НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 155
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 73
Здравейте!  HugКак сте днес? Не ми се става от леглото, един ден шътам а на другия само си почивам......Сутрин ставам в 4-5 часа изпращам мой Пепи, и пак си лягам. Аз съм Петя,а мъжът ми Пепи затова и "нашата "семейна фирма е пепипетя. Все повече се приближаваме до раждането -една акушерка- като ме видя и вика че до 20 дена ще родя, но аз не съм готова .... А трябва.  smile3504По съвет на моята докторка мисла да родя в шейново ,но незнам дали да се уговоря предварително с акушерка. Пепи толкова се изнервя от такива работи - вече не знам какво да мисля. Толкова се вълнувам- не ме е страх от раждането, приготовленията засилват напрежението. Пожелавам на всички "бремчовци" - така ми казва Пепи- положителни емоции и леко да преминем през последните седмици! newsm51

# 256
  • Мнения: 1 064
Ето ме пак, след два часа непробудно спане  sleepuu...даже и сънувах! Ама сега се чувствам все едно съм ударена с парцал Sick, толкова ми е замотано, че нищо не ми се прави, а имам дрехи да пребирам prostor, да гладя 1ironing и да готвя  food002
ronja, искрено ти съчуствам, защото знам какво е...снощи и аз бях така, но днес да чукам на дърво smile3538 всичко е наред...може да ми се изсмеете, но според мен това си е живо урочасване...
Момичета, дълго време мислих дали да го споделя, но ви чувствам близки и срам не срам ще ви попитам Embarassed...Последните няколко дена ми се случва на моменти да си "попиквам" неволно по 1-2 капки и незнам това нормално ли е или не. На вас случвало ли се е такова нещо?!? newsm78

# 257
  • Мнения: 553
Деничка, ти като пишкане ли си го усещаш? Да не е засилено течение някъкво?
Пък може и да е нормално - нали бебоците ни притискат сега.
Давам си и моя номер за щъркел, тъй като май ще съм от по-първичките 0885 910082
Телефоните си ги даваме сега за да се уведомяваме като дойде хубавата новина, а по-късно ще имаме предостатъчно време да се поздравяваме /така че на никой няма да се звъни и да се досажда/ Незнам за какво се обяснявам .....  Shocked
Казвам ви аз, че ме тресът хормоните    Crazy

# 258
  • Мнения: 1 064
Точно като пишкане си го усещам... Embarassed...и аз си го обяснявам, че бебо ми притиска, ама знам ли... newsm78...та затова реших да ви попитам и вас... Embarassed

# 259
  • Мнения: 483
Деничка не зная дали е срамно или не, но и на мен ми се случва  Embarassed Особено като кихна и после веднага тичам в банята  Blush
Питах Доки и каза, че било нормално, и трябвало за целта да се тренират мускулите на тазовото дъно  newsm78 Просто бебчо притиска и при по-слаби мускули се получавало такова изпускане.Моя приятелка, която скоро роди и тя се оплакваше от това докато беше бременна.

TALI 1 какви изследвания ти правиха за секциото?  Confused Питам, за да съм подготвена, че нали и на мен това ми предстои май.А на теб стискам палци още малко да устиска бебчо преди да излезе  Peace но дори и да не му се стои повече там, вярвам, че всичко ще е наред и с двама ви.  Praynig

Ronja много е лошо това, което ти се е случило, но искрено ти пожелавам да не се повтаря.И аз вярвам в уроки и си мисля, че може да е нещо такова, колкото и да звучи като бабини деветини  Embarassed Мен са ме урочасвали доста зле и имах почти същите симптоми  Sick Но една колкежка в офиса умееше да бае против уроки, та така разбрахме, че е това и после ми мина.Карил добре те е посъветвала за червения конец  Peace

# 260
  • София
  • Мнения: 3 064
Деничка, и на мен ми се случи веднъж от смях Laughing После на мен ми се смяха, де, щото аз си признах...

Та разбрах какво точно значи да се напикаеш от смях Laughing Нищо страшно, случва се Wink

Ей, мами, я не се втелясвайте с уроки и тем подобни... На мен в началото една приятелка ми върза червен конец, не го махнах, щото не ми пречи, ама чак пък толкоз да вярвате в бабини деветини, недейте Peace

# 261
  • София
  • Мнения: 38
Роня, на мен също ми се е случвало да ме боли зверски главата 2 пъти. Пих течен аналгин и ме отпусна много бързо - питала съм лекарите за аналгина.
Момичета, тази нощ беше повече от кошмарна за мен! Както си се въртях (не знам за вас, но аз по цяла нощ се въртя) и като ме преряза нещо в слабините - ужас! После болката попремина, но сутринта - не мога да ходя. На всичкото отгоре корема ми стегнат и болката почна да се качва към кръста. Айде газ до Шейново, а там докторката ме пита "- Носите ли си багажа за болницата?" - направо пощурях! Прегледа ме, защото това са си били болезнени контракции, нямам разкритие и ме прати в къщи да пазя леглото и да пия ударни дози Магнерич и Но Шпа. Дано да помогнат, иначе трябва да постъпя там и да правят вливания!
Дени4ка, не се притеснявай - и при мен е така - при кихане и др. подобни.  

# 262
  • София
  • Мнения: 3 064
Иве, дръж фронта колкото е възможно, че малко раничко...  И не се шашкай, с теб сме Peace
Все пак, в 8-ми месец сме вече, няма страшно!

# 263
  • София
  • Мнения: 2 438
Момичетата краят май вече започва да се вижда, но гледайте да задържите нещата още някоя седмица. Почивайте, пийте лекарствата и слушайте лекарите, а всички ние стискаме палци за Lightblue, Тали и Ивето (дано не пропускам някой Thinking).

Преди малко се върнах от лекар, взех си болничен за тази седмица, но доста почаках и неуспях за лекцията. Мамите, които са били да разказват, защото тази май е важна - за масажа на бебчо.

Мишенце, Ивиче дано малките вече са по-добре.
Деничка това за напишкването в моята книжка за бременни пише, че е често срещано при бременните, така че не се притеснявай. Е сигурно не е приятно, но...

Внимавайте пазете се, защото има някакъв много гаден вирус, а и тепърва започва сезона на гриповете.   

И малко Ох от мене. Хич не мога да спя през нощта. Събуждам се към 3-3.30 да пишкам и после до 5.30-6.00 никакво спане. Сън не ме хваща и само мисля ли, мисля за бебо. И друго вчера доста ме боля стомаха, но май не бяха киселини. Аз по принцип си имам гастрит и в такива ситуации си пийвах Ранитидин, но сега не смея. Има ли някой с мойте проблеми и ако да как се справя?

Момичетата щях да забравя - онзи ден една комшийка роди. През цялото време и казваха няколко лекари, че е 100 % момченце и накрая изненада МОМИЧЕ. Направо не знам. ДАли ще има изненадки и при нас newsm78. Аз вече съм се настроила за юнак, не че ще върна мацката де , ама...

Спирам, защото много се разписах. Лек ден  на всички мами и на бебчетата в пупите им.  bouquet

# 264
  • Мнения: 483
Мони и аз имам подобни проблеми с гастрита.  Sad И аз пиех преди ранитидин, а сега карам таткото да ми пиготви лимонада от захар, вода, лимон и накрая малко сода, за да кипне.После пия бързо докато кипи още.Честно казано помага ми срещу болките, а и премахва и киселини, ако имаш.Мамите, които страдат от киселини може би са го пробвали, а ако не са  Peace

Иве сега кротувай и пази леглото повечко, а да ... и си пий хапченцата.  Hug За да не скучаеш, продължавай да ни пишеш  Simple Smile

Това с изненадките и аз съм си го мислила   newsm78
Майка ми не ме беше виждала 2 месеца и като ме видя, каза, че коремът ми бил като за момченце  #Crazy как така бе, аз нали мацка чакам  newsm78 Честно да ви кажа и други хора са ми го казвали и малко се поизнервям вече, защото ми се струва, че ехографът е по достоверен източник на инфо отколкото формата на коремчето ми  Crossing Arms
В крайна сметка дори и да има изненадки, важното е да са живи и здрави  baby_neutral

# 265
  • Мнения: 1 064
Благодаря ви за успокоенията, момичета! Hug
Това за изненадките вчера си го мислех...не че съм се настроила на 100% за момче, ама все пак...при таткото ще е по-голям проблем, ако е мома, че като го гледам голяма нагласа има за мъжленце...все му повтарям да си има едно на ум, ама нейсе...повече вярва от мене на докторите...иначе дрешките, които съм купила са в неутрални цветове, така че там няма да има проблем...странното е, че аз от самото начало имам чувството, че ще е момиче...

# 266
  • Мнения: 2 332
...
Това с изненадките и аз съм си го мислила   newsm78
Майка ми не ме беше виждала 2 месеца и като ме видя, каза, че коремът ми бил като за момченце  #Crazy как така бе, аз нали мацка чакам  newsm78 Честно да ви кажа и други хора са ми го казвали и малко се поизнервям вече, защото ми се струва, че ехографът е по достоверен източник на инфо отколкото формата на коремчето ми  Crossing Arms
В крайна сметка дори и да има изненадки, важното е да са живи и здрави  baby_neutral

Не си единствена - и край мен познати, съседи, роднини - всички твърдят, че корема ми е като за момче... Аман от разбирачи - както беше писала веднъж карил  Laughing.

Мишенце - не се притеснявай - наистина е гаден този вирус - Йоана това лято като го изкара и аз бях не съвсем на себе си, нищо, че е по-голяма... просто повръщането е адски изнервящо, а и опасно ако продължи по-дълго време... Пиши какво ви е казал д-ра!

Ивето75 - почивай си повечко, без угризения!  Peace После почивка няма да има, и да искаш... Wink

И на мен ми е интересно какво ще споделят мамите от лекцията - обаче забележете - колко е часа и ни вест, ни кост - алоооо, стига яли брееее!   Mr. Green

# 267
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Ми аз съм мама от лекцията, ще разкажа накратко (ама добре хапнахме  Joy )

Масаж започва да се прави след 1 месец, като не трябва да се прави след: къпане, ядене, при обрив, висока температура. Желателно е да е върху маса, постила се непромокаема подложка, т.к бебето се съблича и естествено може да се изпишка. Използва се олио за масаж, същото с което се маже бебока след баня (на филмчето, което прожектираха използнваха олио на Бюбхен), пъпчето не трябва да се пипа, а ръчичките при гимнастиката трябва д азапочна да се повдигат след 2 месец. Бебчо не трябва да се подхвърля във въздуха, може само да се повдига нагоре. Упражненията за сядане )хващаш бебето за ръчичките и го дърпаш напред, за да седне) се правят след 2 месец, като не е задължително детето да може да сяда. Най-добре е масажът да се направи за около 15 минути преди кърменето. А, и до 4 месец не трябва да се пипа капачката на колянцето, защото хрущялът може да се увреди. Новородените бебета до 1 месец не трябва да се обръщат по корем.
Ами това е, малко хаотично, но така съм го запомнила. Качих и снимки от днешната лекция http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=65638

# 268
  • Мнения: X
Момичета,
Бобо е с вирус- някакъв стомашно-чревен. Хванал го е от градината. Лекарката ни изписа само диета и леки прахчета за разстройството, защото Бобо вече е по-добре, днес не е повръщал, няма и температура. Според лекарката даже го караме тоя вирус съвсем леко...Това е, успокоих се.
Благодаря на всички за подкрепата и съветите! Аз си лягам че 2 дена не съм спала.

# 269
  • Мнения: 1 986
  Мони,не си ти само от бодърстващите през нощта Mr. Green-и аз като стана към 2.30-3.00 до тоалетна и след това не мога да заспя,и какви ли не глупости ми минават през ума Crazy-да вземем да си чукваме среща пред компа,а Wink
   Gadamer,много ти благодаря за информацията  bouquetАз нямам възможност да ходя на такива лекции и с нетърпение ви чакам да се върнете,за да разкажете какво сте научили Grinning Аз пък съм виждала,че повечето бебета ги масажират след баня newsm78-много се учудих като видях,че тогава не е препоръчително Thinking Много сте хубави на снимките Hug
  Мише,радвам се,че всичко е наред с Бобо-ще се оправи,милият,спокойно PeaceА ти си почини добре!

Общи условия

Активация на акаунт