Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 8

  • 52 105
  • 886
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Привет момичета, а защо не и момчета.

Темата е предназначена за всички, които се интересуват от продукти съдържащи различни форми на витамин А и тяхната ефективност, правилен начин на използване и продукти с които успешно може да се комбинира.

Продуктите с ретиноиди и основно третиноин са неоспоримо доказани като ефективни и безопасни при правилна употреба в борбата с бръчките, фините линии и отпускането на кожата в следствие загубата на колаген и реално, една от малкото доказани съставки, способни да обърнат часовника в обратна посока.

Крем с третиноин/ретиноидна киселина в чист вид, не се предлага в България никакъв от няколко години. Единственият вариант е Акнатак комбинация на третиноин (0,025%) с антибиотик клиндамицин (0,1%). Акнатак се използва върху кожата за лечение на акне при пациенти на и над 12 години. Ако не страдате от акне, този вариант не е препоръчителен заради наличието на антибиотик в продукта.

Териноин е генеричното име на веществото ретиноидна киселина, което е лекарство против акне, а също така FDA (Food and Drug Administration на САЩ) одобрено за използване като противостареешо средство. Третиноин е лекарствено средство, а не козметично и в много държави можеш да се сдобиеш с него само с рецепта.
Поради особеностите и правилата, които трябва да се спазват при употребата му, не е и надали ще бъде освободено за продажба като козметика.

Факт е, че не е за всеки.
Има хора с много чувствителна кожа, които не могат да се адаптират /или им е необходим специален режим наблюдаван/изписан от дерматолог.
Има хора с различни кожни състояния, които не им позволяват да ползват толкова силно вечество или имат нужда от специален режим за адаптация наблюдаван от дерматолог.
Има хора, които не са способни да спазват режим в дългосрочен план, защото това не е продукт, който може да ползваш от време на време и употребата му изисква задължително ползване ежедневно на слънцезащита.

Крем третиноин/ретиноидна киселина в България не се педлага под никаква форма.
На пазара в страната има само козметични продукти с ретинол. При желание да се сдобиете с третинон, трябва да поръчате от чужбина.
Моля, преди да пристъпите към ползване на това лекарство, да направите подробно собствено проучване.


Някои от названията на медикамента и държавата, в която се намират
Гърция - Airol - само 0.05%
Турция - Aknelyse - 0,05% и 0,1%
Тайланд - Vitacid - 0.025%, 0.05% и 0.1%
Индия - A Ret - 0.025%, 0.05% и 0.1%
Испания - Retirides - 0,025%, 0,05%, 0,1%


Предупреждения:
- ретиноидни продукти не трябва да се използват, ако сте бременна, опитвате се да забременеете или кърмите. Ако по време на ползването установите бременност, трябва да спрете използването на продукта веднага. Ако не го направите, има риск от малформации в плода.
- ретиноидни продукти не трябва да се ползват, ако не сте способни да ползвате ежедневно и да подновявате редовно (на 2-3 часа) слънцезащита. Ползването на ретиноиди без такава увеличава рискът от появата на пигментни петна.


Информация за ретиноидите (на английски)

Adapalene е генеричното име на препарата Differin, който се използва главно за лечение на акне и няма достатъчно проучвания дали притежава същия или подобен антиейдж ефект като третиноин.

Стара тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=1254094.new#new

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 13:31 от Миоки

# 1
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Миоки! 🌹

Изключително важна и полезна информация намирам тук!
Продължавам си с третиноина, не смятам да го спирам в близко бъдеще. Единствено в областта на шията не мога да го въведа, но тъпо и упорито продължавам да правя опити. Сега не мажа трет в тази зона, а през вечер ползвам Granactive Retinoid 2% Emulsion защото и от тази емулсия правя реакция, ако е по-начесто. Не шия, не врат, ами не знам какво е... Няма свикване и това е. Чудо. 🤣

# 2
  • Мнения: 78
Здравейте , прочетох предната тема , поръчах си акнелиз 0,1 , утре ще е при мен и започвам . Кожата ми е мазна , тук там излизат подкожни , ще търся и анти ейдж ефект , купувала съм какво ли не и супер скъпи и бюджетни , резултата винаги е до привикване ... Кожата ми е дебела и дори силните киселини не я дразнят , надявам се на успехи с третиноин .

# 3
  • Мнения: 872
Третиноин има и в България (Акнатак) в комбинация с клиндамицин. Включвам се, тъй като видях, че не е посочено, а мисля, че е редно да го има. Но той е строго за хора с проблемна кожа.

# 4
  • Мнения: 18 542
Ще го добавя малко по-късно, че сега съм от телефона и е трудна редакция през него.

# 5
  • Мнения: 2 013
Здравейте , прочетох предната тема , поръчах си акнелиз 0,1 , утре ще е при мен и започвам . Кожата ми е мазна , тук там излизат подкожни , ще търся и анти ейдж ефект , купувала съм какво ли не и супер скъпи и бюджетни , резултата винаги е до привикване ... Кожата ми е дебела и дори силните киселини не я дразнят , надявам се на успехи с третиноин .

И все пак внимавайте с тази сила на третиноина - 0,1 е най-силната. И аз си мислех, че ми е дебела кожата, преди да започна, 10 минути с червената маска на ТО не бяха нищо за мен, но виж се оказа, че не ми е толкова дебела и здрава Simple Smile

Благодаря за темата, Миоки Simple Smile

# 6
  • Мнения: 78
Здравейте , прочетох предната тема , поръчах си акнелиз 0,1 , утре ще е при мен и започвам . Кожата ми е мазна , тук там излизат подкожни , ще търся и анти ейдж ефект , купувала съм какво ли не и супер скъпи и бюджетни , резултата винаги е до привикване ... Кожата ми е дебела и дори силните киселини не я дразнят , надявам се на успехи с третиноин .

И все пак внимавайте с тази сила на третиноина - 0,1 е най-силната. И аз си мислех, че ми е дебела кожата, преди да започна, 10 минути с червената маска на ТО не бяха нищо за мен, но виж се оказа, че не ми е толкова дебела и здрава Simple Smile

Благодаря за темата, Миоки Simple Smile
Ще внимавам разбира се , толкова пилинги , маски , кремове , последните  бяха на неострата с 15 АНА и нищо 🙄 . Запасих се с хидратиращи , сквалант , слънцезащита , ще започна с 2 пъти седмично , после ще видим .

# 7
  • Мнения: 22 733
Не два пъти, един! 1% е доста силно, аз го въведох след 1,5г ползване на 0,5%

# 8
  • Мнения: 2 718
За момента ползвам ретинол 0,5%, чета ви, събирам информация, имам желаниеда ползвам третиноин, но ще изчакам да мине това лято, че бая тен хващам

# 9
  • Мнения: 18 542
С 0,1% и аз бих започнала веднъж седмично поне първите 1-2 седмици дори кожата да е дебела и нечувствителна - за всеки случай.

# 10
  • Мнения: 78
Добре , започвам 1 път седмично , благодаря за съветите ! 😊

# 11
  • Мнения: 1 227
Мерси за новата тема!

Започнах официално да мажа вече само Аирол 0,05. Доста сух като консистенция ми се струва. Брадичката ми беше раздразнена от Епидуо и днес се обели, но не ми е драма. Ще започна с мазане 2 пъти седмично, освен ако кожата ми не започне да стачкува.

Имам питане за крема на Бепантен, който ползвате и хвалите - оставя ли леко мазно/хидратиращо усещане или седи по-сух? Също Бепантен Крем или Сенсидерм ползвате?

# 12
  • Мнения: 78
В предната тема коментираха че е сенсидерм  , аз също го взех .

# 13
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Аз ползвам и двата. Сенсидерм ми се струва една идея по-плътен. Като цяло на моята кожа лъщят и двата, реално няма крем, който да седи сухо на мазна кожа.

# 14
  • Мнения: 18 542
Аз съм със Сенсидерм. На мен не ми лъщи, ама то май вече никой крем не ми лъщи Simple Smile та си е до кожа, но като цяло не е лъщящ и не оставя мазно усещане. Консистенцията му е по-скоро на лосион.

Общи условия

Активация на акаунт