Инвитро в клиника "Селена" - Пловдив, тема №19

  • 49 580
  • 816
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 25
Здравейте. Имам следният казус. Преди година правихме инвитро,с положителен резултат😊❤. Имахме останали няколко ембриона,за които си заплатихме за запазване само за месец още,нали първите 3 месеца мисля,че бяха безплатни. След това не сме се чували с клиниката и днес ми се обадиха,за да ме питат дали е била успешна процедурата и т.н. Както и ме питаха дали искаме да ни пазят ембрионите или трябва да попълним декларация за унищожаване. И ако решим и да не ги запазим,трябвало да заплатим за тази една година съхранение. Това ми го казват сега след като е изтекла тази година и че го дължим тези пари… Аз не знаех,че так стоят нещата! Дали сред многото документи,които са ми давали го пише това условие? Някой запознат?

# 496
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
И аз съм в подобно положение, само че на мен никой не ми е звънял вече 1.2 г. Все се каня да питам, като отида, но покрай детето не остава ред. Аз също съм заплатила съхранение, но за 2 месеца, защото към датата на ЗЕТ, вторият месец беше започнал да тече. Няма начин да не искат пари, след като са съхранявали ембрионите. Само че не знам на какво основание, след като нямаме подписан договор. Аз нямам копие от договора, знаете какво е напрежението при ЗЕТ и изобщо не помня какво пише вътре, но съм сигурна, че е за 2 месеца.

# 497
  • Мнения: 25
Разгледах си всички документи,но не намирам такъв от ЗЕТ и за съхранението… Как може да искат пари за нещо,което не знам,че така. И по телефона това попитах..разбрахме се като решим дали искаме да запазим или унищожим,да се обадя в рамките на няколко дни и да ми каже какви са вариантите. Но стоя и се чудя как ще ми искат пари за нещо за което не съм дала съгласие и е със задна дата…

# 498
  • Мнения: 5 075
За АМХ за първи път чета, че трябва гладна и жадна. По принцип няма значение кога се изследва, но на доста места го искат на 3. ден от цикъла.
Аз имам друго питане. Работи ли клиниката с донорски ембриони и какви? Какво струва процедурата и колко бързо се случват нещата?

# 499
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Ирен, даряването на ембриони е забранено в БГ. Ако някоя двойка не желае да ги ползва, се унищожават. Аз исках да дарим нашите 2 снежинки, но не е разрешено. Още умувам дали да ги съхраним още известно време или да ги унищожим, за което ще ми е много мъчно.
Нямам идея как стоят нещата с ползване на донорски яйцеклетки и донорски сперматозоиди едновременно. Предполагам това имаш предвид. За яйцеклетки знам, че се чака доста, за сперматозоиди става веднага, работят с БГ банка и Европейската спермална банка.

# 500
  • Мнения: 25
Договорът за съхранение го дават за подписване още след пункцията, без дата. Отделно карат да се подпишете, че сте получили копие, което към момента не е така. Това не е коректно, но така процедират. Аз съм отказвала изрично да подпиша, че съм получила копие. Но някога не ми се е разправяло и съм подписвала.
Ако вие също сте го подписали и после не сте си го потърсили, съответно може и да нямате копие при вас.


Разгледах си всички документи,но не намирам такъв от ЗЕТ и за съхранението… Как може да искат пари за нещо,което не знам,че така. И по телефона това попитах..разбрахме се като решим дали искаме да запазим или унищожим,да се обадя в рамките на няколко дни и да ми каже какви са вариантите. Но стоя и се чудя как ще ми искат пари за нещо за което не съм дала съгласие и е със задна дата…

# 501
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Аз на пункцията не помня какво съм подписвала, бях доста зашеметена от упойката. Но след ЗЕТ ме караха да разпиша договор за съхранение за 2 месеца. Моята пункция беше декември и до март ги съхраняваха безплатно. В началото на април ми беше трансферът и тогава ме накараха да подпиша от март до май за 2 месеца. Подписах 1 екземпляр, така че се предполага, че няма копие за пациента, което не е правилно. Аз същото изчистя сметките, но е добре да намираме сили да си търсим копия на документите. Сега напрактика няма на какво основание да ми искат пари, но така или иначе и аз ще си платя.

# 502
  • Мнения: 184
Здравейте, в понеделник имах пункция. Разписах и аз договор, като ми казаха, че след прегледа на 7ми ден след пункцията да слезна отново при тях и ще ми дадат копие (така съм запомнила). Иначе, да в документите преди пункция пише да не се разписват документи, а реално ние подписваме. 😅
За мен е важен резултата. 😇

# 503
  • Мнения: 5 075
Блу, точно това имах предвид - донорски яйцеклетки и сперматозоиди. За жена с изчерпан яр и без партньор, но иска дете. Много лошо са се отнесли с нея в една от сф клиники и търсим варианти.

# 504
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Блу, точно това имах предвид - донорски яйцеклетки и сперматозоиди. За жена с изчерпан яр и без партньор, но иска дете. Много лошо са се отнесли с нея в една от сф клиники и търсим варианти.
Най-добре да си запише час при Ставрев, Матев, Минев, мисля, че биха я насочили. За яйцеклетки се чака доста, може и година. Донорството не е толкова разпространено сред жените. Мисля, че законодателството не го забранява, така че нека попита. Или другият вариант, да помоли да се свърже с инвитро центъра, момичетата ще я насочат. Не мисля, че е масово и едва ли някой тук би помогнал. За сперматозоидите се попълва декларация, в която описваш външни белези, на които да отговаря донора. Няма вариант ти да си го избереш от каталог, както е в Ню Лайф, например. Цената на материала беше 700 лв 12.2020. Всичко друго си е стандартни цени, като за нормално инвитро. На нас ни легна 11 500 до ЗЕТ. Яйцеклетките са доста по-скъпи, нещо ми се върти над 10 000 лв. Някое момиче в темата за Ню Лайф беше писала.

# 505
  • Мнения: 529
Здравейте! Цветната снимка струва 350 лв.( без упойка също толкова). Но са необходими още задължително преглед при някой АГ. Цената е според лекаря - 45-65 лв. Задължително тест за ковид, кръвни изследвания преди това, и тест за кръвна група, ако нямате документ.
Това прави около 450-470лв.

# 506
  • Мнения: 184
Здравейте, някой вливал ли е Октагам 2мг и ако да, то на каква цена?
Благодаря предварително!😇

# 507
  • Мнения: 82
Здравейте, някой вливал ли е Октагам 2мг и ако да, то на каква цена?
Благодаря предварително!😇
Септември месец вливах и цената тогава беше 920 лв

# 508
  • Мнения: 529
Здравейте! Препоръчаха ми лапароскопия след установен хидросалпингс. Има ли някакъв шанс да отстранят само него и да запазят тръбата? Има ли лекар, който да направи това? И има ли лекар, който да е ок с това, че евентуално инвитро няма да се прави в тази клиника?

# 509
  • Мнения: 188
Аз постъпих за лапаро с уговорката, че ще видят на място дали могат да запазят тръбата/тръбите. Беше ми обяснено, че такъв вариант има, зависи до колко са засегнати. За съжаление аз не запазих тръбите. Но после ми показаха запис от операцията, в който се виждаше, че тръбите не пропускат контрастното вещество и има множество страствания. Моето настояване беше и при най-малкото съмнение, че няма да бъдат възстановени, да бъдат отстранени. Та това е моят опит.
Оперирана съм от Амалиев и Чалова. Забременях от първи опит и сега съм бременна в 6 месец с близнаци.

Общи условия

Активация на акаунт