Проблеми с гаджето

  • 6 324
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 530
Повечето дадоха адекватен съвет на авторката да не се примирява и да не продължава по този начин, а да постави нещата право куме в очи,защото така само  си губи времето.
Не знам, дали живота ни е очукал всички, но лично аз, не съм била в такава ситуация....не че не можело а просто не съм го допускала.
Човек трябва и самоуважение да има преди всичко.

# 106
  • София
  • Мнения: 19 402
Аз съм имала връзка с човек, който...винаги извърташе нещата така, че неговите постъпки са оправдани и си имат сериозна причина.
Не решава между мен и друга - не можел да избере. Хайда аз как да е, ами онази що ли го търпеше - с 11 години по-млада.
Лъже ме в очите - не съм го била попитала по точно определен начин дали има друга.
Накратко - адвокатите са изгубили чудесен колега в негово лице.
И ти, ако чакаш този хубавец да каже, че иска да е с повече от една жена или иска да се оглежда още какъв избор има - ще си почакаш.

# 107
  • Мнения: 3 021
Това мъжки форум ли е? Не сте ли били на 22? Не си ли спомняте първата си любов? Не сте ли се чувствали, сякаш че той е единствения? Той шикалкави и вместо да е честен с мен и да спре да ме мъчи, да бъде мъж и да каже "до тук сме", чака аз да го зарежа? Не знаех, че така се случват нещата,но ще го имам предвид. Да запази добрия тон? От кога като искаш да се разделиш с някого го мотаеш докато той сам не се откаже? Само аз ли не разбирам защо това се приема за нормално и аз съм виновната, че му вярвам, като ми каже, че нещата, които ме тревожат са само в моята глава и вместо да го зарежа на момента, аз се боря за връзката си?

Напълно те разбирам. Бедата е, че понякога сърцето отказва да приеме това, което разумът отдавна знае. Приятелят ти е бил нечестен с теб за квартирата и вероятно и за други неща. Ако може едно нещо да ти кажа, то е, че много момчета на тази възраст са точно така. Незрели са, живее им се, не им се обвързва с първата сериозна връзка. Като жена с много приятели мъже мога да ти кажа, че 100% от тях са ми споделяли как към днешна дата се срамуват от отношението си към някакви момичета като по-млади.
Просто не от всеки можеш да очакваш много прозрачност и директен разговор дори след години заедно, особено ако знае, че постъпва гадно и го гложди отвътре.

И също занапред такива разговори води след седмица-две-три, в които усещаш, че нещо не е наред. Няма защо да чакаш напрежението да се трупа по такъв начин и потенциално да избива грозно.

Допълвам се и във връзка със съвета за звънене, изненадване и т.н. Не виждам никакъв смисъл от подобни селски изпълнения, една връзка докара ли се до там да бъде тествана по подобен начин, нищо добро не я чака.
Аз бих те посъветвала да говориш директно с него. Ако няма да ги бъде наистина тези отношения, хубаво е да не стоиш повече в лимбо, да знаеш какво се случва и да продължиш живота си - да изстрадаш края на тези отношения, ако трябва, да си починеш и да можеш да си отвориш сърцето за нов човек. Добрата новина е, че дори партньорът ти да няма кураж, ти винаги можеш да проявиш такъв.

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 18:44 от TeoYo

# 108
  • Мнения: X
Допълвам се и във връзка със съвета за звънене, изненадване и т.н. Не виждам никакъв смисъл от подобни селски изпълнения, една връзка докара ли се до там да бъде тествана по подобен начин, нищо добро не я чака.
[/quote]  Драга ТеоYo съветваш и ти момичето,но сега в момента не си на нейно място.Много грозно засягаш хора и мнения като"селски изпълнения" .Тези съвети не са " селски" при положение и да говори пряко с него той пак ще я залъже.Не засягай други хора ,които се опитваме кой как може да даде съвет на момичето.Не сме тъпи селянки,живеем в градове.

# 109
  • София
  • Мнения: 35 308
И се припознахте защото?

# 110
  • Мнения: X
Дени е умно момиче .Толкова съвети прочете от всички ,накрая ще вземе правилно решение,каквото тя го чувства.

# 111
  • Мнения: 2 361
Дени е умно момиче .Толкова съвети прочете от всички ,накрая ще вземе правилно решение,каквото тя го чувства.

  Умна е, но в момента е ранима и емоционална, дано има мъдростта да различи добронамереното намилане от провокацията.

  Моят съвет към теб, Дени е - дръж на себе си. Ако този мъж не иска да е с теб - прав му път. Никой не е длъжен да те обича или харесва, както и ти не си длъжна никому. Благодари на живота за урока и продължи напред. Този явно не е твоят човек.

# 112
  • Мнения: 1 041
Имах връзка от разтояние в продължение, на 5г. Аз бях на 16, той на 26. 350км ни деляха, запознахме се в интернет той дойде веднага да ме види, в моя град- не се появих на срещата, не знам защо хвана ме срам.  Grinning След това, вече ми нямаше доверие и за срещи и двамата минавахме половината път. Не ме питай, как съм събирала пътни на 16г, от училище. Grinning Постоянно му натяквах, че искам да живеем заедно, но той отбягваше въпроса. Оказа се, че е искал да купи къща-наша в която да сме сами, не да живеем с родители или на квартира. Вече 3г. живеем заедно. Не е задължително, да не те обича може да има някъкъв проблем, или да го е срам да си дели сметките с теб.

# 113
  • Мнения: 3 021
зонана, такива внезапни проверки са точно простотия. Знаете какво се има предвид под селска изцепка, така че няма да влизам в обяснителен режим как повечето българи сме селяни по корен и сме израсли на село, и как село не е мръсна дума.

На момичето - съгласна съм с вас, че звучи като интелигентна млада жена - цялата информация, която й трябва за отношението на този човек към нея, тя вече я има или може да я получи директно от него при разговор. Така ще си спести изпълнения, които потенциално могат да я наранят повече и за които в дългосрочен план може да съжалява.

На нея не й е важно дали той в 9 часа в събота лежи да гледа сериали или се търкаля с някоя кака - важното й е, че не иска да е с нея. Останалото са ненужни подробности.

# 114
  • Мнения: X
Имах връзка от разтояние в продължение, на 5г. Аз бях на 16, той на 26. 350км ни деляха, запознахме се в интернет той дойде веднага да ме види, в моя град- не се появих на срещата, не знам защо хвана ме срам.  Grinning След това, вече ми нямаше доверие и за срещи и двамата минавахме половината път. Не ме питай, как съм събирала пътни на 16г, от училище. Grinning Постоянно му натяквах, че искам да живеем заедно, но той отбягваше въпроса. Оказа се, че е искал да купи къща-наша в която да сме сами, не да живеем с родители или на квартира. Вече 3г. живеем заедно. Не е задължително, да не те обича може да има някъкъв проблем, или да го е срам да си дели сметките с теб.
Всичко е възможно,пак казвам,Дени най-добре ще прецени ситуацията и ще разбере бъдещето и с това момче.Съвети от рода давай зарежи го,той те лъже, това не става за един ден още повече, когато човек е влагал чувства и обич много време.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Мило момиче,влюбена си,но този младеж вече не е...Може би е бил...
Ами почакай,не го оставяй,на 22 нищо не губиш... Вероятно той ще те остави.
Как така ще те излъже за квартирата,ще предпочете непознат съквартирант пред теб,а ти ще му вярваш,че ако забременееш,ще поеме отговорност?Има вариант и аборт да предложи.
Наистина нямаш близък човек в негово лице, два пъти в месеца да се виждаш с любимия си човек?Да не се опиташ да си с него, въпреки пречките...Това не е любов,не е бъдещо семейство.
Сега не иска,но в един момент ще предложи да сте заедно,да живеете заедно...Дали?
След три години връзка хората си правят планове за живота заедно,ако и двамата искат бъдещ съвместен живот.
Той е на 26,до кога ще отлага,до 36?
Ок,на 22 си...Може да си позволиш да загубиш още време,но ще те боли все повече...
За да пуснеш темата,явно си се отчаяла,казваш,че си мислиш същите неща ...
Седни,помисли,прочети пак всички коментари...Иди при него и говорете,попитай го в очите как вижда бъдещето ви-заедно ли,къде?Ако случайно отговори,че ви вижда заедно и в бъдеще,му кажи,че това бъдеще искаш да започнете да градите сега...
Не се лишавай от възможността да бъдеш обичана,оценена и силно желана... защото чакаш на този младеж да му светне колко те обича...

# 116
  • Мнения: 19
Разделихме се. Казах му, че не мога да търпя повече това положение и той каза, че не вижда как може да стане по-добре. Обясних му, че ако ще сме заедно трябва да прекарваме повече време и че ми е станало доста криво от лъжата за неговия съквартирант. Той се ядоса, развика се, имала съм милиони изисквания, трябвало да завърша училище пък тогава да мислим за съвместен живот. Много ме натъжи, крещеще ми през цялото време и по нищо не личеше, че не му харесва накъде отиват нещата. Даже мисля, че нарочно си позволи да ми вика, за да се стресна и да приключим по-бързо, защото до сега никога не си беше позволявал. Мина седмица горе-долу от тогава и не ми е звънял, нито писал. Съжалявам да го кажа, но всички хора в коментарите, които предположиха, че той просто е чакал да се оттърве от мен по лесен начин бяха прави. Просто не разбирам защо. Знам, че съм наивна сигурно, но от кога като нямаш чувства към даден човек го чакаш той да те остави. От кога се държиш така, че другия да те намрази, само и само да избегнеш сериозният разговор и отговорността за действията си? Не го разбирам това, колкото и да се опитвам. Ако бях аз на негово място щях да кажа каквото мисля, вместо да се мъчим и двамата.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
deni12345,за съжаление така се получава понякога.
Мъжете бягат от отговорност по този начин.Още не е време,трябва еди си какво,чак тогава...
Викат...
Не звънят,чакат жената да приключи отношенията...
Много познато.Може би и други дами имат такъв горчив опит,затова писаха в коментарите...
Просто в момента е на друга вълна,това е положението...И все ти ще си му виновна,ако търсиш контакт,сдобряване...
На 22 си.Животът е пред теб,дано срещнеш твоя си човек,с когото да си изградите бъдеще заедно.
Не си с нищо виновна,разминават се понякога хората.

# 118
  • София
  • Мнения: 24 839
Дени, честито, ще ти кажа и добре че така стана.
Ще го преживееш, но пък и ще знаеш, че имаш достойнство, че не си от жените, които са готови да пълзят в краката на мъжа и че не си позволила той да те отсвири.

Това съвсем не е малко- на 22 си показала на мъж без топки, че можеш и без него.
Бъди доволна от себе си- превъзхождаш го духовно и по- добре е, че рано го махна от главата си.

# 119
  • София
  • Мнения: 4 365
Подкрепям горните коментари. Затвори тази страница и започвай да четеш с интерес, вече по-силна, по-мъдра и по-себеуважаваща се следващата!

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 17:16 от Светулчица

Общи условия

Активация на акаунт