"Марашлъ" - Бурак Дениз и Алина Боз - #1

  • 32 941
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 116
Дани, благодаря за превода Hug

Аз също продължавам да следя сериала, макар че и при мен се загуби тръпката от началните епизоди.

На моменти яд ме хваща за този сериал, защото има хляб в него. Където и да погледнеш има истории и персонажи, които могат да развият, но незнайно защо (поне за мен Grinning) те не го правят. Вместо това нещата стават все по-повърхносни и по-повърхностни.

Алина и Бурак също ми харесват. Паснаха им като ръкавица ролите на Махур и Марашлъ. Приятно ми е да ги гледам и поотделно, и като двойка.

Но... какво да се прави... положението е такова, каквото е Simple Smile Да видим до къде ще го добутат, май не остана много до края на сезона.

# 721
  • Мнения: 3 442
Добър вечер, момичета Simple Smile
Гледам, излязъл е бг превод на 13 еп. Благодарности на преводачите Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus
Вие сте се поотказали, но аз ще сложа един линк.
https://ok.ru/video/2488999480020
И да продължа вече на другото утро. Simple Smile
Не знам точните причини за загубата на малко над половин единица от рейтинга, но според мен този епизод е по-силен от предходния. Може прекъсването заради заболяването на Бурак Дениз да е евентуална причина, може и друго да има. Какво ми е интересно все още? До къде може да стигне цинизмът и жестокостта на Неджати спрямо семейството, което го счита за част от себе си? Да отмъщаваш на някого чрез други хора не е съвсем проста работа. И Саваш отчете, че Неджати проявява съвест по отношение на Махур. Ще настъпи ли разрив между двамата братя? Като че ли има пропукване в единомислието им.
На другия фронт е интересна Хилял. Сцената на изтичването на Зелиш към Махур беше много завладяваща, реакцията на Хилял - студена, пресметлива, че даже и жестока. Така не действа жена, която мисли на първо място за детето си. Струва ми се, че и тук се появява нещо като зародиш на отмъщение и кое ще надделее - професионализмът или женската завист ... е интересен въпрос.
Хареса ми, че Джелял се пооткрехна към Махур - имам предвид сцената със заложничеството на гостите на изложбата. Когато й обясни какво става, Махур се променя и действат в една посока. А картината на съня на Мараш беше приказна и красива. В душичката му избуява силна любов, независимо от суровия му вид в реалността. Blush
Въобще, на мен ми беше интересен 13-ти епизод.
Приятен ден, момичета Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 09:32 от Katya_I

# 722
  • София
  • Мнения: 5 334
Имаме пореден фрагман за 14-ти епизод - доста странен и особен: Grinning

# 723
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 807
Имаме пореден фрагман за 14-ти епизод - доста странен и особен: Grinning


Това ще да е нечий сън....

# 724
  • Мнения: 4 369
Добър вечер, момичета Simple Smile
Гледам, излязъл е бг превод на 13 еп. Благодарности на преводачите Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus
Вие сте се поотказали, но аз ще сложа един линк.
https://ok.ru/video/2488999480020
И да продължа вече на другото утро. Simple Smile
Не знам точните причини за загубата на малко над половин единица от рейтинга, но според мен този епизод е по-силен от предходния. Може прекъсването заради заболяването на Бурак Дениз да е евентуална причина, може и друго да има. Какво ми е интересно все още? До къде може да стигне цинизмът и жестокостта на Неджати спрямо семейството, което го счита за част от себе си? Да отмъщаваш на някого чрез други хора не е съвсем проста работа. И Саваш отчете, че Неджати проявява съвест по отношение на Махур. Ще настъпи ли разрив между двамата братя? Като че ли има пропукване в единомислието им.
На другия фронт е интересна Хилял. Сцената на изтичването на Зелиш към Махур беше много завладяваща, реакцията на Хилял - студена, пресметлива, че даже и жестока. Така не действа жена, която мисли на първо място за детето си. Струва ми се, че и тук се появява нещо като зародиш на отмъщение и кое ще надделее - професионализмът или женската завист ... е интересен въпрос.
Хареса ми, че Джелял се пооткрехна към Махур - имам предвид сцената със заложничеството на гостите на изложбата. Когато й обясни какво става, Махур се променя и действат в една посока. А картината на съня на Мараш беше приказна и красива. В душичката му избуява силна любов, независимо от суровия му вид в реалността. Blush
Въобще, на мен ми беше интересен 13-ти епизод.
Приятен ден, момичета Flowers Four Leaf Clover

Привет, момичета!
Много рядко съм коментирала в темата, но следя сериала и за сега ми е интересен.

Katya_I , и на мен ми хареса епизода. Имаше напрежение, разкрития, съвместни сцени с Махур и Джелял.
Много хубав образа на Джелял /въпреки, че е сухар/, а Махур е една млада дама, силна, борбена и умна. Отиват си двамата и то много!
Не знам дали сте коментирали, но дали младата прислужница /забравих й името/ не е също от тайните служби или нещо подобно?
Сега ще погледна и фрага.
Хубава вечер!

P.S. Много забавен фраг! Махур направила от Джелял специалист в искуството, а той нея бойна единица в мисиите Simple Smile. Сънува някой, а може би и двамата едновременно Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 19:57 от mery_poppins1

# 725
  • Мнения: 9 388
14 епизод, фраг #2 - бг суб - https://ok.ru/video/2461727263264

Хаха, големи са сладури. Удоволствие и да ги гледа човек заедно. И се радвам, че ни показват наистина един силен женски образ. Махур е импулсивна, но е толкова искрена, толкова честна и принципна, че човек ѝ прощава цялата прибързаност. И толкова хубаво показва любовта си, като поема водеща роля, но в никакъв случай не изглежда повърхностна и лековата. Малко са толкова приятните женски образи в турската сериална индустрия.

# 726
  • Мнения: 22 037
Дани, благодаря за трейлъра Heart

Големи сладури Heart Eyes



# 727
  • Мнения: 3 442
Хехехе. Удариха в земята философа Неджати и разузнавачката Хилял. Smile
Песента би трябвало да подсказва, дали е сън или ... някой в преминаването линията на смъртта е видял колко много си влияят и променят тези двамата.

# 728
  • Мнения: 9 388
Песента от фрагмана: https://www.youtube.com/watch?v=hjaQxdhpXM0



И един бърз превод. Турската образност я разбирам трудно, но все пак дава представа за текста на песента.

Виж какво има тук -
една дълбока рана.
Погледна ме с твоя поглед
и сърцето ми стана жарава.

Кой месец беше,
кой беше денят?
Усмихна се със твоята усмивка
и всички рози сведоха глава.

Чувствам се странно!
Чуй ги само,
казват, че сме вагабонти.
Обичам ги много.

Колко красиво е всичко -
небето синьо, жълтата земя.
Само поискай и ще цъфне
в душата ми пролетта.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 21:20 от Дданни

# 729
  • Мнения: 116
Имаме пореден фрагман за 14-ти епизод - доста странен и особен: Grinning


Joy Joy Joy
Не си го представях така втория трейлър Grinning
Вчера попаднах на част от резюмето на английски и се споменаваше, че Махур и Марашлъ ще прекарат романтична вечер, каквато не са имали досега. Не знам защо, но някак автоматично си реших, че в следващия трейлър ще покажат част от нея. Това определено не го очаквах.
Може би специалната вечер е разхлопала нечие въображение Grinning
Благодаря за превода! Flowers Bouquet

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 07:01 от Elly J

# 730
  • Мнения: 22 037
Малко красоти Sunglasses


# 731
  • Мнения: 3 442
https://turkru.tv/marashanec-15-seriya.html
Фрагман на 15 еп. с рус суб.
Джелял в кома, а психопатът Неджати изглежда се е самонаранил, за да избегне разкриването си.

# 732
  • Мнения: 5 723
Лелеее, ако /едва ли / Неджати се окаже син на АЗИЗ.......чок майтап ще е ...............

Последна редакция: сб, 24 апр 2021, 15:18 от sofia26

# 733
  • Мнения: 9 388
И в 15 епизод ни чака много стрелба, но се надявам интригата да се задълбочи и да смени малко посоката. Някои тайни отвеждат човек в гроба, но явно тайната на Неджати няма да отиде в гроба с Марашлъ. Появи се и някой, когото само Неджати познава. Да видим кой е той, дали пък няма да е Йомер. Не възкръсна, когато го чакахме, но може да не се е отказал. Grinning

Но дори и сериалът да няма никакви други заслуги, само Бурак и Алина да гледаме, си заслужава. Изключителни са в тези роли!

# 734
  • Мнения: 116
Здравейте, Hug
Хубави бяха последните два епизода, особено 14-ти, който даже доста ми хареса.
В 13-ти гонитбата ми дойде малко в повече - Марашлъ едва смогваше да ги спасява, търчеше ту подир Махур, ту подир Илхан, буквално Joy
Иначе и в двата епизода имаше много хубави сцени с Махур и Марашлъ Heart
Сега ще видим 15-ти как ще е.
И в 15 епизод ни чака много стрелба, но се надявам интригата да се задълбочи и да смени малко посоката. Някои тайни отвеждат човек в гроба, но явно тайната на Неджати няма да отиде в гроба с Марашлъ. Появи се и някой, когото само Неджати познава. Да видим кой е той, дали пък няма да е Йомер. Не възкръсна, когато го чакахме, но може да не се е отказал. Grinning

Но дори и сериалът да няма никакви други заслуги, само Бурак и Алина да гледаме, си заслужава. Изключителни са в тези роли!
Да, пак ще има екшън. След края на миналия епизод си помислих, че този ще мине предимно в болнична драма, което за щастие май няма да е така. Зарадвах се като видях втория трейлър.
Тайнствения човек, с когото говореше Неджати си мисля, че може да е някой от службите. Сигурно защото не ми се иска Йомер да го възкресяват. Пък и няма логика да общува само с единия си син и да остави другия да го мисли за мъртъв, но знае ли човек.
Неджати на мен взе да ми става доста скучен. Очаквах повече от “главния кукловод” - по-сложни маневри, по-мащабни планове.
Фокуса по едно време доста се беше изместил към Берхам, Неджати сякаш действаше постфактум. Сега пък някакъв тайнствен има над него.
Дълго време пазеше Марашлъ жив, защото имаше някакъв план за него, че даже май и Махур беше включена в този план, а сега изведнъж реши да му разкрие тайната си и да го убие.
С Бехие, Саадък и Нурхан също не ми е много ясно какво се опитва да направи.
Тези негови "сложни" планове нещо взеха да "издъхват".

Общи условия

Активация на акаунт