в спешен кабинет ще имат АГ на смяна.
Ходих на АГ, каза, че кистата още не е киста, а би казал задържан фоликул. Шийката била спокойна и чиста, матката също. Цитонамазката излезе 1-ва група, но сега пък ми закъснява с 1 седмица, след като предния месец ми тече и зацапва цял месец. И сега се чудя, дали да ходя пак или да изчакам още малко? Каза да отида след един цикъл, а то цикъл още няма. Изобщо съм силно притеснена. Хормони ще пускам, но трябва да са 3-5 ден от цикъла.
Каза, че не съм за лекарства на този етап. Пия бял равнец, турта и невен + шведска горчивка. Дали пък от билките не ми идва.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 726
Спри ги и ще разбереш. Тест за бременност правен ли е или няма шанс?

# 82
  • Мнения: X
Не, не е бременност. Спрях ги, да видим.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 029
Вероятно закъснението е от кистата, а не от билките.

# 84
  • Мнения: X
Вероятно закъснението е от кистата, а не от билките.
И аз така мисля. Миналият месец ми тече почти цял месец, спряхме го, сега пък не ми идва. И вече съм се шашнала, а не е голяма според доктора. Пусках маркери, цито, всичко. Отделно съм под огромен, ама огромен стрес тези 2м.

# 85
  • София
  • Мнения: 314
Момичета, здравейте отново
След ходенето ми по мъките преди години с една киста на десен яйчник, която в крайна сметка след пиене на какви ли не медикаменти се махна/след приема на Ясмин най-вече/, реших да го спра миналата година и познайте, пак съм в клуба с кистите. И този път 5 см и пак на десен яйчник, моя гинеколог ми изписа Примолут Нор за 3 мес и утре ще пускам туморния маркер, писна ми вече от този десен яйчник, очевидно предразположен съм кисти. Стискайте палци всичко да ми е наред и дано се пукне тази гад, че почнах да се филмирам дали не е същата от преди 2 години, макар че тази според моя лекар е фолекулярна /имала тънки гладки стени и била пълна с хомогенна течност/. Голяма напаст са тези кисти, но пък постоянно на противозачатъчни не си е работа....

# 86
  • Мнения: X
Съчувствам ти. На мен прималут нор не ми подейства добре (чуствам се ужасно от него) и след като миналия месец ми тече цял месец, сега ми закъснява с 2 седмици и се чудя какво да правя. Да изчакам ли още малко или да ходя пак на лекар да ми изпише нещо. Правих два прегледа, цитонамазка, туморни маркери и сега пия турта.

# 87
  • Мнения: 69
Здравейте момичета!
Какво пиете за болка в яйчника, преди около 3 месеца разбрах,че имам киста в десния яйчник 5см към 6, уж не е за операция, ноо... Сега имам постоянна дърпаща болка в десния яйчник от няколко дни, чудя се вече какво да пия за да изчезне болката.
Може би зависи и от цикъла, защото по предния месец отново 1 седмица преди да ми дойде имах същите болки.

# 88
  • София
  • Мнения: 314
Здравейте момичета!
Какво пиете за болка в яйчника, преди около 3 месеца разбрах,че имам киста в десния яйчник 5см към 6, уж не е за операция, ноо... Сега имам постоянна дърпаща болка в десния яйчник от няколко дни, чудя се вече какво да пия за да изчезне болката.
Може би зависи и от цикъла, защото по предния месец отново 1 седмица преди да ми дойде имах същите болки.
Привет,
Моята киста е същия размер и преди да ми я открият ме болеше доста, тъпа болка и дърпаща към кръста. Предполагам пиеш нещо за нея, аз пия Примолут Нор и вече почти не я усещам. Според мен може да пиеш Но Шпа, но ако много те боли....май е добре да ти види лекар....

# 89
  • София
  • Мнения: 3 880
Каква е схемата ви на примолута, всеки ден ли?

Общи условия

Активация на акаунт