Гримиране - идеи и техники. Тема №82

  • 49 319
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Бостън
  • Мнения: 13 726
Агент, всъщност още като пуснаха колекцията от него ми тръгна идеята за нещо прасковено. Притесняваме обаче самия руж, не знам дали няма да ми е топъл. Иначе така като го гледам в кутията изглежда чуден.
Хмммм, имаш право - ти освен всичко си и доста светла... Моят силно оранжев Шанел Рефлекс го нося само през лятото, а аз съм къде по-матова от теб!


Още няколко тогава, в различни категории. За Tarte, които Есмералда предлага съм чувала и чела много положителни отзиви, но никога не съм имала техни продукти. Иначе дрогерийната класика, която е известна колкото и легендата Orgasm на Nars е Milani Luminoso. Като казах Нарс аз никога не си купих класическия Оргазъм, но пък имам свободна пудра с (уж) този цвят, която си харесвам много.
   
Shiseido Minimalist Whipped Powder Blush – Momoko

Benefit Cosmetics GALifornia Blush


Иначе за светли кожи препоръчват не Оргазма, а Deep Throat

Но си права, че преди да се изхвърлиш за скъп и претенциозен продукт не е лоша идея да пробваш дали ще се харесаш с тези оттенъци първо!

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 19:01 от Agent Provocateur

# 31
  • Мнения: 998
Здравейте, момичета, следя темата от скоро и ми е много интересна.
 Искам да ви помоля за съвет.
 От много време искам да си закупя четка за хайлайтър, по възможност да е от реален магазин. Харесах си ето тази на реал техник, номер 402 - https://shop.lillydrogerie.bg/chetka-za-lice-1413 . Днес бях готова да я взема, но все пак реших да разгледам и ми попадна ето този сет на Еко туулс и  тотално се разколебах, тъй като в момента цената е добре, а за 10 лв отгоре ще получа и още 3 четки - https://shop.lillydrogerie.bg/chetki-za-grim-4-br-1698 . Огледах тази за хайлайтъра и също ми се видя добре. Някой има ли впечаления и от двете четки ( на РТ и на Екотуулс)? Имам четките на Екотуулс за сенки, които са от двете страни ( общо 4 четки) и затова се чудя дали ще ползвам другите от комплекта, ако го закупя, не искам само да трупам.
Благодаря предварително, който се включи по моя казус.

# 32
  • Мнения: 215
nteri, зависи колко често се гримираш и колко четки искаш да използваш. Аз като неопитна, но въпреки това с желание, бих си взела комплекта, ако се колебая. Ако на теб, обаче ти трябва само една четка, вземи тази от която реално имаш нужда. От двете марки, нямам забележки.

Благодаря за отговорилите по моя въпрос. Аз също клоня към cherry, тъй като е по ежедневна. Sultry, за съжаление, няма къде толкова да я нося.  Въпроса е сега, дали ми е нужна и дали ще я използвам! Smirk

# 33
  • Мнения: 998
И аз сякаш клоня към комплекта и се изкушавам, но все пак ми се искаше, ако някой може да ги сравни ( двете за хайлайтър). На РТ ми харесва много опаковката и цвета, а на мен ми е хубаво като погледна дадена опаковка/продукт да ми носи И удоволствие.
А някой може ли да ми разясни за какво точно се ползва последната четка от ляво на дясно, която е с по-къси косъмчета?
Едната е хайлайтър, другата за коректор, една за сенки и на тази последната пишеше diffusion, но се чудя в кой момент точно от поставянето на грима се ползва?

# 34
  • Мнения: 697
Каква е цената на течността за почистване на четки за грим на Мак ? Гледам , че имат намаление от 30 %  и се чудя да я пробвам ли? Мнения... ?

# 35
  • Мнения: 31 420
Каква е цената на течността за почистване на четки за грим на Мак ? Гледам , че имат намаление от 30 %  и се чудя да я пробвам ли? Мнения... ?
Няма по- добра от нея, за бързо почистване.

# 36
  • Мнения: 8 170
Каква е цената на течността за почистване на четки за грим на Мак ? Гледам , че имат намаление от 30 %  и се чудя да я пробвам ли? Мнения... ?

Аз съм много доволна. Препоръчвам.

# 37
  • Мнения: 7 636
Имам четката за хайлайтър на РТ, много я харесвам и я ползвам често. Купувана е през далечната 2017 и още е в перфектна форма. Комплектът на Екотулс не ми изглежда особено практичен.

# 38
  • Мнения: 2 635




Една сутрешна мотивацийка, ако е поэволено, много ми харесват теэи виэии.

# 39
  • Мнения: 411
Агент, Милани ми изглежда хубав. Момоко ми се струва по-наситен, и  въпреки че отдавна съм се навила да пробвам някой от цветовете на това Шисейдо, май пак ще пропусна. По-скоро се колебая между Тарт и Милани.

# 40
  • Бостън
  • Мнения: 13 726
По-скоро се колебая между Тарт и Милани.
Simple Smile Moже ли пак аз Simple Smile
Ако елиминираме изцяло разликата в цените която е 3-4 пъти и не е за пренебрегване (но съществуват и минита на Тарт!), то е добре да се помни, че Миланито е доста блестящ продукт, а Тарт има и по-матова формула. Матовият руж лесно се превръща в блестящ при нужда, но обратното не става. При такава дилема моята суперпрагматична душа би заложила на по versatile продукта, т.е. на Тарт.


Snowwhite, признавам си, толкова ме заинтригува необичайното осветление ползвано за тези примери, че пропуснах макияжа Wink 2 кръгови лампи на 45 градуса и рефлектор отдолу, хммм. Гримът е много подходящ за зелени очи!

PS Имам една стара и много интересна Смашбокс мастер палитра, която имаше 2 матови ружа - по-розов и по-оранжев и 2 топъра за тези ружове, като "инструкцията" беше да се смесват на воля. Ужасно удобно!

Скрит текст:




PS Илзи, намерих ти идеалният Тарт:
https://tartecosmetics.com/shop/blush-authority-amazonian-clay-c … heekstain#start=7

Последна редакция: вт, 09 фев 2021, 18:00 от Agent Provocateur

# 41
  • Мнения: 7 636
Аз лечно бих взела този коледен сет на Тарт, доста е изгоден, сега вероятно може да се намери и на промоция, а и имаш достъп до много ружове.

# 42
  • Бостън
  • Мнения: 13 726
Esmeralda, докато съм редактирала и ти си написала същото Simple Smile))
Този сет на щатския сайт в момента е на стойността на един ненамален руж на Тарт.

Замислих се колко продукти не ползвам, защото са прибрани (и забравени) и че ми трябва таблица по цветове... или поне по цветови групи....

# 43
  • Мнения: 2 608
Без да съм поглеждала кой е комплекта на Екотуулс само вмятам, че са много хубави, но капризни. Имам техни, но косъмът им е по-мек от другите и поради това не работят с всички сенки и ружове.
Мога да ги ползвам само с определени сенки.

# 44
  • Мнения: 5 732
Момичета докато говорите за четки да попитам как ги съхранявате?
Аз имам мания да не се допират една в друга, защото мисля , че ще се деформират 🙈
Докато нямах много като количество беше лесно  , сега обаче...

Общи условия

Активация на акаунт